Blog użytkownika Tom19

Tom19

Tom19 Tom19 23.07.2017, 16:13
GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza III Głosowanie 4
228V

GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza III Głosowanie 4

GraczOSTacja - Muzyka Gracza

 Tom19: 

Cześć! 

Hans Zimmer wielkim kompozytorem jest co udowadniał nie raz. Jego ostatnia kompozycja w filmie Dunkierka również trzyma wysoki poziom. Tykająca niczym bomba muzyka, pokazująca przemijający czas - w zależności od sytuacji na linii plaża, może, powietrze, w której każdy walczy z czasem i nie tylko to świetna odskocznia od przyjętej wojennej koncepcji. Trochę taka Incepcja. Polecam wybrać się do kina, mimo, że nie jest to najlepszy film Christophera Nolana. Faktem wartym odnotowania jest to, że muzyka w filmie jest praktycznie przez cały czas, co rzadko się zdarza. 

 

Poniższe głosowanie wygląda ciekawie pod różnymi względami. Po pierwsze, spotykają się naprzeciwko siebie jedyni przedstawiciele ,,bajkowych'' platformówek, a więc Crash Bandicoot 3 z motywem przewodnim warp roomu i Donkey Kong Country: Tropical Freeze z Seashore War. Pierwszy pojedynek, nie mam pytań. Pierwsze miejsca zdobyły obydwa utwory z Metal Gear Rising, więc wynik będzie pewnie loterią. Inne zestawienia również są ciekawe. Czas na głosowanie! 

 

  Abi: 

Dzień dobry!

Całkowicie z mojej winy publikacja GraczOSTacji dostała lekką obsuwę… W sobotę nie miałam czasu na wiele, a jeszcze po południu czekał mnie zlot w Lublinie. Szczegółów zdradzać nie będę, trzeba było tam być! Mogę tylko podziękować wszystkim, którzy się pojawili i z którymi rozmawiałam, było naprawdę super :D

Co do samej GraczOSTacji, wdrażamy się w trzecią fazę, wypracowałam sobie już szybki sposób liczenia głosów, więc zaprezentuje wam owoce mojej pracy:

 

Tak to wygląda. Głosy rozłożyły się dość zabawnie w niektórych przypadkach, pojedynki były zacięte aż do ostatnich głosów! Wyraźnie widać, że wszyscy mamy coraz większe problemy z wyborami tych dla nas najlepszych. A będzie tylko gorzej…

Trzymajcie się ciepło, przeprosiny jeszcze raz za opóźnienie!

Pozdrowienia od Abi

 

 

        

 KLIKNIJ TUTAJ --->  

 

 


Oto lista 10 utworów ułożonych w pary. Głosujemy na jeden utwór w każdym pojedynku !

Głosowanie trwa od   23 lipca do  28 lipca włącznie!


 

  I POJEDYNEK 

Metal Gear Rising: Revengeance

- A stranger I remain

 

Metal Gear Rising: Revengeance

- Rules of Nature

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  II POJEDYNEK

Mirror’s Edge - Still Alive  

Devil May Cry 4  

 - Shall Never Surrender

 

 

 

 

 

 

 

 

  III POJEDYNEK

The Witcher - River of Life  

The Witcher 2

- A Tavern on the Riverbank

 

 

 

 

 

 

 

 

  IV POJEDYNEK

X3 Reunion

- Home of Light

 

Xenoblade Chronicles

- Main Theme

 

 

 

 

 

 

 

 

  V POJEDYNEK 

Crash Bandicoot 3: Warped

- Theme/Warp Room

 

Donkey Kong Country:

Tropical Freeze - Seashore War 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Mini cykle

 Hans Zimmer

 

60 lat, pochodzenie Frankfurt ( Niemcy )

Hans przygodę z muzyką zaczął od gry na fortepianie. Jak się później okazało, był w tym tak słaby, że po 2 tygodniach jego prywatny nauczyciel zrezygnował ze szkolenia. Mimo to Hans nie poddawał się i wyjechał na studia do Londynu. Po ukończeniu nauki poznał Trevora Horna i Geoffa Downesa, z którymi założył zespół 'The Buggles'. Jednak jego powołaniem była muzyka filmowa, która nabrała początek wraz z poznaniem kompozytora Stanleya Myersa. Wspólnymi siłami Hans stworzył pierwszą ścieżkę dźwiękową do filmu...polskiego o nazwie Fucha.
Tak naprawdę początek jego kariery rozpoczął się w 1988 roku, podczas otrzymania pierwszej nominacji do Oscara za ost do dramatu 'Rain man'. 
Lata 90-te to przede wszystkim muzyka z filmu animowanego 'Król Lew' za którego dostał Nagrodę Akademii. Można to uznać za przełom w jego karierze, posypały się zarówno propozycje, jak i pochwały od największych krytyków muzycznych.
Pod koniec lat 90. Zimmer postanowił założyć pierwszą oficjalnie zarejestrowaną organizację, która łączyła kompozytorów muzyki filmowej - Media Ventures. Śmierć organizacji nastąpiła w 2003 roku, jednak po jednej, powstawały kolejne zrzeszenia kompozytorów. 
Na 27. Flanders International Film Festival sławny już kompozytor dyrygował 100-osobową orkiestrą i chórem, co było samo w sobie wielkim osiągnięciem. Po tym debiucie wystąpił dwukrotnie w Londynie, a zainspirowany dobrym przyjęciem publiczności rozpoczął pierwszą w swojej historii trasę koncertową o nazwie 'Hans Zimmer on Tour'. W Polsce Hans występował w 2017 roku w takich miastach jak Gdańsk/ Sopot, Łódź i Kraków. 
W 2010 roku 8 grudnia został uhonorowany własną gwiazdą na Hollywood Walk of Fame.  
Łączne nagrody Hansa to m.in. 6 Satelit, 4 nagrody BAFTA, 10 Saturnów, 12 nagród WSA, 9 Złotych Globów, 9 nagród Grammy oraz 9 Oscarów. Imponujący wynik, trzeba przyznać. 
Mimo napisania muzyki do ponad 120 filmów, w jego CV znalazło się kilka kompozycji do gier wideo. Osobiście wielki kompozytor to bardzo skromny człowiek, ma rodzinę, która wspiera i motywuje do działania a to najważniejsze.

Skomponował muzykę do: Beyond: dwie dusze, Crysis 2 i Call of Duty: Modern Warfare 2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tom19 & Abi

Tagi: Abi graczostacja głosowanie III faza konfrontacja konkurs muzyczny cykl muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka pary pojedynek Tom19 trzecia faza

Oceń notkę
+ +21 -

www.crossplay.pl
Oceń profil
+ +127 -
Tom19
Ranking: 36 Poziom: 74
PD: 51538
REPUTACJA: 38200