SKLEP

Blog użytkownika Tom19

Tom19
Tom19 Tom19 06.12.2016, 01:10
GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza II Głosowanie  5
770V

GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza II Głosowanie 5

GraczOSTacja - Muzyka Gracza

 

 Tom19: 

Siemandero! Przepraszam za spóźnienie, pracowity weekend i nie tylko...ekhem. Ponieważ w ostatnim głosowaniu doszło do incydentu postanowiłem skopiować mój komentarz mojej opinii dla tych co chcieliby ,,podyskutować'' sobie o problemach nie związanych z tematyką muzyczną ;) U mnie przestroga, a u koleżanki Abi info o wynikach :) Czekam z niecierpliwością na soundtrack z The Last Guardian ( uff są dobre oceny! to będzie pierwsza gra jaką zakupię na PS4 ), Ci co grają proszę się pochwalić czy jest dobry? W sensie muzyka, bez większych wywodów na temat gry :P Dziękujemy HanysRowi za opis w Mojej Nucie - świetna robota! Co do Jokerów, dowiecie się przy każdej okazji pojawienia się ich, jakie piosenki zasłużyły na drugą szansę w tej edycji! Pozdro

...

Ponieważ jestem człowiekiem cierpliwym, od kilku dni obserwuję co się dzieje na Graczostacji - wpisie o muzycznej tematyce - dla przypomnienia. 

Jednak w pewnym momencie moja cierpliwość KU*#A musiała się skończyć!!!


CO TO ZA DYSKUSJE NIE NA TEMAT! 
CO TO ZA ZACHOWANIE!
KU$#! JAPIE$&*@LE GYARADOSA MAĆ!!!


Squaresofter - zółta kartka, tygodniowe siedzenie na dupsku, na jeżyku, aby czasami nie korciło cię pisanie!

Daaku i snake18011992 - ostrzeżenie, za kontynuowanie dyskusji. Marsz do kąta na 3 dni!

OBECNY KOMENTARZ W ŻARTOBLIWYM STYLU JEST PRZESTROGĄ.
JEŚLI W KOLEJNYM WPISIE ZNAJDĄ SIĘ KOMENTARZE TYPU ,,DZISIAJ NA OBIAD MIAŁEM ZUPĘ Z KALOSZA'', ,, TO BYŁ MÓJ KALOSZ ODDAWAJ MI GO HULTAJU'', USUWAM TEGO TYPU DYSKUSJE. 
SORRY TO NIE JEST MIEJSCE NA PRYWATNE PROBLEMY, CO TO KUŹWA....TRUDNE SPRAWY?!?


OCZYWIŚCIE JEDEN CZY DWA KOMENTARZE JAKO ODSTĘPSTWA MOGĄ BYĆ, ALE NIE DWADZIEŚCIA DO JASNEJ CHOLERY!!!

Ekhem...dziękuję za uwagę i wystawiam strażnika, który was ogarnie!

 

 

 

 

  Abi: 

Dzień dobry lub wieczór,

dzisiaj będzie krótko z mojej strony, bo nie mam ani siły ani czasu na wiele. Po pierwsze, poprzednie głosowanie pokazało i uświadomiło mi po raz kolejny pewną rzecz. Jest mi w sumie przykro, że tak się stało, ale będzie pociągało to za sobą pewne konsekwencje. Na przyszłość, proszę o kontynuowanie swoich bezsensownych dram na privach/na shoucie/gdzie sobie chcecie, ale trzymajcie się z dala od GraczOSTacji. Zostawcie chociaż ten jeden blog bez dram, bez durnych gifów i dyskusji nie na temat (wiadomo, że krótki offtop muzyczny i w żartach jest okay, a nie wrzucanie na siebie jak dzieci).

Teraz czas na wyniki poprzedniego głosowania:

Jak widzicie zwycięstwo zgarnął utwór The Scars of Time. Troszkę za nim The Battle for Everyone’s Souls oraz Menu Music z Tomb Raider 2.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy głosowali oraz dla specjalnego gościa, który dzisiaj doda swoje trzy grosze w cyklu Moja Nuta – HanysR. Dzięki raz jeszcze.

Pozdrowienia od Abi

 

 

 

 

        

 KLIKNIJ TUTAJ --->  

 

 


Oto lista 8 utworów. Głosujemy tylko na 3 !

Głosowanie trwa od   6   grudnia do  9   grudnia włącznie!

 

Suikoden 3 - Exceeding Love​

 

  Kompozytor                                         Propozycja

  Himekami                                              Kazuya86

 

Metal Gear Rising: Revengeance - I'm My Own Master Now

   Kompozytor                                         Propozycja

   Jamie Christopherson                             Tom19

 

Tony Hawk's Pro Skater 2 - Guerilla Radio​

   Kompozytor                                         Propozycja

   Rage Against The Machine                     repip

 

Alan Wake - The Poet and The Muse​

   Kompozytor                                         Propozycja

   Old Gods Of Asgard                               BlondSpaceBoro

 

Dying Light - Strife​

   Kompozytor                                         Propozycja

    Paweł Błaszczak                                   Ciapo

 

Xenogears - Emotions​

   Kompozytor                                         Propozycja

   Yasunori Mitsuda                                    HanysR

 

Assassin's Creed 2 - Venice Rooftops​

   Kompozytor                                         Propozycja

    Jesper Kyd                                            sejfer

 

Jade Empire - Main Theme​

   Kompozytor                                         Propozycja

   Jack Wall                                               Bioter

 

 

 

 


Mini cykle

Machinarium - Pipe Wrench Dubstep

 

HanysR

Dziękuję wam Tom i Abi, za zaproszenie do kącika Moja Nuta. Jako że goszczą tu same zacne persony to i ja cieszę się, że mogę odpowiedzieć na moje preferencje związane z muzyką. Mam nadzieje że was nie zanudzę :)

1.Twój ulubiony soundtrack z gry (serii)?

Jeśli chodzi o moje ulubione soundtracki z gier to moimi ulubionymi są te z serii Final Fantasy, Chrono Crossa i Xenogearsa. Gdybym musiał ułożyć jakąś "Topkę" to wygrałby u mnie OST z Chrono Crossa i Xenogearsa, przed soundtrackiem z serii Final Fantasy. Muszę tutaj jednak zaznaczyć, że gdybym ustawiał osobistą listę "Top 10" samych pojedynczych utworów, to przeważały by w niej utwory z serii Final Fantasy, gdyż jest w niej jak dla mnie więcej tych "Najkonkretniejszych" czyli po prostu moich ulubionych. Zonk jest jednak taki, że jak dla mnie każdy utwór z Xenogearsa czy Chrono Crossa, nie schodzi poniżej pewnego (wysokiego) poziomu, każdy z nich jest co najmniej dobry, natomiast w serii Final Fantasy bywa z tym różnie, co sprawia że wybierając moje ulubione OST, wolę soundtracki od Yasunori Mitsudy.

Pisząc w skrócie: 

Moje najlepsze pojedyncze utwory - seria Final Fantasy

Moje ulubione całe OST - Xenogears i Chrono Cross

Oczywiście lubię też soundtracki z innych gier, chociaż w większości przypadków są to soundtracki z RPGów jak choćby Suikoden 1 i 2, Valkyrie Profile, Legend of Mana czy Wiedźmin. Gdybym miał wskazać coś z poza RPGów to wybrałbym Tenchu (szczególnie jedynkę), oraz Shadow of the Collosus, gdyż muza w tych grach jest tak klimatyczna, że bez niej te gry nie były by tak wspaniałe jak są.

2.Najlepsze momenty w grze mocno związane z muzyką?

Wiadomo, że nie dało by się opisać tych szczególnych momentów bez spoilerów, więc bądźcie gotowi na wszystko:) Wydaje mi się iż nie będę w tym podpunkcie oryginalny, ale jedźmy po kolei: W Final Fantasy VII są 3 takie szczególne momenty związane z muzyką: pierwszy to oczywiście śmierć Aeris i walka z Jenovą gdy w tle przygrywa nam "Aeris Theme". Tego nie trzeba opisywać, kto grał dobrze wie jak zginęła jedna z naszych postaci. Ten moment przy pierwszym przejściu gry mnie całkowicie zszokował, a za każdym kolejnym razem sprawiał że szkliły mi się oczy. Drugi taki moment to walka z Safer Sephirothem i "One Winged Angel". Walka z ostatnim bossem posiadającym jedno skrzydło, kiedy w tle przygrywa nam ta muzyka i słyszymy chóralne - Sephiroth - to momenty które na zawsze będą szły ze sobą w parze (+ oczywiście Supernova :). Zresztą kiedyś już o tym pisałem, ale kiedy zobaczyłem Sephirotha w FF:Advent Chilrden, a później w Kingdom Hearts i w obydwóch przypadkach towarzyszyło mu "One Winged Angel" to w obu tych przypadkach autentycznie dostawałem dreszczy. Trzeci taki motyw to akcja w głowie Clouda, kiedy dowiadujemy się co tak naprawdę wydarzyło się 5 lat temu w Nibelheime, kiedy poznajemy Zacka i kiedy dowiadujemy się iż nasz główny bohater był tam jako zwykły żołnierz, a z tymi wydarzeniami idealnie współgra "Main Theme",a w  zasadzie jego druga połowa. "Main Theme" słyszymy również na mapie świata, ale to właśnie wydarzenia w głowie Clouda zawsze będą mi się kojarzyły z tym utworem. W Final Fantasy VIII jest to moment kiedy Squall ratując Rinoę z przestrzeni kosmicznej, dostaje się z nią na pokład opuszczonego Ragnaroka, by ostatecznie przy romantycznej rozmowie usłyszeć "Eyes on Me". Final Fantasy IX to oczywiście "You are not Alone" i siła przyjaźni która pozwala Zidanowi, wydostać się z Pandemonium i otrząsnąć z szajby jaka mu odbiła kiedy dowiedział się kim naprawdę jest. W Xenogearsie będzie to "Flight" towarzyszące dwóm momentom: a) Walka Marii Balthazar, ze swoim ojcem któremu Solaris zrobiło pranie mózgu i połączyło go w jedność ze swoim mechem , by ostatecznie pod wpływem kontaktu ich gearów, załączył się nagrany wcześniej, jeszcze w pełni świadomości, wzruszający monolog Nikolaia skierowany do swojej córki, po czym mimo zbędnych protestów Marii, jej ojciec rękami swojej córki używa autodestrukcji. b) Walka naszej drużyny z "Elementami" które niczym Power Rangers łączą swoje 4 geary w jednego potężniejszego, aby mieć siłę się nam przeciwstawić. W Chrono Crossie jest to walka z Miguelem, poprzedzona monologiem ojca Leeny w towarzystwie utworu "People Seized With Life" (inna nazwa utworu "Prizoners of Fate"). 

Oczywiście podobnych utworów było by więcej (zarówno z wymienionych gier jak i z innych), ale to są te najważniejsze i najbardziej charakterystyczne, które na tą chwilę pamiętam :) Nie będę się również rozpisywał na temat utworów z Intro/outro gier, bo to raczej oczywiste, że utwory które usłyszymy podczas rozpoczynania lub kończenia gry będą się nam kojarzyć z tymi momentami. Wymienię tu tylko na szybko m.in. intra do Chrono Triggera, Chrono Crossa, Wild Arms, Grandii czy Final Fantasy VIII, oraz outra do Chrono Crossa, Legend of Many, Xenogearsa czy Fajnali VIII i IX.

3.Jakie są twoje trzy najlepsze zespoły muzyczne?

Muszę szczerze napisać, że od pewnego czasu kiedy słucham muzyki to jest to najczęściej muzyka z ... gier :) Oczywiście kiedyś słuchałem bardziej "spopularyzowanej" muzy. Jeszcze za czasów podstawówki byłem fanem Liroya, podczas szkoły średniej i na początku pełnoletniości słuchałem Eminema, a obecnie Hip-hop w ogóle do mnie nie przemawia (ludzie się zmieniają). Od około 3 lat jest jeden zespół którego uwielbiam posłuchać, jeśli już nie słucham muzy z gier, a tym zespołem jest Guns N' Roses. Paradoks jest taki że pewnie do tej pory nie wpadłbym na to żeby słuchać tego rockowego zespołu gdyby nie jedna... gra :), a mianowicie Guitar Hero 3: Legends of Rock. Sam zespół Guns N' Roses znałem oczywiście już wcześniej, ale kiedy zagrałem w GH3 i usłyszałem "Welcome to the Jungle" najpierw pierwszy, potem drugi i trzeci raz, to można powiedzieć, że zakochałem się w ich muzyce. Za wielkiego fana GN'R nie mogę się uważać, ale zawsze kiedy jest okazja aby zapuścić swoją muzę w towarzystwie czy posłuchać jej samemu lub w większym gronie, to włączam właśnie Guns N' Roses.

Jak napisałem wcześniej w większości przypadków słucham jednak muzyki z gier, a moi ulubieni wykonawcy, pokrywają się z pierwszym pytaniem. Moim ulubionym kompozytorem jest Yasunori Mitsuda (Chrono Cross i Xenogears), który minimalnie (tak na milimetry) wyprzedza Nobuo Uematsu (seria Final Fantasy). Lubię również słuchać muzyki od Yoko Shimomury (Legend of Mana), Motoi Sakuraby (Valkyrie Profile) czy OST z serii Suikoden.

 

 

 

Tom19 & Abi

 

Tagi: Abi druga faza graczostacja głosowanie II faza konkurs muzyczny cykl muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka Tom19

Oceń notkę
+ +22 -

wejdź na GraczOSTację i zagłosuj!
Oceń profil
+ +104 -
Tom19
Ranking: 36 Poziom: 68
PD: 39417
REPUTACJA: 34194
Miesięcznik PSX Extreme