SKLEP

Blog użytkownika Tom19

Tom19
Tom19 Tom19 28.11.2016, 13:51
GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza II Głosowanie  4
835V

GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza II Głosowanie 4

GraczOSTacja - Muzyka Gracza

 

 Tom19: 

Cześć. Dzisiaj przyszykowałem małą niespodziankę. Ponieważ zgodnie z regulaminem trzeba było wybrać Jokery, które były wyłonione z czołówki najlepszych pozycji z 5 miejsca w poprzedniej edycji. Mimo procentowego rozłożenia, ciężko było wybrać 4 najlepsze utwory z listy kilkunastu. Dlatego aby było uczciwie, wrzuciłem mini-głosowanie :) Na 8 zaproponowanych piosenek proszę podać 3 najlepsze typy. Zestaw utworów jest na drugiej stronie. Oczywiście do roli Jokerów, przechodzą 4 najlepsze nutki. Jest trochę więcej przez to słuchania w graczostacji, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo :P

Odnośnie wyników poprzedniego głosowania, nie było zaskoczenia. Devil May Cry 3 dosłownie zmiażdżył konkurencję swoim utworem ' Devils never cry'. Na drugim miejscu też bez niespodzianki - Lost Odyssey i piosenka z motywu głównego. Małym szokiem jest 3 miejsce X3 Reunion ' Home of Light', jednak szczerze? Zasłużone miejsce, tym bardziej, że klimat wylewał się z utworu hektonutkami :D  Dziękuję Ironowi za sporo znaków napisanych w cyklu Moja nuta. Kłaniam się nisko mistrzu! :) Ok pamiętajcie o drugim głosowaniu! Naraziska ludziska!  

Już niedługo premiera The Last Guardian, na którego czekałem z 10 lat i to nie jest sarkazm :D Poniżej próbka ścieżki dźwiękowej, która może się pojawić w pełnej wersji. Mam ciary!

Proszę głosować na JOKERY ( druga strona wpisu ) !

 

  Abi: 

Dzień dobry lub dobry wieczór :)

Ze względu na to, że ja nigdy nie mam się o czym rozpisać (chyba, że o jakichś głupotach, które pewnie i tak większość z was nie czyta) czasami będę w podziękowaniach odnosić się do tego co piszecie w komentarzach lub do filmików, które wstawiacie. Jest ich zawsze sporo i naprawdę odbieram to mega pozytywnie :D Nie będę wypisywać wszystkich za każdym razem, bo to by się mijało z celem ;) Jeśli chodzi o mnie i mój czas, którego nie mam – popełniłam ten błąd i wieczorami zamiast iść spać to odpalam Dishonored. Naprawdę genialna gra i boli, że nie mogę w nią grać wtedy kiedy bym chciała. Przejdźmy jednak do wyników poprzedniego głosowania:

 

 

Do kolejnego etapu przechodzą Devils Never Cry, Main Theme z Lost Odyssey oraz Home of Light.

Ogromne podziękowania dla użytkowników:

  • Iron za udział w cyklu „Moja Nuta”
  • Ciapo za fajny filmik z Mongolskiego Mam Talent
  • HanysR za mini dyskusję o muzyce (oraz ManoWar i Snejk-Król-Popu za wsparcie)
  • Emas za dwa utwory z Residenta
  • MSaint za utwór z Ar Tonelico (sprawdziłam panią, która to śpiewa, bo ciekawe)

Ale także ogromne dzięki dla wszystkich, którzy coś wrzucają i komentują. Oby tak dalej! W sumie, bardzo dużo wrzucaliście smutnych i melancholijnych kawałków, za oknem mgła i weź tu się człowieku nie dołuj ;)

Pozdrowienia od Abi

 

 

 

        

 KLIKNIJ TUTAJ --->  

 

 


Oto lista 8 utworów. Głosujemy tylko na 3 !

Głosowanie trwa od   28   listopada do  2   grudnia włącznie!

 

Final Fantasy VIII - Maybe I'm a Lion​

 

  Kompozytor                                         Propozycja

  Nobuo Uematsu                                     Rikimaru

 

Halo - Halo​

   Kompozytor                                         Propozycja

   Martin O'Donnell & Michael Salvatori       Tom19

 

Crypt of the Necrodancer - Stone Cold​

   Kompozytor                                         Propozycja

   Danny Baranowsky                                 Rankin

 

Vagrant Story - Great Cathedral​

   Kompozytor                                         Propozycja

   Hitoshi Sakimoto                                    kamil_j87

 

Chrono Cross - The Scars of Time​

   Kompozytor                                         Propozycja

    Yasunori Mitsuda                                   Gomlin

 

Killer Instinct Season 2 - Herald of Gargos (Omen's Theme)​

   Kompozytor                                         Propozycja

   Mick Gordon                                           Princess Nue

 

Tomb Raider 2 - Menu Music​

   Kompozytor                                         Propozycja

    Nathan McCree                                     flaberobaderous

 

Shin Megami Tensei: Persona 3 - The Battle for Everyone's Souls​

   Kompozytor                                         Propozycja

    Shoji Meguro                                         vAHeR

 

 

 

 

 

 


Mini cykle

 Aqua Kitty - Kitty Rock

 

 Iron

1.Twój ulubiony soundtrack z gry (serii)?

Ogólnie to jestem melomanem, warstwa dźwiękowa jest dla mnie bardzo istotna tak samo w grach, jak i w filmach. Nasze życia są pełne dźwięków. Muzyką można wyrażać emocje i przekazywać uczucia, słowa czasami nie potrafią oddać tego co przekaże 5 minutowy utwór. Na przestrzeni lat pokochałem wiele OSTów, ale jeśli muszę wymienić jakiś "ulubieńszy", to wybór padnie na soundtrack z Chrono Crossa. Mam do gry spory sentyment i gdy teraz pomyślę, że od kiedy pierwszy raz w nią grałem minęło już 16 lat, to ciężko wszystko zebrać do kupy. Te myśli sprzed lat i emocje podczas gry są wciąż żywe, za każdym razem gdy słucham utworów z tej gry wracam do tych chwil, czuje swoją dziecięcą fascynację i pasję do gier Squresoft'u. To uczucia, których nie da się opisać słowami, trzeba je po prostu poczuć. Tak samo jest z miłością i tak samo jest z muzyką, nie zrozumiesz jej dopóki sam jej nie poczujesz i nie stanie się częścią Ciebie.

2.Najlepsze momenty w grze mocno związane z muzyką?

Odpowiedź na to pytanie będzie rozwinięciem pierwszego (nie chcę za bardzo się rozpisywać :P).
W CC jest mnóstwo świetnych momentów w których muzyka współgra z wydarzeniami na ekranie, zupełnie jakby tworzyła prawdziwy świat, w fikcyjnym świecie i to jest wiarygodność. Muzyka z Chrono jest integralną częścią świata i samej gry. Nie starczyłoby miejsca by wymienić wszystkie moje ulubione motywy z tej gry... Jednak może wymienię kilka (spojlery).


Utwór Star Stealing Girl, który pojawia się gdy ratujemy Kid z płonącego sierocińca. Jest to scena w nocy na tle płonącego domu. Cała scena ściska mocno za serce. Serge ratuje młodą Kid przed śmiercią, ta traci całą swoją rodzinę, wszystko co znała, całe piękno świata jest jej siłą odebrane. Wtedy dziewczynka prosi nas byśmy jej nie zostawili i mamy opcję by powiedzieć, że zawsze będziemy z nią lub przeprosić. Oczywiście niezależnie co zrobimy, Serge znika, gdyż moc Masamune nie pozwala mu dłużej zostać w przeszłości. Jak jedna scena może na tak wielu poziomach odnieść się do naszego życia. My też mamy tendencję do "okłamywania" w dobrej wierze ludzi cierpiących, ale nasz protagonista tak naprawdę nie skłamał. Nie mógł zostać z młodą Kid, ale był z nią cały czas, dla niej wrócił do przeszłości, zawsze o niej myślał i choć nie było go przy niej w młodości, to czekał na nią w przyszłości. Ile razy my sami w naszych życiach czujemy się wykorzystani, opuszczeni i samotni? Jednak często nie zdajemy sobie sprawy z tego ilu osobom zależy na nas, ile osób, często pośrednio, nas wspiera. Wystarczy tylko, że zechcemy to dostrzec. A to tylko jeden motyw. Wydarzenia w Chronopolis i walka z ojcem Leeny — Miguel'em przy kawałku People Seized With Life. Jest kolejnym świetnym przykładem. Nie chcę za bardzo spojlerować, ale w tej grze jest tego mnóstwo. Nawet inny wymiar gdzie można walczyć z wcześniej pokonanymi wrogami na doskonały podkład — Ravine Deft Dimension.


Ta gra była dokładnie tym co musiałem zrozumieć jako nastolatek, że czasami walczymy z przeciwnościami, żyjemy i nie zastanawiamy się nad pięknem swojego życia, nie doceniamy tego co mamy dopóki tego nie stracimy. Jednak mimo przeciwności nadal znajdujemy w swoim życiu piękno i powód by walczyć, ale walczyć nie dla zemsty, a dla miłości i lepszej przyszłości dla nas wszystkich. Bez odpowiedniej muzyki ten przekaz nie byłby tak widoczny, a dla wielu nadal nie jest. Bo gry, muzyki, filmy i książki, to nie tylko jakaś historia i fikcyjna opowieść, to próba wytłumaczenia i zrozumienia życia. Każdy autor w swoim dziele zostawia część siebie, nie ważne czy historia jest fikcją, nasza wyobraźnia sprawia, że fikcja może stać się prawdą i może mieć na nas wpływ...

3.Jakie są twoje trzy najlepsze zespoły muzyczne?

Jak już wspominałem na wstępie słucham różnej muzyki, z wyjątkiem disco polo i polskiego rapu. Dlatego ciężko będzie wybrać ulubione zespoły, ale łatwiej wybrać kapele, które miały na mnie wpływ. Do tego grona zaliczam ogólnie muzykę z Seattle z lat 90 — Pearl Jam, Soundgarden, Alice in Chains. Ale inne zespoły też pokazywały mi inną stronę muzyki i siebie. Np. Days of the New "zajawił" mnie do muzyki bardziej akustycznej, Brad, Tool i Bob Marley fascynował mnie tekstami. Metallica, Led Zeppelin i Hendrix zaś dynamicznym brzmieniem. Każdy artysta ma coś unikatowego, to wyróżnia go z grupy na tle innych i to jest fajne w muzyce. Każdy artysta nawet przy coverach dodaje coś od siebie, sprawia, że kawałek, nawet innego wykonawcy, jest w swój sposób unikatowy.

Uważam, że z ludźmi jest podobnie, żyjemy obok siebie, mamy podobną pracę i obowiązki, a jednak życie każdego człowieka jest unikatowe. Ta unikatowość odbija się na wszystkim czego się dotkniemy. Dlatego tak bardzo lubię muzykę, dlatego gram w gry i dlatego fascynują mnie ludzie, wszystko to jest częścią świata w którym przyszło mi żyć i chcę to jak najlepiej docenić póki mam jeszcze czas :)

 

Chrono Cross - Dream of the Shore Near Another World

        

    

 

Tom19 & Abi

Tagi: Abi druga faza graczostacja głosowanie II faza konkurs muzyczny cykl muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka Tom19

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +27 -

wejdź na GraczOSTację i zagłosuj!
Oceń profil
+ +104 -
Tom19
Ranking: 36 Poziom: 68
PD: 39394
REPUTACJA: 34178
Miesięcznik PSX Extreme