Blog użytkownika Tom19

Tom19

Tom19 Tom19 15.02.2016, 19:25
GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza I Głosowanie  27
491V

GraczOSTacja - Muzyka Gracza - Faza I Głosowanie 27

GraczOSTacja wita wszystkich wielbicieli dobrej muzyki w grach :)  Proponuję założyć dobre słuchawki, podwyższyć regulację głośności i wsłuchać się w najlepszą muzykę wyselekcjonowaną przez redaktorów i społeczność ^_^

 

Tom19

Siemanko! Z góry przepraszam za opóźnienie, ale praca, obowiązki, walentynki i wyszło jak wyszło. Graczostacja w poniedziałek :P Wynik poprzedniego głosowania jest poniżej, więc bez zbędnego ględzenia zaznaczę, że pierwsza piątka była bardzo wyrównana w punktacji. Szkoda 5 miejsca z DMC 3 'Nevan Battle theme', ale jestem pewien, że będą lepsze nutki w kolejnych edycjach, więc nie ma co płakać ;] Obecna 27 edycja jest w ,,miarę'' prosta i myślę, że spokojnie wybierzecie finałową trójkę. Do dzieła! ;) 

Przypominam, że nie podajemy propozycji! Chyba, że z gier niedawno wydanych do rozpatrzenia.

 

 

 

Abi  

Dobry moi drodzy! Mam nadzieję, że dobrze spędzacie czas w ostatnich dniach. Nim się obejrzałam już czas na kolejną GraczOSTację, a ja w rozsypce z moim nowym blaszakiem. Jednak nie ma co, obowiązki są i zrobię to wszystko nawet jeżeli miałabym tylko notatnik ;) Tak prezentują się wyniki ostatniego głosowania :

 

1. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – The Man Who Sold The World                            24 pkt
2. Killer Instinct - Theme                                                                                    23 pkt                                            

3. Guilty Gear Xrd – Heavy Day                                                                        23 pkt                                                                                4. Beyond Good & Evil – Thoughtful Reflections                                        21 pkt           
5. Devil May Cry 3 - Nevan Battle theme                                                              21 pkt
6.Gran Turismo 6 - Day To Live​                                                                              8 pkt
7. NeverDead - Never Dead                                                                                  7 pkt
8. Ridge Racer Type 4 - Movin' In Circles                                                              5 pkt
9.
Shock Troopers - Jungle Rhythm                                                                          3 pkt
.PES 2010 - Atlantis To Interzone                                                                             3 pkt

 

Głosy bardzo wyrównane z wyraźną różnicą pomiędzy pierwszymi miejscami i kolejnymi utworami. Walka była zacięta jednak :) Sporo was głosowalo znowu, liczę, że taka sekwencja się utrzyma.

Specjalne podziękowania dla użytkowników dKc, repip, sejfer, Kazuya86, Musiel, HanysR oraz Daaku. Jesteście najlepsi, dzielnie podsyłając mi opisy tydzień w tydzień.

Pozdrowienia od Abi!

     

 

PRZECZYTAJ ZANIM ZAGŁOSUJESZ!

 

REGULAMIN:

 

 

 


Oto lista 10 utworów. Głosujemy tylko na 3 !

Głosowanie trwa od   15   lutego do  19   lutego włącznie!

 

Tekken 3 - Forest Law Theme​

 

    Kompozytor:   Nobuyoshi Sano

    Opis:   Tekken 3 według rankingu pana Gołębia jest na 10 miejscu wśród mordoklepek co mogę uznać za totalną porażkę ;P chociaż o gustach się nie dyskutuje... u mnie znajduje się na pierwszym. Chwile spędzone z grą nie mogę porównać do żadnych innych. Posiedzenia z kumplami, zapisywanie combosów w zeszycie i małpie figle przed telewizorem. To były czasy! Forest Law należał wtedy (poza Yoshimitsu) do moich ulubionych postaci. Wszystkie ciosy znałem na pamięć, co było zasługą wielogodzinnego treningu, w którym pogrywała ta wspaniała piosenka. Ahh po raz kolejny złapała mnie nostalgia....

    Propozycja usera:  Tom19

 

 

Sainst Row 4 - Vindicate

    Kompozytor:  Datsik & Excision

    Opis:  W Saints Row 4 pojawiła się specyficzna broń o nazwie Dubstep Gun. Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż nieprawidłowo użyta broń zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

   

Propozycja usera:  dKc

 

 

Mushroom Men - Mean Mr. Mushwoom​

    Kompozytor:   Leslie Edward "Les" Claypool

    Opis:   "Dziwna gra, dziwny design, dziwna muza, dziwny jest ten świat... po grzybach. Lawirując pomiędzy przemielonymi przez wentylator zwłokami królika, a osranym kiblem na który lada chwila będę się wspinać słyszę to... Muzykę inną od wszystkich, symfonię kotów targanych za jajca, wirtuozerię kanadyjskiego drwala bez palców śmigającego na pile oraz śpiewy komarów po sutej imprezie w banku krwi na oddziale chorób zakaźnych. Nie wiesz do jakiego gatunku to wsadzić? Nie musisz... wystarczy kilka grzybków..."

    Propozycja usera:  repip 

 

 

The Evil Within - Long Way Down​

    Kompozytor:   Masafumi Takada

    Opis:   Wykonawcą Long Way Down jest Gary Numan sam utwór możemy usłyszeć po odegraniu prologu intro w połączeniu z muzyką dodaje klimatu i w całości na napisach końcowych.
Sama gra ma wiele wspólnego z Resident evil 4 podobna mechanika mało amunicji czy gościu z piłą pojawiający się też w pierwszej wiosce.

    Propozycja usera:  sejfer

 

 

Little Big Planet - Glockenpop

    Kompozytor:   Spiderbait 

    Opis:   Czyż nie urocze? ;) Uwielbiam te wszystkie pioseneczki z LBP, bo w większości przypadków są strasznie wpadające w ucho, pasujące do gry i po prostu fajowe. Zaproponowany kawałek jest najlepszą propozycją z kieszonkowej części cyklu i aż szkoda, że tego typu utworków nie ma w grze więcej. 

    Propozycja usera:  Kazuya86

 

 

Max Payne - Main Theme​

   Kompozytor:   Kärtsy Hatakka

    Opis:   Teraz czas na utwór przewodni z gry Max Payne! Nawet nie wiecie ile razy przeszłam tę grę... Jedynka I dwójka to dla mnie mistrzostwo (trójka totalnie straciła dla mnie klimat I jej nie tknę), a ten motyw przewodni idealnie pasuje do ciężkiego klimatu towarzyszącemu naszemu tytułowemu bohaterowi. Max nie ma lekko o czym opowiada nam w swoich komiksowych przerywnikach. Utwór jest (stosunkowo) spokojny oraz tajemniczy i od razu przywołuje wspomnienia związane z tym tytułem. Amerykański sen zamienił się w koszmar, w którym Max musi się odnaleźć. Polecam przesłuchać motyw z drugiej części, który zastępuje pianino na rzecz skrzypiec (lub też podonych instrumentów, nie jestem dobrym znawcą muzyki ;) ).

    Propozycja usera:  Abi

 

 

Odin Sphere - Odin Sphere's Theme (Shanachie ver)​

   Kompozytor:   Hitoshi Sakimoto

    Opis:  Nie miałem okazji zagrać w Odin Sphere, ale wiele dobrego słyszałem o tej magicznej grze. Muzyka jak słychać, pięknie pokazuje jaki klimat panuje w OS. Żeński śpiew, delikatne dźwięki fortepianu, baśniowa kompozycja.  Tom19

   

Propozycja usera:  kamil_j87​ 

 

 

Xenosaga Episode I - Green Sleeves​

   Kompozytor:   Yasunori Mitsuda

    Opis:   Osobiście nie grałem w Xenosagę, ale gdy squaresofter podrzucił recenzję i zacząłem słuchać soundtracku, to aż oniemiałem z zachwytu. Delikatne pianino zaprezentowane w tym utworze sprawia, że człowiek ma ochotę zamknąć oczy i odpłynąć gdzieś hen daleko swoimi myślami. Ogólnie polecam także pozostałe kompozycje z tego OSTa, ponieważ Yasunori Mitsuda zrobił kawał naprawdę świetnej roboty i to słychać w każdym skomponowanym utworze. Po prostu bajka :)

    Propozycja usera:  Musiel

 

 

Valkyrie Profile - Sky Gate​

   Kompozytor:    Motoi Sakuraba

    Opis:   Każdy kto grał w dzieło Tri-Ace wie, że muzyka w tej grze jest wyjątkowa i ma własny styl i klimat, co zresztą nie raz już zostało powiedziane (lub napisane), a ja się pod tym całkowicie podpisuję. Obecną tu nutę możemy usłyszeć podczas zwiedzania mapy świata, przez co kojarzy mi się ona z lataniem nad Midgardem w  poszukaniu miast, bohaterów, czy wielu innych lokacji. Kawałek ten jest dosyć dynamiczny, dzięki czemu motywacja do przeczesywania świata śmiertelników nie maleje z każdą kolejną godziną grania, chodź to już nie tylko zasługa muzyki, ale i wspaniałego systemu gry. W każdym bądź razie Sky Gate to jeden z moich ulubionych motywów muzycznych w Valkyrie Profile, więc polecam  go przesłuchać i zagłosować :)

    Propozycja usera:  HanysR

 

 

Transformers: Devastation - Fight Theme 7​

    Kompozytor:   Satoshi Igarashi

    Opis:   Nie czarujmy się - Devastation to nie Revengeance, a ścieżce dźwiękowej daleko do poziomu "Rules of Nature". Mimo wszystko jednak, nawet w produkcji o Transformersach udało się Platynowym zawrzeć nieco pazura znanego z udźwiękowienia swoich poprzednich dzieł. Przed szereg wybija się zwłaszcza Fight Theme #7 charakteryzujący walkę z Decepticonem Soundwavem. Mocne brzmienia, szybkie tempo, istna kakofonia pojawiających się losowo i bez składu efektów dźwiękowych - wszystko to idealnie współgra z ilustrowaną potyczką, podczas której boss bezpardonowo atakuje nas różnymi falami sonicznymi, przyzywa do pomocy pomagierów, a nawet zmienia topografię areny. Gdyby ten temat przewodni uzupełnić o wokal, nie odstawałby on poziomem od utworów, przy których szaleli Jetstream, Monsoon czy Sundowner. Kapitalna sprawa.

    Propozycja usera:  Daaku

 


 

 

Mini cykle

 

   Darkwing Duck - Bushroot Stage

  

 

    Ninja Gaiden - 'Death of a Legend' [Requiem]

  

 

 

Tom19 & Abi

 

Tagi: Abi graczostacja głosowanie konkurs muzyczny cykl muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka Tom19

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +11 -

crossplay.pl
Oceń profil
+ +134 -
Tom19
Ranking: 42 Poziom: 77
PD: 56513
REPUTACJA: 38603