Fanboizm czyli rak growy

BLOG
1382V
Fanboizm czyli rak growy
420 | 27.01, 13:51

Czym jest fanboizm? Czy jest to uleczalne? Czy da się od niego uciec? Niezwykle trudny temat na który niestety nikt jeszcze nie znalazł rozwiązania.

 

 

Od lat poruszam się po internecie przeglądając okołogrowe fora, kanały dyskusyjne, portale. Niestety gdzie bym się nie udał, gdzie bym nie zajrzał zawsze trafiam na to samo. Tutaj na PPE nie jest inaczej. Nie będzie to blog naukowy czy analiza(choć chciałbym wiedzieć skąd w głowie biorą się takie rzeczy), a raczej krzyk rozpaczy/apel. Bycie fanem jednej konsoli a pragnienie aby fan innej konsoli miał jak najgorzej to dwie różne rzeczy. Agresywna postawa, radość kiedy gracz na innej platformie ma gorzej, zazdrość kiedy drugi gracz ma lepiej, zdenerwowanie kiedy gra na innej platformie okaże się hitem. Jest to zachowanie obrzydliwe, haniebne i nie mające nic wspólnego z radością z grania. Jak odróżnić fana od fanboja? Przedstawię dwa profile na twitterze, platformy nie mają z tym nic wspólnego

 

Fan:

 

https://twitter.com/NextGenPlayer

 

Fanboj:

 

https://twitter.com/infrarogue89

 

 

Możecie samodzielnie porównać postawy, posty i język jakim się posługują te osoby. Blog jest stworzony na szybko i ma jedynie za cel zwrócić uwagę na ten problem na portalu. Według mnie zdecydowanie za mało w kwestii fanbojów robią CEO playstation i xboxa. Na każdym kroku widzimy promocje lgbt, black lives matter, a najbardziej toksyczną postawą w growym świecie jest fanboizm a nie rasizm czy piętnowanie orientacji seksualnej. Albo gracze albo obie firmy powinny stanąć murem przeciw fanbojce jednych i drugich i piętnować fanbojke aby stała się synonimem obciachu. Międzynarodowy ruch przeciw fanbojce na portalach typu twitter to coś czego potrzebuje społeczność graczy. Symbol, support normalnych graczy, support ze strony xboxa i playstation dla tego ruchu to coś czego potrzebujemy.

 

Czy wy też już macie dosyć fanbojów? Czy redakcje PPE robi wystarczająco dużo aby piętnować fanbojstwo? Często się spotykacie z fanbojami? Ja niestety po niektórych postach mam wręcz obrzydzenie odpalać daną konsole.

Czy masz już dosyć fanbojów?

tak
184%
nie
184%
Pokaż wyniki Głosów: 184
16

Komentarze (69)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych