Blog użytkownika eSETH

revulsion

eSETH eSETH 24.04.2014, 11:31
SETH PL calakuje - Neighborhood Watch
309V

SETH PL calakuje - Neighborhood Watch

Oto jeden z najtrudniejszych osiągnięć w zestawie The Orange Box, a na pewno najbardziej wymagający w Half-Life 2: Episode 2. Według TA achievement ten zdobyło jedynie dziesięć procent śledzonych graczy, więc samo ratio jest dość wysokie. Ale czy Neighborhood Watch naprawdę jest taki wymagający?
Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Owszem, możemy nad nim spędzić trochę czasu, lecz korzystając z pomocy kodów i dostępnych w Internecie poradników nie powinno nam to zająć więcej niż godzinę intensywnego grania.
 
Przede wszystkim dobrze już na samym początku wklepać kod na nieśmiertelność. Później wkuć na pamięć kombinację przycisków odpowiedzialnych za uzupełnianie amunicji i ... i można już jechać z koksem. Dodatkowo fajnie byłoby obejrzeć zawczasu kilka filmików, które przybliżą nam kolejność atakowania Stridersów, ewentualnie spróbować na sucho zobaczyć jak to wszystko wygląda w grze, by później mieć jako takie rozeznanie w schemacie poruszania się długonogich, mechanicznych pajęczaków.
 
Kiedy już poczynimy odpowiednie przygotowania, wtedy można zabrać się do dzieła. Odpalamy rozdział szósty drugiego epizodu zatytułowany Our Mutual Friend, spędzamy kilkanaście minut nad wysłuchaniem dialogów i naciśnięciu kilka razy spustu, po czym zostajemy wysłani naszym autem na akcje. Do zlikwidowania jest 13 sztuk Stridersów, z czego trzy uprzykrzą nam bardzo mocno życie. Są to numery 2 (przy tartaku), 7 (przy żurawiach) oraz 8 (idący od wieży ciśnień). 
 
Moja taktyka wyglądała następująco. Do zabicia szybkich pajęczaków wykorzystywałem Magnusson Device. Nawet nie ma co podchodzić z bazooką, czy z czymś innym - nie ma na to zupełnie czasu (z wyjątkiem Stridera numer osiem - tutaj z wyrzutnią rakiet i kodem na uzupełnienie amunicji w głowie można sobie poradzić). Liczy się refleks, szybkość, system naprowadzania w oczach i przede wszystkim szczęście. Natomiast co do reszty przeciwników zasada jest prosta - cztery rakiety i sprawa załatwiona. Oczywiście nie można zapominać o sejwowaniu po każdym zabiciu długonogiego, najlepiej każdy zapis w innym slocie - unikniemy wtedy sytuacji, w której źle zapisany stan gry uniemożliwi nam dotarcie na czas w odpowiednie miejsce. 
 
Warto mieć na uwadze pewną mechanikę zastosowaną przez programistów - Strider nie rozwali nam budynku, jeśli nie spojrzymy się w jego okolice. Fakt ten uratował mi życie, kiedy to pajęczak stał już przy konstrukcji, którą miał zniszczyć a mnie nie uśmiechało się rozpoczynać etapu od nowa. Trzeba wtedy mocno uważać, ułamek sekundy spojrzenia na coś innego niż nogi Stridera skutkuje wiązką lasera w nieszczęśliwy budynek. 
 
Mnie zdobycie Neighborhood Watch zajęło równą godzinę. Na pewno można zrobić to szybciej, lecz trzeba przyznać, że jak dotąd w Orange Box nie napotkałem na bardziej wymagającego achievementa, niż przeze mnie wspomniany. 
 
Poniżej kody na:
- nieśmierelność: LB, Up, RB, Up, LB, LB, Up, RB, RB, Up
- uzupełnienie amunicji broni, którą właśnie użytkujemy: Y B A X RB Y X A B RB
 
Nie blokują one możliwości zdobycia osiągnięć w grze.

Tagi: Achievements Neighborhood Watch Orange Box

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ 0 -
eSETH
Ranking: 2814 Poziom: 31
PD: 4337
REPUTACJA: 312