Blog użytkownika PanZMordoru

PanZMordoru PanZMordoru 04.01.2021, 00:58
Spider-Man na PS4 dla mnie jedną z ukochanych gier, czyli recenzja 2021
146V

Spider-Man na PS4 dla mnie jedną z ukochanych gier, czyli recenzja 2021

Mimo opublikowania topki na recenzję nigdy za późno. Szczególnie, że dzisiejsza opinia jest równie ważna.

Fabuła gry

Gra rozpoczyna się intrem wprowadzającym od razu do akcji kiedy to spider man po kilku latach i doświadczeniu w swojej działalności przyskrzynia Fiska mając dowody na jego zbrodnie. Gra skupia się na wydarzeniach dziejących się po zamknięciu go. Pojawiają się znane dla serii postacie jak Mary Jane czy chociażby komisarz Yuri Watanabe będącą "łącznikiem" z tym co się dzieje od strony policji. Fabuła powinna ucieszyć nie jednego fana komiksów/filmów lub osoby chcące jakimś cudem dopiero zacząć przygodę ze światem pająka z sąsiectwa.

Gameplay, czyli pajączek w praniu.

Marvel's Spider-Man (PS4) Concept Art by Dennis Chan | Concept Art World

Gra została upodobniona do gier z serii Batman Arkham przez co dla fanów Rocksteady styl walki może nie być tak nieoczywisty. Spidey jest bardzo sterowny, a bujanie jest stylowe i poprawione względem przyczepiania się nieba. System walki jak pisałem jest prosty, ale nie oznacza to, że nudny. Mamy do dyspozycji bomby sieciowe związujące opponentów, zwykłą sieć i inne. Gra ma także system levelowania co jest na plus. Produkcja ma też do zaoferowania kostiumy które można zmieniać podczas gameplayu. Każdy kostium ma własną moc specjalną (przynajmniej te które się zdobywa kupując). Protagonista ma szeroki zakres sucharów i żarcików które towarzyszą podczas walki. W grze są zadania poboczne za które można zdobywać np. żetony za udaremnione przestępstwa. W grę grałem 40 godzin licząc jeszcze 7 z nową grą + do platyny.

Świat gry

Mamy okazję latać po świecie gry który jest naszpikowany aktywnościami pobocznymi. Możemy także odkrywać mapę za pomocą hakowania wież komunikacyjnych niczym podczas synchronizacji w serii Assassin's Creed. Nowy Jork został odwzorowany na tyle, żeby zamieścić tam znane miejscówki oraz dzielnice jak Hell's Kitchen co w sumie wydaje się oczywiste. Gra wygląda w przeciwieństwie do Arkham bardziej dla młodzieży. Dosłownie nie było żadnego mrocznego momentu co sprawia, że jest to coś dla mnie.  

Warstwa audio-wizualna produktu

W grze jest co podziwiać kolory są nasycone, a Polski dubbing daje radę. Postać Peter'a jest szczegółowo wykonana, a otoczenie wokół niego też jest niczego sobie. Na PS5 gra jest dopieszczona dodatkiem Ray Tracingu co daje szczegółowe odbicia w mieście. Cieszę się, że mam wersję na PS4 PRO, bo wygląd protagonisty na PS5 nie przypadł mi do gustu.

Sprawy techniczne

Gra trzyma stabilne 30 kl. a na PRO ma upscalowane 4K. Na moim FHD to na plus, bo mniej schodków na ekranie przy krawędziach obiektów gry. 

Tagi: Spider Man

Werdykt
Spider-Man na PS4 dla mnie jedną z ukochanych gier, czyli recenzja 2021
Grałem na: PS4
  • + - Dobra fabuła, będąca kontynuacją i odskocznią schematu rozpoczynania od genezy pająka
  • + - Dobry system walki
  • + - Grafika na wysokim poziomie
  • + - Możliwość zmieniania kostiumu
  • - - Wygląd protagonisty na PS5
  • - - Soundtrack tylko podczas bujania
9.0
PanZMordoru
PanZMordoru Gra bardzo dobra i po części zręcznościowa, mogli poprawić okoliczności puszczenia soundtrucku w tle
Oceń notkę
+ +9 -

Oceń profil
+ +5 -
PanZMordoru
Ranking: 55101 Poziom: 13
PD: 467
REPUTACJA: 163