Blog użytkownika Sept1mber2k

Bo to miłość jest...

Sept1mber2k Sept1mber2k 05.01.2021, 21:09
Niezapomniana przygoda - czyli recenzja Uncharted 2: Pośród Złodziei
165V

Niezapomniana przygoda - czyli recenzja Uncharted 2: Pośród Złodziei

        To co zrobiła druga odsłona przygód Natchana Drake'a przeszło najskrytsze marzenia wszystkich graczy. Tytuł jest uważany za najlepszą część, która pokazała jak powinna wyglądać gra akcji. Długo zbierałem się do tej recenzji, ale jest, wpadła upragniona platyna. Już niedługo zabieram się za trzecią część. Ot muszę jeszcze to dodać – Miłej Lektury!

 

         Wybuch moich emocji po zakończeniu  "jedynki" – był ogromny. Lecz, to co wydarzyło się w całej drugiej odsłonie, nigdy nie wypadnie mi z głowy. Przygoda Nathana jest fantastyczna, ale to, że my jesteśmy w środku wszystkich zdarzeń, jest zdumiewające. Granie na emocjach i cudowne chwilę, po prostu podkreślają znaczenie całej fabuł. W żadnej grze, poza God of Warem, nie widziałem takiego początku. Tyle rzeczy nas otacza, my trzymamy się jedną ręką poręczy, a pod nami ogromna przepaść. Nasze życie wisi na włosku, poobijany Nate, rozpoczyna heroiczną wspinaczkę. Co nasz czeka już prawię na górze wagonu? Zgadliście musimy jak najszybciej dostać się na ubity grunt. Tuż po dramatycznej ucieczce z pociągu, rozpoczynamy dopiero na dobre naszą przygodę. 

         Bardzo szanuje twórców za to, że nie pozostali na laurach i skupili się na celu, aby przebić poprzedniczkę pod wszystkimi względami. Rozwinięcie, dobry elementów do poziomu mistrzowskiego jest po prostu nie do opisania. Jak wiemy Uncharted jest produkcją łączącą przygodówke z tytułem akcji oraz prostymi zagadkami. Gra akcji – te dwa wyrazy w pełni opisują to co znajdziemy w tym tytule. Od licznych sczelanin, a kończąc na nieprawdopodobnych scenach: walki z helikopterem czy świetnej sekwencji na pociągu. Każda minuta spędzona w Uncharted 2, jest warta uwagi. Nawet szukanie skarbów, których tym razem jest wiecej, daję dużo satysfakcji i radości. 

           Każdy kto ograł pierwszą część, mógł z czystym sumieniem, przewidywać jeszcze lepszego następcy. Przygoda Drake'a rozpoczyna się w Tureckim muzeum, a doprowadzi go do legendarnego miejsca, czyli Szambali. Choć liczne zawiłości, nie będą pomagać naszemu bohaterowi. Jednak interpretowanie tego, że nasz największy wróg – bezlitosny Lazarevicz, posiada wielką armie, w której występuje wiele czołgów, helikopterów czy nie opisana ilość żołnierzy, jest lekko mówiąc nie zrozumiałe. Gra niby tłumaczy nam dlaczego musimy z nimi walczyć, ale że z TAKĄ ARMIĄ, już nie do końca. 

        Nowa wersja na PS4 wygląda jeszcze lepiej niż przed laty, (mówienie tu o nowej wersji i tak jest tylko wyrazem szacunku dla Bluepoint Games), tytuł to ta sama gra, tylko oczywiście podbita do dzisiejszych standardów graficznych oraz technicznych. Choć od premiery kolekcji Drake'a, mineło ponad 5 lat, to odświeżone tytuły, nadal zachwycają. Niezapomniane widoki, świetna oprawa audio czy też perfekcyjne sceny wspinaczkowe. Druga odsłona zebrała wszystko do kupy i pokazała jak powinno się robić mistrzowskie produkcję. 

     Ubolewam nad faktem, że nadal nie poprawiono pracy kamery, choć jest lepiej i nie szwankuję  jak dawniej, to jednak nie trzyma poziomu pozostałych elementów i nie sposób o tym zapomnieć. Tyle scen walki po prostu powinny posiadać dobrą pracę kamery, kilka razy nawet zginąłem z tego powodu. Jednym ze skutków tych wydarzeń, może być to, że grałem w tytuł na najwyższym poziomie trudności – co nie zawsze było łatwe, ale i tak to nie usprawiedliwia, faktu nie poprawienia technicznych elementów rozgrywki.

 

     Podsumowując  cały mój wywód na temat tej produkcji. Uncharted 2 nadal jest świetnym tytułem i trzyma wysoki poziom. Choć dzisiejszych graczy może nie zachwycać tak jak dekadę temu, to jednak brawa należą się również deweloperom z Bluepoint Games, którzy wykonali masę roboty i włożyli dużo serca w dopracowanie owego tytułu. Jednak ta praca kamery – będzie mi się śnić w koszmarach, ale już nie w takim stopniu jak dawniej. Osobą, które nie ograły tej gry, zazdroszczę tego, że nie poznali tej niezapomnianej historii. „Drugie” Uncharted  zapamiętam na wieki wieków. Do przejścia pozostały mi dwie kolejne część, ale i tak wiem, że nie doświadczę już tylu emocjonujących chwil. Trzymajcie się mocno i jeszcze raz zachęcam do ukończenia tej produkcji.

Tagi:

Werdykt
Niezapomniana przygoda - czyli recenzja Uncharted 2: Pośród Złodziei
Grałem na: PS4
  • + Oprawa wizualna
  • + Udźwiękowianie
  • + Strzelaniny
  • + Niezapomniane chwilę akcji
  • - Nadal praca kamery
10
Sept1mber2k
Sept1mber2k Świetny tytuł, którego naprawdę warto ograć
Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +17 -
Sept1mber2k
Ranking: 5440 Poziom: 24
PD: 2215
REPUTACJA: 1252