Blog użytkownika Loginow

Loginow Loginow 31.10.2020, 12:20
Xbox - 18 pytań od niezorientowanego w temacie
535V

Xbox - 18 pytań od niezorientowanego w temacie

Hej. Mam kilkanaście pytań do ludzi, którzy posiadają Xboxa. Nie wiedziałem, gdzie mam to wstawić to zrobiłem bloga pytanie-odpowiedź. Dziękuję wszystkim, którzy pofatygowali się odpowiedzieć.

Jako, że kolejna generacja za chwilę się rozpocznie, a ja tym razem po sprzedaniu Nintendo Switcha oraz Ps4 pro zakupię Xboxa to nurtują mnie pytania na które wcale nie tak łatwo znaleźć sensowne odpowiedzi. Najlepszej szukać u źródła czyli u was, którzy mają, a najlepiej to traktują Xboxa jako swoją podstawową konsolę.

Żeby nie przedłużać oto te pytania :

1. Jako, że niedługo wychodzą takie gry jak Halo, Cyberpunk, Scorn wiele innych pierwszoosobowych strzelanek to jak wygląda sytuacja podłączenia myszki i klawiatury do Xboxa ? Czy wystarczy jakakolwiek klawiatura na USB czy jest potrzeba kupienia klawiatur dedykowanych ?

2. Jak wygląda według waszego oglądu sytuacja z grami używanymi w Polsce ? Czy są dostępne na płycie tydzien po premierze ? Jak wygląda sprzedaż takich płyt ? Czy długo trzeba szukać klienta ? Co z dostępnością używek w Polsce ? Oczywiście mówię o grach głównie, które nie wychodzą w ramach XGP np. Valhalla czy Watch Dogs

3. Czy wykupienie abonamentu XGP jest równoznaczne z dostępem do grania przez internet ?

4. Gdzie najczęściej kupujecie XGP i gry w internecie ? Które sklepy polecacie z najtańszymi ofertami ?

5. Czy zna ktoś jakieś strony internetowe poświęcone tylko i wyłącznie informacjom o Xboxie i wychodzącym na niego grom ? Może być po angielsku

6. Jak długo trzyma pad na baterii ? Jak często trzeba je zmieniać ? Czy istnieje wersja takiego pada z akumulatorem ? Czy można grać na kablu w ogóle nie używając baterii ?

7. Czy na Xboxie muszę tworzyć zupełnie nowe konto czy mogę podłączyć się do mojego konta, który mam na laptopie z Windowsem ?

8. Jak wygląda sytuacja przechowywania zapisów z gry w chmurze ? Czy trzeba to robić zdanie czy z automatu lądują one na serwerze ?

9. Jak często pojawiają się promocje na gry cyfrowe ? Czy w takiej samej częstotliwości jak na Playstation ? Czy w porównaniu do Sony są one lepsze lub większe procentowo ?

10. Jak wygląda obecnie lokalizacja gier first-party ?

Pytania ogólne :

11. Jak sądzicie czy XGP może pojawić się także na konkurencyjnym sprzęcie w przyszłości ?

12. Czy monopol sprzedażowy jednej firmy może doprowadzić do ponownego znacznego podniesienia cen gier na rynku ?

13. Jak będzie wyglądała sytuacja Xboxa w Polsce za 5-6 lat ? Czy coś się zmieni czy nadal będziemy trzymać tylko jedną konsolę w domu ? A może to wina zarobków, że nie stać nas na więcej ?

14. W związku z podniesieniem cen za gry jaka jest szansa wzrostu piractwa w takich krajach jak Polska, Czechy czy Rumunia ?

15. Kiedy i czy na pewno pudełka wyginą z rynku ? Czy mamy przygotować się na żonglowanie płytami jak za czasów starego PSXa ? Jakie jest naprawdę główny powód kupowania gier w pudełku w Polsce ?

16. Czy nie lepiej zlecać wykonywanie gier na zewnątrz niż kupować nowe studia, bo dość, że trzeba zapłacić za gry to jeszcze ludzi i budynki dodatkowo trzeba utrzymać.

17. Jakie pierwsze studia mogą zostać zamknięte ? Wiadomo, że to nastąpi. Według was, które pierwsze pójdzie pod młot ? Każda firma każdej generacji coś tam zamyka, a coś tam otwiera ?

18. Jakie studia mogą dołączyć do XGS ?

Dziękuję za odpowiedzi.

Tagi: Nintendo playstation Pytania xbox Xbox Series X Xbox Series X cena

Oceń notkę
+ +6 -

Oceń profil
+ +11 -
Loginow
Ranking: 2491 Poziom: 34
PD: 5772
REPUTACJA: 3833