Blog użytkownika Olsześ19

Olsześ19 Olsześ19 22.07.2020, 14:47
Muzyka z gier wideo - Panasonic 3DO
92V

Muzyka z gier wideo - Panasonic 3DO

3DO to jedna z pierwszych konsol obsługujących płyty CD-ROM, nie odniosła ona wielkiego sukcesu, ale niektórzy gracze i kolekcjonerzy ciepło ją wspominają.

3DO to system, który miał rozgromić konkurencję, ale po drodze do sukcesu coś poszło nie tak jak powinno. Po pierwsze konsola była bardzo droga, w porónaniu z ofertami innych producentów, po drugie nie wychodziło na nią tyle gier co na inne platformy, po trzecie jakość tytułów na 3DO była bardzo mieszana.

Konsola 3DO była produkowana w trzech wersjach przez trzy różne firmy: Panasonic, Sanyo i GoldStar.

Panasonic 3DO trafił do sprzedaży 4 października 1993 roku w USA, 20 marca 1994 w Japonii,a w Europie 4 września.

Jako iż nośnikiem gier na 3DO była płyta CD, jakość soundtracków była bardzo wysoka.

Doom to król gier FPS, który podczas manii portowania trafił także na 3DO. Gameplay tego portu był po prostu tragiczny, tytuł działał w płynności pokazu slajdów i ogólnie produkcja ta była nie grywalna. Jedyną dobrą rzeczą jaką mogę powiedzieć o zagładzie na 3DO jest jej killer soundtrack.

Road Rash to ikoniczna seria gier o wyścigach motocyklowych, która zawitała też na 3DO. Road Rash na tą platformę był jedną z najlepszych odsłon tej serii, w której oczywiście nie zabrakło wyśmienitej muzyki.

Gex swojego czasu był system sellerem 3DO. Gameplay Gexa był świetny pod każdym względem, grafika równie dobra, i wspaniała muzyka, która dopingowała nas podczas gry.

Bust-A-Move to gra logiczna, w której łączymy bańki tak aby pękały. gra jest prosta lecz wciągająca. Ścieżka dźwiękowa tej gry jest przyjemna i relaksująca.

Need for Speed to legendarna gra wyścigowa, która była świetnym tytułem w bibliotece 3DO, nie zabrakło w tej produkcji świetnej muzyki.

Captain Quazar to strzelanka z widokiem izometrycznym, która została wydana na 3DO i Windowsa. Ost tej gry jest całkiem intensywny i dynamiczny.

Na 3DO i inne platformy powstało wiele badziewnych gier opartych na technologi FMV (Full Motion Video), jedną z nich jest znane i nie lubiane Plumbers Don't Wear Ties, które jest grą polegającą na dokonywaniu wyborów dotyczących tego co nasza postać (John hydraulik) ma zrobić. Muszę przyznać, że muzyka w tej grze jest całkiem fajna.

Tak swoją drogą Angry Video Game Nerd fajnie podsumował tą grę.

3DO otrzymało definitywny port Super Street Fighter II Turbo, który był najlepszą opcją doświadczenia tej gry. Z racji możliwośći 3DO utwory z tej gry są po prostu wspaniałe.

Najlepszy Soundtrack

Moim skromnym zdaniem na tytuł najlepszego ost na platformie zasługuje SSFIIT.

Najgorszy Soundtrack

Nominacja najgorszego soundtracku na 3DO wędruje do najgorszej bijatyki czyli Shadow: War of Succession.

Dziękuje za uwagę :-)

Tagi: 3do doom gex need for speed panasonic road rash street fighter

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ +35 -
Olsześ19
Ranking: 3777 Poziom: 28
PD: 3292
REPUTACJA: 819