Blog użytkownika Olsześ19

Olsześ19 Olsześ19 16.07.2020, 22:31
Muzyka z gier wideo - era Segi Mega Drive/Genesis
188V

Muzyka z gier wideo - era Segi Mega Drive/Genesis

Sega Mega Drive w USA znana pod nazwą Genesis, to druga konsola Segi, która okazała się wielkim sukcesem dla firmy, która otarła się o wygranie czwartej generacji konsol.

Premiera SMD odbyła się 29 października 1988r. w Japonii, w USA 14 Sierpnia 1989r., a w Europie 30 Listopada 1990r.

 Nowa 16 bitowa konsola Segi była wielkim sukcesem komercyjnym, między innymi dzięki swojej kampanii reklamowej. Układ dźwiękowy SMD był słabszy niż wydanego później SNES'a, ale to nie znaczy, że sprawni programiści nie mogli tworzyć świętny soundtracków na 16 bitową Segę.

Castlevania to kultowa seria platformówek 2D, która dostała swoją odsłonę na nową Segę o nazwie Castlevania Bloodlines. Oprócz świetnego gamplayu i grafiki gra miała killer soundtrack. Kawałki z tej gry stały się ikoniczne, każdy gracz powinien je znać.

Konami po premierze Contry 3 na SNES'a wydało na SMD znacznie lepszą od trójki Contrę Hard Corps, ta odsłona tej serii jest jedną z najbardziej grywalnych gier z tego cyklu, a do tego ta wspaniała ścieżka dźwiękowa.

Streets of Rage 2 to jedna z najlepszych chodzonych bijatyk jakie kiedykolwiek powstały. Atmosfera tej gry jest świetna tak jak postacie, grafika, a przede wszystkim dźwięki i muzyka.

Sonic 2 to druga część serii, o nowej maskotce Segi - szybkim niebieskim jeżu. Sonic 2 jest pod każdym względem lepszy od jedynki. Bardzo poprawiła się tu muzyka względem części pierwszej, w której i tak była bardzo dobra.

Sunsoft znowu odwalił świetną robotę tworząc Batmana na Genesis, gameplay, grafika i audio jest ulepszone względem wersji na NES'a, ale teraz nic nie może przebić tego zarąbistej muzyki.

Earthworm Jim 2 to kontynuacja nietypowego platformera 2D o dżdżownicy Jim'ie. Gra została bardzo dobrze przyjęta przez graczy, którzy do dziś pamiętają jej rewelacyjny soundtrack.

Phantasy Star II to jedna z najlepszych gier z gatunku JRPG'ów na SMD, ma świetnie poprowadzoną historie, narracje, przyjemną dla oka grafikę oraz wyśmienity soundtrack.

Colums III to trzecia odsłona serii gier logicznych tworzonych przez Segę, która znana jest z bardzo przyjemnej muzyki, która przygrywa nam podczas łączenia bloczków.

Elemental Master to jeden z ciekawszych shooterów na Sedze Mega Drive, w którym podczas naszego wyzwania w tle będzie grała znakomita ścieżka dźwiękowa.

Gunstar Heroes to przedstawiciel gatunku run'n'gun, który szczycił się nie tylko świetnym gameplayem, ale także super muzyką.

Najlepszy soundtrack

Według mnie na najlepszy soundtrack na platformie zasłużył Batman od Sunsoftu za świetne kawałki, które wyciskają wszystko ze sprzętu.

Najgorszy soundtrack

Na nominację najgorszego soundtracku na SMD zasługuje Fantasia i jej drylujące uszy i mózg melodyjki.

Dziękuje za uwagę :-)

Tagi: Batman castlevania contra Earthworm Jim gunstar heroes muzyka z gier retrogranie Sega sega genesis sega mega drive smd Sonic sonic 2 streets of rage

Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +40 -
Olsześ19
Ranking: 3633 Poziom: 31
PD: 4588
REPUTACJA: 1301