Blog użytkownika Olsześ19

Olsześ19 Olsześ19 14.07.2020, 22:27
Muzyka z gier wideo - era NES'a
112V

Muzyka z gier wideo - era NES'a

Muzyka od zawsze towarzyszyła grom wideo, będąc jednym z najważniejszych aspektów produkcji. W tym blogu chciałem opisać najlepsze soundtracki gier wideo pochodzące z tytułów na NES'a.

Nintendo Entertainment System to bardzo popularna konsola japońskiego koncernu, która szczególny sukces odniosła w USA. NES pojawił się w europie 1 września 1986 r., w USA 18 października 1985, a w Japonii 15 lipca 1983 pod nazwą Famicom oraz innym wyglądzie niż NES'y z innych części świata.

Chip dźwiękowy konsoli nie był szczególnie zaawansowany, lecz niektórzy deweloperzy potrafili wyciągnąć z niego bardzo wiele.

Zacznę od bardzo znanej gry, nie tylko właścicielom NES'a, ale także Pegasusa. Contra 2 znana także jako Super C to sequel bardzo udanej Contry stworzonej przez Konami. . Super C ma zdecydowanie lepszą muzykę i dźwięki niż jej poprzednia część, ścieżka dźwiękowa części drugiej jest bardziej dramatyczna i dynamiczna.

Kolejną grą od Konami posiadającą świetną muzykę jest Castlevania. Castlevania to gra w której sterujemy Simonem Belmontem, który musi zabić Drakulę, do czego zagrzewa nas świetna muzyka tej gry.

Megaman to ikoniczna seria Capcomu, która jest znana między innymi za bardzo dobrą muzykę. Jak dla mnie najlepszą muzykę w serii ma Megaman 2.

Metroid ton wydana przez Nintendo platformówka z elementami eksploracji, która została doceniona nie tylko za znakomity gameplay, ale także za klimatyczną muzykę i wizualia.

Zelda II The adventure of Link to czarna owca marki, ponieważ była ona w większości platformówką 2D w przeciwieństwie do pierwszej Zeldy będącej grą przygodową z kamerą z lotu ptaka, ale za to Zelda II miała zdecydowanie lepszą muzykę niż część pierwsza.

Batman od Sunsoftu to chyba najlepsza gra na licencji filmu, która powstała na NES'a, a do tego ma zarąbisty soundtrack.

Ninja Gaiden to gra znana głównie ze swojego wyśrubowanego poziomu trudności, ale w naszym wyzwaniu pomagają nam utwory przygrywające podczas naszych zmagań jako Ryu Hayabusa. 

Ducktales to wyprodukowana przez Capcom gra platformowa, w której sterujemy Sknerusem McKwaczem znanym z kreskówki Kacze opowieści. Oczywiście Capcom zadbał by Ducktales miało bardzo fajną muzykę.

Tecmo Super Bowl to gra o amerykańskim footbalu, totalnie tego sportu nie ogarniam, ale uwielbiam muzykę z tej gry.

Silver Surfer to gra, którą gracze kojarzą z okropnym stopniem trudności, ale często zapominają jak udaną muzykę ma ten tytuł.

Battletoads to tytuł, który jest bardzo wymagający, zwłaszcza w trybie kooperacji gdzie gracze mogą zadawać sobie nawzajem obrażenia, lecz Bojoweropuchy wynagradzają poziom trudności znakomitą muzyką.

W mojej opinii najlepszą muzykę ma Ninja Gaiden, wyciska on siódme poty z hardware'u, co daje znakomity efekt w formie wyśmienitej ścieżki dźwiękowej, wspaniałej grafiki i mega satysfakcjonującego gameplayu

Dziękuje za uwagę :-)

Tagi: batman castlevania contra ducktales megaman 2 Metroid muzyka z gier nes ninja gaiden Nintendo tecmo zelda

Oceń notkę
+ +9 -

Oceń profil
+ +39 -
Olsześ19
Ranking: 3569 Poziom: 28
PD: 3579
REPUTACJA: 967