Blog użytkownika Krutki52

Krutki52 Krutki52 07.05.2020, 11:52
Cykl GND #2: Old Man’s Journey
247V

Cykl GND #2: Old Man’s Journey

W drugim odcinku cyklu Gra Na Dziś przedstawiam - Old Man’s Journey. Przygodową grę, w której przemierzymy świat zwany życiem w osobie starego człowieka...

    Wydana w maju 2017 roku na PC i telefony iOS i Android (w 2018 na Switch i PS4, i w 2019 na XboxOne) gra niezależnego austriackiego studia Broken Rules to gra niezwykła. Opowiada ona historię staruszka, który po otrzymaniu listu wyrusza w "podróż życia".

   Gra jest wyjątkowo pod wieloma względami, ale to co ją cechuje to brak jakiekolwiek wypowiedzianego słowa w trakcie całej gry. Cała historia jest opowiedziana za pomocą pięknych obrazków , stylizowanych na ręczne kolorowanki. Cały gameplay polega na pokonywaniu kolejnych lokacji i przesuwaniu linii horyzontu i wzgórz i tym podobnych obiektów, aby nasz staruszek mógł poruszyć się dalej. Jest również etap "zręcznościowy", lecz trzeba szczerze i śmiało przyznać, że osoby w wieku 10+ nie powinny mieć żadnego problemu z napotkanymi "trudnościami" w grze. Cała istota tej gry to...historia opowiedziana, i nie powinna ona zając nikomu więcej niż 2 godziny.

   Dla kogo jest ten tytuł? W sumie dla każdego, gdyż nie ma tu przemocy więc spokojnie można zostawić dziecko przy konsoli, jednak najwięcej z gry wyniosą ludzie DOJRZALI z bagażem życiowych doświadczeń i paroma latami na karku i posiadający inteligencje emocjonalną. Dzieciom może się podobać grafika itp i mimo, że zrozumieją ją na swój sposób, to też warto im włączyć przy okazji. Gra na prawdę wzrusza i skłania do przemyśleń i ukazuje to co ważne w życiu. Jeśli masz "swoje lata" i/lub "coś w głowie" to zrozumiesz ten przekaz (bo kto z nas nie oglądał zachodu słońca z ukochaną w latach młodości nie licząc czasu bo nie było tylu obowiązków itp). Ciężko napisać cokolwiek więcej, żeby nie zdradzić spojlerów, a to historia opowiedziana i jej sposób jest siłą tej gry, bo "mechanicznie" tu się praktycznie nic nie dzieje. Jednakże polecam, szczególnie w usłudze GamePass lub na dużej przecenie bo to autentycznie 2 godziny "gry".

   Zachęcam do komentowania i dzielenia się Waszymi spostrzeżeniami na temat tego tytułu.

Tagi: GND Old Man’s Journey recenzja XboxGamePass

Werdykt
Cykl GND #2: Old Man’s Journey
Grałem na: XONE
  • + Fabuła
  • + Skłania do refleksii
  • + Piękna grafika przypominająca rysunki kredką
  • - Krótka
  • - Zero wyzwania
8.0
Krutki52
Krutki52 Polecam każdemu, kto ma 2 godziny czasu wolnego i posiada GamePass lub parę luźnych PLN i lubi gry opowiadające historię i skłaniające do refleksi nad życiem.
Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +21 -
Krutki52
Ranking: 2764 Poziom: 35
PD: 6239
REPUTACJA: 1456