Blog użytkownika Kerrou

Kerrou Kerrou 22.05.2020, 15:50
Persona 5 Royal (PS4) - going out in style!
108V

Persona 5 Royal (PS4) - going out in style!

O serii Persona słyszałem już od dawien dawna, nigdy jednak nie miałem przesadnej ochoty się w nią zagłębiać. Przy okazji premiery oryginalnej piątki w końcu dałem szansę...i bardzo szybko się odbiłem. Wyszła jednak w końcu ta edycja Royal, a mnie w międzyczasie udało się ukończyć inną produkcję Atlusa: genialne Catherine. Uznałem, że skoro tamta produkcja była tak dobra, może warto dać szansę i kilka dodatkowych godzin Personie w nowej wersji?

Kerrou Kerrou 06.05.2020, 00:40
Attack on Titan: Wings of Freedom (PC/PS3/PS4/PSVita/XOne) - na skrzydłach wolności
94V

Attack on Titan: Wings of Freedom (PC/PS3/PS4/PSVita/XOne) - na skrzydłach wolności

Attack on Titan jest chyba jednym z najpopularniejszych anime ostatnich lat i kojarzą je nawet osoby normalnie nie interesujące się tematem. Historia ludzkości stojącej na krawędzi zagłady, zmuszonej do odpierania ataków tajemniczych istot zwanych Tytanami przyciągnęła przed ekrany całe masy widzów. Aż dziw bierze, że na pełnoprawną "dużą" grę w tym uniwersum musieliśmy czekać aż tak długo. Czy studio Omega Force podołało i dostarczyło nam tytuł chociażby poprawny?

Kerrou Kerrou 05.05.2020, 01:20
The Anthem of the Heart - wyśpiewać uczucia
74V

The Anthem of the Heart - wyśpiewać uczucia

Mieliście kiedyś tak, że bardzo, ale to bardzo chcieliście coś powiedzieć, ale słowa zwyczajnie nie wychodziły z waszych ust, a na twarz wlewał się zimny pot? Uczucia kotłowały się wewnątrz szukając ujścia na zewnątrz? Mnie się tak zdarzyło nie raz. Słowa w końcu potrafią leczyć tak samo skutecznie jak i ranić i nawet jeżeli będziemy żałować tego co powiedzieliśmy i naprawimy błędy...nijak ich nie cofniemy, co wypowiedziane powiedziane zostaje. 

Kerrou Kerrou 03.05.2020, 16:30
Resident Evil 3 Remake (PC/PS4/XOne) - STAAAAARS!
106V

Resident Evil 3 Remake (PC/PS4/XOne) - STAAAAARS!

Remake drugiego Residenta był jedną z najbardziej oczekiwanych przeze mnie premier zeszłego roku i musiał ustąpić chyba jedynie Devil May Cry V. Po ukończeniu go jednak (co zajęło mi prawie, że równo...rok) entuzjazm nieco przygasł i oczekiwania względem trójki miałem sporo mniejsze. I wiecie co? Bardzo miło się dzięki temu zaskoczyłem.

Kerrou Kerrou 02.05.2020, 00:30
Resident Evil 2 Remake (PC/PS4/XOne) - niczym w 1998
605V

Resident Evil 2 Remake (PC/PS4/XOne) - niczym w 1998

Jakoś tak się złożyło, że najbardziej oczekiwanymi grami tego i poprzedniego roku są remake'i. W końcu na dniach mamy dostać Final Fantasy VII, a w zeszłym roku tryumfy święciła inna odnowiona produkcja, także japońska, drastycznie jednak od tego co już 10 kwietnia nas czeka różna: Resident Evil 2. Czy wszelakie zachwyty są jednak uzasadnione, a nowa-stara odsłona kultowej marki rzeczywiście jest jednym z najlepszych remake'ów z jakimi mieliśmy kiedykolwiek do czynienia?

Kerrou Kerrou 01.05.2020, 00:50
Vinland Saga (sezon 1) - animowani Wikingowie?
106V

Vinland Saga (sezon 1) - animowani Wikingowie?

O Sadze Winlandzkiej usłyszałem dopiero w momencie premiery mangowej wersji w Polsce te kilka lat temu, puściłem to jednak mimo uszu. Określanie jej "współczesnym" Berserkiem pobudzało wyobraźnię, ale nie byłem aż tak wielkim fanem twórczości Kentarō Miury aby z miejsca się na nią rzucić. Zapowiedziano jednak tą animowaną adaptację i uznałem, że może warto dać jej szansę...i o Wielcy Przedwieczni, żałuję, że wtedy jednak tak ten twór olałem. Jak bardzo żałuję!

Kerrou Kerrou 30.04.2020, 10:25
Kingdom Hearts 3 (PS4/XOne) - my name spelled backward is Disney!
112V

Kingdom Hearts 3 (PS4/XOne) - my name spelled backward is Disney!

Długo musieliśmy czekać na pełnoprawną trzecią część serii. Od dwójki, która swoją premierę miała w odległym 2006 roku aż do 2019: 12 długich lat! W międzyczasie karmieni byliśmy jednak wszelakimi "spin-offami", a fabuła gry wcale nie stała w miejscu. Trójka musiała więc wziąć na swoje barki ciężar sensownego pokończenia i podsumowania tych wszystkich nagromadzonych przez lata wątków. Czy jednak jej się to udało?

Kerrou Kerrou 29.04.2020, 00:40
The Legend of Zelda: Link's Awakening Remake (Switch) - wake up Link, we have an island to burn
126V

The Legend of Zelda: Link's Awakening Remake (Switch) - wake up Link, we have an island to burn

Nigdy nie byłem fanem serii The Legend of Zelda, a szczególnie niechętnie podchodziłem do części "trójwymiarowych" i kultową Okarynę Czasu wręcz przemęczyłem. W moje ręce trafiło A Link Between Worlds i coś "pykło", a ja uznałem, że może te "2D Zeldy" wcale nie są złe. Z takim nastawieniem kupiłem Link's Awakening, które podobno uważane jest za mocno (z braku lepszego określenia) dziwaczne. Czy jednak udało się tej dziwaczności mnie porwać?

Kerrou Kerrou 28.04.2020, 12:10
Judgement (PS4) - kiedy Yakuza spotyka Ace Attorney
132V

Judgement (PS4) - kiedy Yakuza spotyka Ace Attorney

Piękne to czasy dla fanów serii Yakuza na zachodzie: kiedyś można było się co najwyżej zastanawiać czy w ogóle dostaniemy na naszym rynku którąś z głównych części. Po dosyć niespodziewanym sukcesie Yakuzy 0 witamy nie tylko Kiwami 1 i 2 oraz odnowione 3, 4 i 5, ale także wszelakie poboczniaki. W czerwcu w napędach konsol zawitał - z zaledwie półrocznym poślizgiem - Judgement, "prawniczy" spin-off serii. Świetny spin-off warto dodać!

Kerrou Kerrou 27.04.2020, 19:40
Final Fantasy XV: Windows/Royal Edition (PC/PS4/XOne) - każda podróż ma swój koniec
135V

Final Fantasy XV: Windows/Royal Edition (PC/PS4/XOne) - każda podróż ma swój koniec

Z tytułu poniższej recenzji wynika jakobyśmy mieli do czynienia z Fantazją rzeczywiście Ostatnią. Final Fantasy XV bowiem jest nie tylko grą drogi samą w sobie, ale i sama takową przeszła. Powiem więcej: razem z czwórką bohaterów tegoż tytułu zdecydowanie warto się w nią wybrać, bo mamy tutaj do czynienia z jedną z najlepszych części serii od lat, a w swojej "pełnej" wersji chyba nawet z moim ulubionym "Fajnalem" w ogóle. Powiedziałem. 

Kerrou Kerrou 26.04.2020, 18:05
Dr. Stone - w imię nauki!
109V

Dr. Stone - w imię nauki!

Pamiętacie takie dosyć stare francuskie animacje z serii "Było sobie..."? Ja wspominam je bardzo miło: potrafiły przekazać młodym (a przy braku - za przeproszeniem - kija w tyłku i tym starszym) widzom wiedzę w naprawdę ciekawy i przystępny sposób. Nie miały jednak w sobie za wiele fabuły i dało się odczuć priorytet jaki miał mocno edukacyjny charakter. Co jeżeli jednak wam powiem, że Dr. Stone jest czymś takim jak one, ale pełny ciekawych postaci, wartkiej akcji i tony emocji?

Kerrou Kerrou 24.04.2020, 10:50
Xenoblade Chronicles 2 (Switch) - ta gra to istny Tytan
139V

Xenoblade Chronicles 2 (Switch) - ta gra to istny Tytan

Xenoblade Chronicles 2 było grą dla jakiej kupiłem Switcha. Nie zagrałem w nią jako pierwszą co prawda, bo wolałem zabrać się za nieco bardziej skondensowane doświadczenie w stylu Astral Chain, a tego gigantycznego ponoć rolpleja zostawić sobie na nieco później. W końcu jednak wpadł on w moje dłonie, a ja po 95 godzinach spędzonych z tą produkcją i jeszcze przed dodatkiem mogę powiedzieć na pewno jedno: dawajcie mi remaster jedynki w tej chwili!

Kerrou Kerrou 23.04.2020, 12:30
Final Fantasy IV Remake (PC/DS/Android/iOS) - idealny remake idealnej gry?
128V

Final Fantasy IV Remake (PC/DS/Android/iOS) - idealny remake idealnej gry?

Final Fantasy IV...Gdyby nie ta gra to nie zacząłbym uwielbiać tej kultowej serii japońskich RPG i gatunku jako takiego. Przez lata od zagrania w FFIV po raz pierwszy utworzyłem sobie obraz gry idealnej z którą równać może się co najwyżej Chrono Trigger i bałem się do niej wrócić niszcząc wspomnienia. W sklepie Play pojawił się jednak "remake" i uznałem, że dam mu szansę: zawsze będę mógł zwalić winę za złe wrażenia na nową wersję i ideał ideałem pozostanie.

Kerrou Kerrou 22.04.2020, 14:00
Naprzód - jak brat z bratem
107V

Naprzód - jak brat z bratem

Pixar, Pixar, Pixar...no i co ja mam z wami zrobić? Dorosły, 24 letni chłop, a idzie w dzień premiery na pierwszy możliwy seans ich najnowszego filmu. Dla mnie od zawsze i na zawsze to właśnie filmy należącego do studia Pixar były i będą tymi na które z uśmiechem na ustach szedłem do kina. Ten zaciesz był równie duży kiedy miałem lat 6 i obecnie kiedy mam 24...a teraz chyba jest nawet większy. Naprzód, czyli ich najnowsza produkcja jest tego koronnym przykładem.

Kerrou Kerrou 21.04.2020, 15:20
God Hand (PS2/PS3) - g(o)od game
107V

God Hand (PS2/PS3) - g(o)od game

Gry studia Clover miały zazwyczaj to do siebie, że wychodząc zbierały świetne oceny, ale niestety za sukcesem artystycznym nie szła wystarczająco dobra sprzedaż. God Hand jest ostatnim tytułem wyprodukowanym przez autorów cudownego Okami i grą tak drastycznie od niej różną, że aż ciężko uwierzyć, że za ich stworzeniem stali ci sami ludzie. No bo w końcu co wspólnego ma zanurzana w japońskich mitach opowieść o bogini-wilczycy i...beatem-up w klimatach Dzikiego Zachodu?

Przejdź do strony

Strona

Oceń profil
+ +20 -
Kerrou
Ranking: 3637 Poziom: 27
PD: 3275
REPUTACJA: 1221