Blog użytkownika Plugawy

Plugawy

Plugawy Plugawy 17.09.2013, 19:41
Space Invaders Extreme [PSP]
665V

Space Invaders Extreme [PSP]

Pierwszy Space Invaders wyszedł w czerwcu 1978 roku i od razu przykuł uwagę graczy. Dzisiaj marka Space Invaders znana już jest także nie tylko w growym środowisku, bowiem doczekała się nawet edycji koszulek w pewnej markowej sieci, nie wspominając o wydanych soundtrackach z gry i o samym designie Invadera, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Po 30 latach od premiery pierwszej odsłony serii światło dzienne ujrzało Space Invaders Extreme.

 

 

 

 

Nie tylko PlayStation Portable doczekało się owej gry, bowiem Nintendo DS, Xbox 360 oraz aplikacje mobile dostały swoją wersję. W szybkim skrócie na czym polega zabawa? Jeśli część z Was nie kojarzy to już przypominam. Z góry ekranu nacierają na nas pikselowaci Obcy a my przemieszczając się wyłącznie w poziomie stateczkiem kosmicznym rozwalamy każdego z nich. W ten sposób przechodzimy do kolejnego podpoziomu by na końcu spotkać się oczywiście z bossem. Nie możemy za to dać się ustrzelić, rozbić oraz pozwolić ufokowi aby przekroczył linię po której się poruszamy.

 

 

Rozwałka jest dynamiczna i sprawia sporo frajdy.

 


Rozgrywka w Space Invaders Extreme została z wyczuciem ulepszona i bliżej jej do teraźniejszych standardów gier arcade. Nasz pojazd nie strzela już pojedynczym laserem, co to to nie. Tym razem do dyspozycji mamy szereg broni, które zdecydowanie się od siebie różnią. Mamy tu między innymi wybuchające bomby niszczące kilku wrogów naraz, promień laserowy, któremu nic prócz specjalnej tarczy się nie oprze. Jak wejść w posiadanie takich cacuszek? Wystarczy rozwalić 4 wrogów tego samego koloru jeden po drugim i w zależności od tego jakiej barwy byli dostajemy odpowiedni gadżet. Zabawa nabiera przy tym rumieńców. Jeszcze ciekawiej się robi jak uda nam się wbić w bonusową rundę, gdyż po jej udanym zakończeniu na kilka sekund otrzymujemy prawdziwe narzędzie zniszczenia, dzięki któremu siejemy pożogę w szeregach najeźdźców z kosmosu.

 

 

Obrazek niestety nie pokaże tego jak szaleje teraz tło

 


Będąc przy przeciwnikach powiem, że jest ich kilka rodzajów i każdy na swój sposób inaczej postępuje. Podobnie jak w przypadku broni, tak i tutaj wzorzec zachowania oponenta zależny jest od koloru jakim się mieni. Dajmy na to niektóre z wrogich statków po prostu chcą nas staranować. Rozgrywka jest dynamiczna a muzyka grająca w tle idealnie wpasowuje się w klimat wespół z odgłosami wybuchów oraz wystrzałów. Całość okraszona jest kolorową, schludną grafiką o staroszkolnym klimacie. Obraz dobrej oprawy dopełnia świetnie animowane tło.


Do przejścia jest 5 poziomów podzielonych na podpoziomy i w zależności jaki wybierzemy czy, np. 3A czy 3B to zabawa będzie łatwiejsza bądź trudniejsza. Dobrą sprawą jest możliwość zagrania w każdy odblokowany już level w trybie Stage Mode. Twórcy uraczyli nas także możliwością gry razem ze znajomym w trybie Multiplayer, który polega na wzajemnej rywalizacji punktowej.


Space Invaders Extreme to jak najbardziej udana próba odświeżenia klasyka sprzed lat i nawet jeśli nie grałeś w oryginał, a lubisz nieskomplikowane arcade to ten tytuł jest dla Ciebie. Zdecydowanie jedna z przyjemniejszych gier na konsolkę PlayStation Portable.

 

OCENA: 8+/10 Plugawy

 

 

Tagi: blog plugawy psp recenzja space invaders extreme

Oceń notkę
+ 0 -

Step aside junior
Oceń profil
+ +25 -
Plugawy
Ranking: 277 Poziom: 60
PD: 28012
REPUTACJA: 2621