Blog użytkownika Plugawy

Plugawy

Plugawy Plugawy 12.07.2013, 11:21
Age of Zombies [PSP]
811V

Age of Zombies [PSP]

"Blast your way through hordes of undead in Age of Zombies, a zany and hilarious shooter where no piece of history is sacred!"

 

 

Zombie znowu uderzają czy tego chcemy czy też nie! Tym razem zarażona zostaje konsolka PSP, co prawda gra wyszła również na PS3 oraz Androida, ale właśnie wersją na tą pierwszą się zajmiemy.

 

Age of Zombies zostało wypuszczone w 25 lutego za sprawą Halfbrick Studios i już od tego momentu zaczęło zbierać pozytywne opinie wśród recenzentów i zwykłych graczy. Fabuła jest tutaj bardzo skomplikowana a swoim rozbudowaniem przypomina konstrukcję cepa. Naszych głównym bohaterem i siewcą pożogi wśród zombiaków wszelakiej maści jest komandos Barry Steakfries, który ze swoją aparycją równie dobrze by sprawdził się w Metal Slugu czy jakiejś Contrze. Badguy'em którego przyjdzie nam wyeliminować jest Profesor Shit-for-brains! Główny zły jak zwykle ma jakże oryginalny plan, żeby zniszczyć ludzkość. Stworzył, więc armię zombies i wysłał ją w różne epoki na kuli Ziemskiej. Co śmieszne sam Profesor ginie zaraz na początku gry a my wskakujemy w portal czasu, żeby zapobiec rozprzestrzeniającej się zarazie.

 

 

 

 

Jak widzicie nieco żartowałem w kwestii fabuły, ot chciałem Wam narobić smaka. Age of Zombies to shooter z widokiem z góry. Cała rozgrywka sprowadza się do rozwalenia przeciwników na danej planszy, co by przejść do kolejnej. Na początku mamy tutorial który wprowadza nas w tajniki sterowania, które swoją drogą nie jest trudne. Przemierzyć przyjdzie nam 5 całkiem odmiennych leveli zaczynając od Prehistorii i zombiaków neandertalczyków, a kończąc na Przyszłości, gdzie tłuc będziemy zombie-cyborgi. Przeciwnicy w poszczególnych poziomach różnią się od siebie wyglądem i kolorami oraz kilkoma drobnymi szczegółami, np. jedne po trafieniu kulą wybuchają, a inne strzelają do nas z guna. Mimo że nie są bardzo zróżnicowani to z czasem nie zwraca się na to uwagi, bowiem nacierają na nas całe ich hordy i nie ma czasu na podziwianie widoków. Palec praktycznie nie będzie Wam schodził ze spustu, co mi się bardzo podoba, gdyż nie lubię przestojów w takich prostych strzelaninach.

 

 

 

 

Broni mamy dosyć dużo i nie należy narzekać na ten aspekt gry, a frajda z jej używania jest jak najbardziej uzasadniona. W Wasze ręce wpadnie nawet gatling gun, który zmiata oponentów z powierzchni niestety wpływa mocno na nasza mobilność, więc lepiej rozstawić szeroko nogi i trzymając palec na spuście poczekać aż droga przed nami stanie otworem. Jest krwawo. Nawet bardzo krwawo a wszystko w komiksowym stylu. Nie wiem jakie różnice w oprawie są w poszczególnych wersjach tej gry na różne platformy, ale na PSP jest ładnie. Poziomy wykonane są schludnie i przejrzyście, zaś samo poruszanie się Barrym nie sprawia trudności, bowiem nie chodzi jak mucha w smole, a do tego nie zauważyłem spadków framerate'u. Podczas naszej sieczki w tle przygrywać będzie przyjemna muzyczka dająca kopa do wydarzeń dziejących się na ekranie. Miłym akcentem dla ucha są momenty kiedy podnosimy jakąś broń i słyszymy wtedy głos lektora wypowiadającego jej nazwę. Coś a la motyw z Metal Slug.

 

Ze swojej strony pragnę Wam polecić Age of Zombies jeśli lubicie niezobowiązującą wyrzynkę w dobrym stylu. Według mnie jak na grę typu Minis, to jest ona bardzo dobra i na pewno Wam się spodoba, zwłaszcza jeśli lubicie potem żyłować własne wyniki, bo od tego mamy tryb Survival. Polecam.

8/10 ;)

 

 

Tagi: age of zombies blog minis plugawy PSP zombie

Oceń notkę
+ -1 -

Step aside junior
Oceń profil
+ +26 -
Plugawy
Ranking: 214 Poziom: 59
PD: 27136
REPUTACJA: 2580