Blog użytkownika Plugawy

Plugawy

Plugawy Plugawy 08.07.2013, 19:36
Chrono Trigger - Brink of Time
282V

Chrono Trigger - Brink of Time

Krótka prezentacja świetnej muzyki z Chrono Triggera.

Włącz przed lekturą :)

 

 

 

Chciałbym Wam przedstawić a zarazem polecić, świetną składankę zaaranżowanej muzyki z Chrono Triggera. Nie każdy o niej słyszał a jest na co zwrócić uwagę, zwłaszcza fani serii Chrono powinni spojrzeć na nią bacznym acz przychylnym okiem ;).

 

Sama składanka zawiera dziesięć kawałków w stylu acid jazz, dwa z nich zarzucam poniżej a resztę na pewno znajdziecie sami jeśli Was to zainteresuje. Album ten zebrał różne recenzje od przychylnych po nie do końca dobre - jak widać wzbudza kontrowersje a to już może być powód do zapoznania się z materiałem. W mój gust idealnie to trafiło, choć nie obyło się bez zgrzytów bo jeden czy dwa kawałki, słyszałbym najchętniej w szybszym tempie lub bardziej rockowym wydaniu.

 

Według mnie najfajniejszym kawałkiem jest zdecydowanie pierwszy utwór na liście i ostatni. Pierwszy to połączenie klasycznego motywu znanego z Chrono Triggera i gitarowych  brzdęknięć od razu wpada w ucho. Nie będę opisywał każdego kawałka po kolei bo mi się nie chce, wolę posłuchać po prostu tej płyty i odlecieć w ni to jazzowy ni to chilloutowy klimat :)

 

Ah i zapomniałbym, prześwietny jest Chrono Corridors, który raczy nas ponownie świetnymi gitarami i motywem równie świetnym w oryginale, ale tutaj to po prostu zamiata :)

 

 

 

 Wydano w: Lipiec 25, 1995 (ponownie Październik 1, 2004)
 Twórca: Yasunori Mitsuda
 Zaaranżowano: Hiroshi Hata, Kalta Ohtsuki, Gizaemon de Furuta
 Wydano przez: NTT Publishing
 Nagrano w: GREEN BIRD Suginami, Tokyo
 Format: 1 CD

 

Tagi: chrono chrono trigger ost plugawy rpg

Oceń notkę
+ -1 -

Step aside junior
Oceń profil
+ +26 -
Plugawy
Ranking: 214 Poziom: 59
PD: 27136
REPUTACJA: 2580