Yoorko Gaming Blog

Granie po godzinach

Yoorko Yoorko 23.12.2019, 01:25
Co chciałbym znaleźć pod choinką? | Zimowa Wyprzedaż 2019 na Steamie
828V

Co chciałbym znaleźć pod choinką? | Zimowa Wyprzedaż 2019 na Steamie

Jak co roku Valve zaprasza nas na Świąteczną Wyprzedaż na platformie Steam połączoną z finałowym głosowaniem w plebiscycie Nagrody Steam. W Sieci znajdziecie wiele zestawień największych okazji, a sami zapewne już wyłowiliście najbardziej kuszące Was tytuły. Dlatego w niniejszym zestawieniu chciałbym skupić się na tych ofertach, które goszczą jednocześnie na mojej liście życzeń - tytułach, których nie znam, nie wiem czy mogę polecić ale mam wobec nich spore nadzieje.

/ wpis oryginalnie pojawił się na blogu YGB

Trochę nostalgii

Zewsząd słychać głosy mówiące, iż „to już nie te wyprzedaże co kiedyś”. Przyznam szczerze, że sam mam niekiedy podobne wrażenie, chociaż zwykle znajdę jakiś tytuł, który skusi mnie do otwarcia portfela. Moja przygoda ze Steamem zaczęła się jeszcze w czasach, zanim ceny gier w naszym kraju zostały „zrównane” z zachodnimi a o złotówkach na tej platformie nawet nie marzyliśmy. Wówczas aktywowałem tam głównie tytuły pudełkowe, które tego wymagały lub te, które znalazły się w którymś z czasopism dołączających pełniaki (czasy zanim CD-Action zdominowało rynek i było ich więcej :) ). No i oczywiście wyprzedaże. Te były znakiem rozpoznawczym platformy Valve. Co prawda wówczas nie trwały większą część roku i były dokładnie dwie – letnia i zimowa, ale zniżki rzędu -90% były niemal pewniakiem. Wówczas naprawdę czekało się pół roku na ten czas, odkładało zaskórniaki na PayPala i klęło co nie miara kiedy przez pierwsze godziny nie dało się normalnie przeglądać ofert z powodu obciążenia serwera :)

Dziś wyprzedaży jest więcej. Niby nadal mamy dwie główne, ale towarzyszy im wiele pomniejszych, szaleństwa w środku tygodnia itd. itp. Widok listy życzeń (wcale nie jakoś specjalnie długiej) na której nie ma ani jednego tytułu z zielonym znaczkiem „-xx%” uważam za wyjątkowy. Przyniosło to niestety także inny skutek – % widoczny w oznaczeniu jest średnio zdecydowanie niższy niż kiedyś. Ale i tak często trafiają się okazje, przy których portfel zaczyna wzdychać.

Kochany Mikołaju…

Lista życzeń Steam stała się moim podstawowym narzędziem pokazującym co chciałbym w najbliższym czasie ograć, zaraz obok kategorii „Na celowniku”, którą mam w bibliotece (kupka wstydu i ciekawe nie-kluczowe tytuły z bundli). Jej główną funkcjonalnością jest oczywiście informowanie o zniżkach. Obecna wyprzedaż także oznaczyła sporą liczbę znajdujących się tam pozycji. Które z nich wysłałbym w liście do Świętego Mikołaja?

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Tytuł, który pośród wyprzedaży kusi mnie najbardziej. Jestem fanem serii a wygłodzony po DMC4 i nieco zawiedziony – całkiem dobrym jako gra ale słabym jako Devil May Cry – DmC z 2013 wieści o nadchodzącej piątce przywitałem z wielkim entuzjazmem. Hype tylko pogłębiły recenzje, które pokazują DMC5 jako produkt godny swoich poprzedników. (94% na Steam, 89% na Metacritic). Jest to jeden z tytułów, które na pewno dołączę do kolekcji szczególnie, że zniżka -67% pozwala zakupić go za 82,17 zł zamiast 249 zł.

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Gra, która kusi mnie oprawą i fabułą ale niepokoi nieco wieściami o ciągnącym się gameplayu. Jako stary fan japońskiej animacji oprawa tak mocno nawiązująca do klasycznych produkcji trąca we mnie nutkę nostalgii. Tytuł ma dobre recenzje (82% na Steam i 81 na Metacritic), które wspominają o doskonałej, klimatycznej, baśniowej fabule (mniam!). Jednak z racji niezbyt pokaźnych pokładów wolnego czasu obawiam się, czy dość długi czas potrzebny do rozsmakowania się w produkcji nie sprawi, że skończy jak FFXV – na półce „przerwa była za długa, abym nie musiał uczyć się jej na nowo i ponownie ogarnął w fabule”. Jednak zniżka -66% w tym przypadku sprawia, ze warto się zastanowić, czy nie wydać tych 67,95 zł. i nie dodać jej do listy „Na celowniku”.

Assasin’s Creed Odyssey

Assasin’s Creed Odyssey

Zmiany wprowadzone w Assasins Creed Origins zdobyły moje serce fana serii. Po bardzo słabych odsłonach, nie przystających do czasów i męcząco powtarzalnych względem poziomu takich AC2 czy Black Flag odświeżenie marki okazało się strzałem w dziesiątkę. Po ukończeniu historii w starożytnym Egipcie z chęcią zapoznałbym się z tą w antycznej Grecji, tym bardziej, że ptaszki ćwierkają, iż wyszła jeszcze lepiej. Ptaszki ze Steama dają jej 86%, podobnie na Metacritic. Nabyć tytuł możemy w promocji -60% za 99,96 zł.

Disco Elysium

Disco Elysium

Tytuł o którym wiem niewiele. Prócz tego, że w chwili, gdy życie pochłonęło mnie na tyle, iż nie śledziłem wieści ze świata gier okrzyknięto ją najlepszym izometrycznym RPGiem ostatnich lat. A izometryczne RPG akurat bardzo sobie cenię. Dlatego z chęcią rozwikłałbym te zagadkę i sprawdził, czy rzeczywiście mamy do czynienia z tak dobrą produkcją jak wskazują recenzje: – 96% na Steam i 91 na Metacritic. Jest to jednak przykład produkcji, która nie załapała się na najwyższe progi promocji. Świąteczna oferta pozwala nam nabyć ją 20% taniej, za 114,39 zł.

Hades

Hades

Rogaliki akcji mają w sobie coś, co pozwala odstresować się po ciężkim dniu, szczególnie te nastawione na niemalże hack’n slashową rąbankę. To chyba siła tego, że nie trzeba szczególnie przejmować się śmiercią, bo jest wpisana w mechanizm rozgrywki na równi z innymi elementami. Hades zwrócił moją uwagę także oprawą graficzną, która wydaje się naprawdę cieszyć oko. A ostatnimi czasy coraz bardziej cenię sobie doznania estetyczne podczas rozgrywki. Co prawda jest to Early Access, ale wydaje się grą praktycznie ukończoną. Hades także trafił do niskiego progu zniżki. Cenę obniżono o 20% do poziomu 71,99 zł. Do zakupu zachęca 98% na Steam.

Monster Hunter World

Monster Hunter World

Tytuł, z którym walczę od dłuższego czasu. Oczywiście nie z rozgrywką – wszystkie wymienione gry pochodzą z listy życzeń – ale z jego obecnością na tejże. Ilekroć czytam opisy rozgrywki, recenzje i oglądam gameplaye – nabieram ochoty aby się z nim bliżej zapoznać. Jednak mechanika rozgrywki jako całości wydaje się nie być stworzona dla mnie i nie chciałbym wydać pieniędzy na produkt, od którego się szybko odbiję. Nacisk na grę zespołową, powtarzalność misji i bardzo bardzo długi gameplay sprawiają, że Monster Hunter World regularnie znika z mojej listy aby po chwili ponownie się na niej pojawić. Recenzje także pozostawiają nieco pola wątpliwościom – 78% na Steam to dobry wynik, jednak wskazuje na to, że nie jest na pewno grą uniwersalną. Nieco lepiej na Metacritic – 88%. Tytuł możemy nabyć po obniżce -60% za cenę 103,60 zł.

Jak żyć?

Zimowa wyprzedaż potrwa do 2 stycznia 2020 roku. Mamy więc jeszcze trochę czasu na znalezienie interesujących nas okazji i namysłu, czy i tym razem chcemy otworzyć portfel. Dostosowaną do swojej historii steam listę gier znajdziecie wchodząc na główną stronę sklepu: https://store.steampowered.com/

Warto także wspomnieć o trwającym plebiscycie Nagrody Steam 2019, w których możemy oddać głos w 8 kategoriach na gry, które szczególnie przypadły nam do gustu w mijającym roku. Głosowanie na: https://store(...)amawards

Czy któraś z wymienionych gier znajduje się także na waszej liście życzeń? A może macie je już za sobą i szczególnie polecacie skorzystanie z którejś okazji? Dajcie znać w komentarzu!

/ wpis oryginalnie pojawił się na blogu YGB

Tagi: Assasin's Creed Odyssey Devil May Cry 5 Disco Elysium Hades Monster Hunter World Ni no Kuni II: Revenant Kingdom steam

Oceń notkę
+ +7 -

Oceń profil
+ +27 -
Yoorko
Ranking: 2131 Poziom: 36
PD: 6824
REPUTACJA: 1268