PiFKo (o grach)

Piwniczne Forum Konserów (o grach)
Nocny Misiek Nocny Misiek 28.08.2019, 23:34
O tym,  że tylko jedno może nas ocalić - medytacje nad Nier: Automata
694V

O tym, że tylko jedno może nas ocalić - medytacje nad Nier: Automata

Słyszeliście o tragedii króla Syzyfa? Nauczyciele w szkole z pewnością wam o nim opowiedzieli. Ale moment... mieliśmy mówić o grach... W miejsce brodatego Greka podstawcie więc gotycką animu dziewczynkę i wyobraźcie sobie, że wielki głaz to w rzeczywistości jeszcze większy robot. Przygotujcie chusteczki na otarcie łez, bo dzisiaj pochylimy się nad tragicznym losem androidów (i może nas samych też?) z NieR: Automata.  

czytaj dalej »
Nocny Misiek Nocny Misiek 17.08.2019, 19:16
Rozmowy dla dorosłych #01 - o Personie 5,  konformizmie, "fake newsach" i soli
101V

Rozmowy dla dorosłych #01 - o Personie 5, konformizmie, "fake newsach" i soli

Arystoteles miał powiedzieć, że człowiek jest zwierzęciem społecznym. Jednostki kształtują społeczeństwa, społeczeństwa kształtują jednostki (a niebo jest niebieskie). Wdzięczny temat dla różnego rodzaju twórców, prawdziwie niewyczerpalna kopalnia tematów. Dziś spojrzymy, jak tę relację próbuje ukazać Persona 5 - wytwór kultury, która w podręcznikowym ukazaniu silnie pojmuje człowieka jako trybik społecznej maszyny.

czytaj dalej »
Nocny Misiek Nocny Misiek 21.07.2019, 20:14
O tym, że trzeba ukraść serce - medytacje nad Personą 5
763V

O tym, że trzeba ukraść serce - medytacje nad Personą 5

Czy zdarzyło wam się kiedyś obejrzeć film po którym poczuliście się zainspirowani do jakiegoś działania? Przeczytaliście książkę, która zmieniła coś w waszym życiu? Natrafiliście na artykuł, który zmusił was do refleksji? Pewnie tak. Czy jednak do tego samego zdolne są gry? Czy są one w stanie sięgnąć głębi człowieka i zmienić jego serce? Bohaterowie gry Persona 5 rzucają buńczucznie deklarację, że ukradną nam serca. Wierzycie, że są w stanie to zrobić? 

czytaj dalej »
Oceń profil
+ +12 -
Nocny Misiek
Ranking: 48059 Poziom: 16
PD: 757
REPUTACJA: 327