PiFKo (o grach)

Piwniczne Forum Konserów (o grach)

Nocny Misiek Nocny Misiek 17.05.2020, 14:52
Forum bez admina #1 - O ocenianiu gier
694V

Forum bez admina #1 - O ocenianiu gier

Kojarzycie to uczucie, kiedy czytacie recenzję swojej ulubionej gry, a na jej końcu widzicie złowieszczy wyrok: 6/10? Teraz, skoro już skończyliście obrażać w myślach przodków recenzenta do czwartego pokolenia wstecz i imputować mu nieprawidłowości w rozwoju mózgu, warto zastanowić się co tak naprawdę ta ocena znaczy. A może jednak naprawdę jest bez sensu? 

Nocny Misiek Nocny Misiek 28.08.2019, 23:34
O tym,  że tylko jedno może nas ocalić - medytacje nad Nier: Automata
1250V

O tym, że tylko jedno może nas ocalić - medytacje nad Nier: Automata

Słyszeliście o tragedii króla Syzyfa? Nauczyciele w szkole z pewnością wam o nim opowiedzieli. Ale moment... mieliśmy mówić o grach... W miejsce brodatego Greka podstawcie więc gotycką animu dziewczynkę i wyobraźcie sobie, że wielki głaz to w rzeczywistości jeszcze większy robot. Przygotujcie chusteczki na otarcie łez, bo dzisiaj pochylimy się nad tragicznym losem androidów (i może nas samych też?) z NieR: Automata.  

Nocny Misiek Nocny Misiek 17.08.2019, 19:16
Rozmowy dla dorosłych #01 - o Personie 5,  konformizmie, "fake newsach" i soli
226V

Rozmowy dla dorosłych #01 - o Personie 5, konformizmie, "fake newsach" i soli

Arystoteles miał powiedzieć, że człowiek jest zwierzęciem społecznym. Jednostki kształtują społeczeństwa, społeczeństwa kształtują jednostki (a niebo jest niebieskie). Wdzięczny temat dla różnego rodzaju twórców, prawdziwie niewyczerpalna kopalnia tematów. Dziś spojrzymy, jak tę relację próbuje ukazać Persona 5 - wytwór kultury, która w podręcznikowym ukazaniu silnie pojmuje człowieka jako trybik społecznej maszyny.

Nocny Misiek Nocny Misiek 21.07.2019, 20:14
O tym, że trzeba ukraść serce - medytacje nad Personą 5
940V

O tym, że trzeba ukraść serce - medytacje nad Personą 5

Czy zdarzyło wam się kiedyś obejrzeć film po którym poczuliście się zainspirowani do jakiegoś działania? Przeczytaliście książkę, która zmieniła coś w waszym życiu? Natrafiliście na artykuł, który zmusił was do refleksji? Pewnie tak. Czy jednak do tego samego zdolne są gry? Czy są one w stanie sięgnąć głębi człowieka i zmienić jego serce? Bohaterowie gry Persona 5 rzucają buńczucznie deklarację, że ukradną nam serca. Wierzycie, że są w stanie to zrobić? 

Oceń profil
+ +16 -
Nocny Misiek
Ranking: 6340 Poziom: 23
PD: 2121
REPUTACJA: 442