Przemyślenia Gracza Poczciwego

Pseudofilozoficzne rozkminy o grach wideo

PaultheGreat PaultheGreat 07.06.2019, 08:01
Czym może zaskoczyć Sleeping Dogs?
1452V

Czym może zaskoczyć Sleeping Dogs?

„Sleeping Dogs” jest dowodem na to, że możliwe jest powstanie dobrej gry z ciekawymi patentami pomimo perypetii związanych z polityką wydawniczą koncernów i zmianami zachodzącymi na tym polu. Przede wszystkim jest to tytuł oferujący multum zabawy i mogący zaskoczyć gracza pozytywnie.

PaultheGreat PaultheGreat 04.06.2019, 08:37
Czego spodziewać się po Batman: Arkham Asylum?
458V

Czego spodziewać się po Batman: Arkham Asylum?

„Batman: Arkham Asylum” to trzecioosobowa gra akcji stworzona przez Rocksteady Studios, która opiera się na motywach uniwersum przedstawiającego przygody Człowieka-Nietoperza. Tytuł ten pokazał, że możliwe jest stworzenie gry na licencji, która nie będzie średniakiem skrojonym pod fanów, ale solidnym kawałkiem kodu dla osób niezorientowanych w temacie.

PaultheGreat PaultheGreat 28.05.2019, 09:24
Czy warto zagrać w Resistance: Fall of Man?
1052V

Czy warto zagrać w Resistance: Fall of Man?

Studio Insomniac Games wielokrotnie pokazywało, że potrafi robić przyzwoite szpile na wysokim poziomie. Czy Resistance: Fall of Man również zalicza się do tego grona? Czy warto zainteresować się tym tytułem?

PaultheGreat PaultheGreat 21.05.2019, 07:04
Jak wygląda rozgrywka w Risen 2: Mroczne Wody?
857V

Jak wygląda rozgrywka w Risen 2: Mroczne Wody?

„Risen 2: Mroczne Wody” to druga odsłona serii, którą uznano za duchowego spadkobiercę sagi „Gothic”. Dla wielu graczy w Polsce takie stwierdzenie samo w sobie stanowi pewnego rodzaju rekomendację. Oprócz tego szpil ten może zainteresować piracką otoczką. Czy zatem warto zagrać w ten tytuł?

PaultheGreat PaultheGreat 15.05.2019, 10:55
Czy warto zagrać w Tomb Raider: Underworld?
1691V

Czy warto zagrać w Tomb Raider: Underworld?

„Tomb Raider: Underworld” to kolejna klasyczna odsłona przygód panny Lary Croft, którą stworzyło studio Crystal Dynamics. Tytuł ten oferuje zabawę opierającą się na melancholijnym klimacie przygody bez otoczki awanturniczej. Czy ten model rozgrywki może być interesujący? Postaram się pokrótce przedstawić swoje odczucia odnośnie do „Tomb Raider: Underworld”.

PaultheGreat PaultheGreat 12.05.2019, 16:34
Jak wygląda rozgrywka w Medal of Honor: Airborne?
1247V

Jak wygląda rozgrywka w Medal of Honor: Airborne?

„Medal of Honor: Airborne” to jeden z nielicznych przedstawicieli shooterów w realiach drugiej wojny światowej na siódmej generacji konsol. Czy tytuł ten reprezentuje poziom swoich poprzedników, czy też jest to wyczerpana formuła?

PaultheGreat PaultheGreat 10.05.2019, 09:40
Czy warto zagrać w Overlord: Raising Hell?
631V

Czy warto zagrać w Overlord: Raising Hell?

„Overlord: Raising Hell” oferuje miłośnikom gier RPG pewnego rodzaju odmianę i zamiast narzucać na nich brzemię wybrańca, którego głównym zadaniem będzie uratowanie świata i wyzwolenie ludzkości spod panowania zła, umożliwi im stanięcie po ciemnej stronie mocy i stanięcie na czele złych sił. W tym miejscu nasuwa się jedno pytanie - czy warto zostać mrocznym suzerenem?

PaultheGreat PaultheGreat 08.05.2019, 21:58
Dwie strony medalu - recenzja Medal of Honor: Rising Sun
625V

Dwie strony medalu - recenzja Medal of Honor: Rising Sun

„Medal of Honor: Rising Sun” jest pierwszą odsłoną popularnej serii shooterów, która ukazała graczom zmagania na Pacyfiku w trakcie drugiej wojny światowej. Tytuł ten charakteryzuje się bardzo nierównym poziomem wykonania poszczególnych aspektów rozgrywki, dlatego też bardzo trudno jest ocenić go sprawiedliwie. Niemniej podjąłem się tego wyzwania i efektem tego jest poniższa recenzja.

PaultheGreat PaultheGreat 07.05.2019, 21:36
Jaką grą jest Canis Canem Edit [PS2]?
1010V

Jaką grą jest Canis Canem Edit [PS2]?

Studio Rockstar Games lubuje się w tworzeniu gier, które z jednej strony napakowane są smaczkami i pomysłowymi mechanikami, a z drugiej powodują kontrowersje wśród co bardziej troskliwych rodziców i krytyków elektronicznej rozgrywki. Nie inaczej miała się sprawa z grą „Canis Canem Edit”, o której to będzie traktował niniejszy wpis. Czy zatem warto jest zainteresować się tym tytułem?

PaultheGreat PaultheGreat 04.05.2019, 15:48
Czy posiadasz swój styl gry?
1297V

Czy posiadasz swój styl gry?

Posiadanie własnego stylu gry oznacza, że masz już pewne doświadczenie w grach wideo. Gamestyle wyraża się poprzez stosowanie wyuczonych taktyk, wykorzystywanie pewnych schematów lub opieranie się na przyzwyczajeniach i intuicji. Czy zatem posiadasz swój unikalny styl gry?

PaultheGreat PaultheGreat 01.05.2019, 13:03
Jaki powinien być główny bohater gry wideo?
1123V

Jaki powinien być główny bohater gry wideo?

Główny protagonista, jeżeli jest dobrze nakreślony, może stać się niejako synonimem danej marki. Kreacja wirtualnego alter ego jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie w jego skórze przenikać będziemy w elektroniczne światy. Jaki zatem powinien być główny bohater gry wideo? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie opierając się na własnych doświadczeniach.

PaultheGreat PaultheGreat 30.04.2019, 14:08
Wojenna ścieżka apokalipsy - recenzja Darksiders
383V

Wojenna ścieżka apokalipsy - recenzja Darksiders

„Darksiders” od studia Vigil Games jest grą, która 9 lat temu ukazała się na PC, X360 oraz PS3. Stylistyka opiera się na motywach zaczerpniętych z Pisma Świętego, a pod względem mechaniki i koncepcji rozgrywki twórcy zastosowali patenty, które wykorzystywano już w branży elektronicznej rozgrywki. Czy „Darksiders” jest zatem tytułem, który nadal może zainteresować graczy?

Oceń profil
+ +24 -
PaultheGreat
Ranking: 4990 Poziom: 27
PD: 3146
REPUTACJA: 1322