Blog użytkownika lordjahu

lordjahu lordjahu 21.11.2019, 22:50
Sea Salt — boska interwencja rodem z Lovecrafta
317V

Sea Salt — boska interwencja rodem z Lovecrafta

W połowie października z otchłani oceanu, na światło dzienne wylazł Sea Salt – tytuł w którym pokierujemy działaniami złego boga. Za produkcję odpowiada mało znane studio YCJY Games. Ich nowa gra skupia się na odpowiednim wybieraniu celów dla swych podwładnych a Ci automatycznie zajmują się napotkanymi na swej drodze przeszkodami. Gra jest minimalistyczna, okraszona kwadratową pikselozą oraz gęstym, mrocznym klimatem.

W Sea Salt wcielamy się w przedwiecznego. Mrocznego Boga strąconego onegdaj w czeluści oceanu. Ten przez lata zbierał swe mroczne siły by wyjść na powierzchnię i przyczynić się do anihilacji tych którzy sprowadzili na niego wieczną karę. W tym celu wzywa on swe mistyczne zastępy potworów i nakazuje im jedno – zabijać w swoim imieniu.

Jak na produkcję będącą kopią wydawania rozkazów swym podwładnym w stylu Overlord, tym razem nasz główny bohater siedzi sobie w podwodnym więzieniu a swoją wolę kieruje do swoich zastępów. Gracz decyduje więc gdzie armia szkaractw się uda i co pierwsze weźmie na swój okrutny cel.

Mechanika jest banalnie prosta gdyż opiera się o skrzętne przenikanie między obiektami, atakowanie napotkanych wrogów oraz zbieranie po nich świecącego dobra, zwanym złotem. Po napełnieniu złotem specjalnego mieszka, mamy możliwość wykupić dodatkowe zastępy do swojej armii, zwiększając jej morale oraz siłę zniszczenia. Od czasu do czasu wypadną też nowe karty potworów które pozwolą nam dobrać nowych i groźniejszych towarzyszy, a przede wszystkim urozmaicić przyszłe podboje.

W trakcie przygody przyjdzie nam się zmierzyć z wystraszoną ludnością oraz jej niezłomnymi obrońcami. Przez kilka pierwszych poziomów mamy do czynienia z podstawowym samouczkiem, by przejść od razu do wymagającej walki. Przeciwnicy stawiają barykady, zatrudniają straż miejską która zacznie nas ostrzeliwać z pewnej odległości, o mocniejszych przeciwnikach nie zapominając. Tych na naszej drodze spotkamy sporo – każdy z nich posiadać będzie inny styl walki, więc i uniki wejdą nam w krew.

Jak na tak mocno minimalistyczną rozgrywkę, Sea Salt jest wartym uwagi tytułem łączącym w sobie całkiem wciągającą historię oraz nader wysokim poziomem trudności, który już po pewnym czasie zaczyna pokazywać swój pazur. Polecam zagrać jako wypełnienie nadchodzącego, ponurego weekendu!

Zresztą co tu dużo pisać, wystarczy sprawdzić same oceny w serwisie Steam czy GOG, które potwierdzają me słowa :)

Tagi: sea salt

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +36 -
lordjahu
Ranking: 1403 Poziom: 43
PD: 11262
REPUTACJA: 2589