Blog użytkownika Lukas Alexander

Lukas Alexander Lukas Alexander 05.09.2019, 12:54
Kommando Brandenburg   cz.4
85V

Kommando Brandenburg   cz.4

Część czwarta historii Kommanda Brandenburg w której kontynuuję opisy zmagań w Afryce Północnej. Tym razem do akcji wchodzi również Powietrznodesantowy Batalion Saperów- spadochroniarze, którzy zdecydowanie zbyt rzadko atakowali z powietrza.

czytaj dalej »
Lukas Alexander Lukas Alexander 09.08.2019, 21:35
Kommando Brandenburg   cz.3
150V

Kommando Brandenburg   cz.3

Trzecia część historii Niemieckich Sił Specjalnych. Tym razem początek "Operacji Barbarossa" i działania w Afryce Północnej. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie udało mi się w tymi wpisie wyczerpać tematu walk na Czarnym Lądzie. Włochy muszą jeszcze poczekać...

czytaj dalej »
Lukas Alexander Lukas Alexander 15.07.2019, 08:31
Kommando Brandenburg  cz.2
120V

Kommando Brandenburg  cz.2

  Druga część wpisu będzie skupiała się na kilku, najlepiej udokumentowanych wyczynach Kommanda Brandenburg przeprowadzonych w ciągu sześciu lat wojny. Nie sposób dotrzeć do wszystkich materiałów ale pewne jest, że niemieckie jednostki specjalne wchodziły do akcji o wiele częściej. Warto tu wspomnieć, na przykład o operacjach przeciwpartyzanckich w Jugosławii, desantach szybowcowych w Norwegii lub ochronie Rumuńskich pól naftowych w przed Brytyjskimi sabotażystami.

czytaj dalej »
Lukas Alexander Lukas Alexander 14.06.2019, 09:03
Kommando Brandenburg cz.1
72V

Kommando Brandenburg cz.1

    Przenikają za linię frontu i sieją popłoch wśród oddziałów tyłowych przeciwnika. Zdobywają strategicznie ważne obiekty, a potem bronią ich do momentu pojawienia się sił sojuszniczych. Stanowią ariergardę wycofujących się wojsk i nękają wrogów niespodziewanymi atakami. Siły specjalne, lub jak kto woli- Komandosi.

czytaj dalej »
Lukas Alexander Lukas Alexander 22.05.2019, 10:11
Tragedia Wyzwolenia- Frank Dikötter
87V

Tragedia Wyzwolenia- Frank Dikötter

„Wyzwolenie” – tak Komunistyczna Partia Chin nazywa swoje zwycięstwo w 1949 roku. W wypadku Chin jednak historia wyzwolenia i następującej po nim rewolucji nie mówi o pokoju, wolności i sprawiedliwości. Jest to przede wszystkim historia zaplanowanego terroru i przemocy.

czytaj dalej »
Lukas Alexander Lukas Alexander 01.04.2019, 09:39
Tygrysy w błocie- Otto Carius
169V

Tygrysy w błocie- Otto Carius

W lokalnej bibliotece udało mi się znaleźć wspomnienia Otto Cariusa. Był jednym z najskuteczniejszych dowódców PzKpfw VI Tiger na Froncie Wschodnim (dokładnie Leningrad i Estonia). Brał udział w ponad 50 bojach pancernych, zniszczył ponad 150 czołgów przeciwnika. Pięciokrotnie ranny. Odznaczony Krzyżem Żelaznym II i I klasy i Krzyżem Rycerskim z Liśćmi Dębowymi. 

czytaj dalej »
Lukas Alexander Lukas Alexander 19.01.2019, 18:07
Głosy... Słyszę głosy... 
116V

Głosy... Słyszę głosy... 

    Bardzo często nie zwracamy nawet uwagi, jak bardzo różni się barwa lub ton głosu przyjaciół i wrogów. Co mam na myśli? Ci "dobrzy" (masowi mordercy działający w słusznej sprawie), zazwyczaj wypowiadają swoje kwestie zdecydowanym, niskim tonem charakterystycznym dla osób emanujących siłą. Bez większych problemów możemy dostrzec, kto jest bohaterem rozgrywającego się spektaklu. 

czytaj dalej »
Oceń profil
+ +6 -
Lukas Alexander
Ranking: 4389 Poziom: 23
PD: 2060
REPUTACJA: 345