Blog użytkownika Dwutlenek

Dwutlenek Dwutlenek 25.07.2020, 15:32
Wszystko co warto nadrobić po South Park: The Stick of Truth - Kultura Gry #3
218V

Wszystko co warto nadrobić po South Park: The Stick of Truth - Kultura Gry #3

To już trzeci odcinek Kultury Gry! Cieszy mnie, że udało mi się już zebrać jakąś publikę. Zresztą, każdy kto coś tworzy jest zadowolony gdy inna osoba doceni jego pracę. Nie inaczej jest u mnie, dlatego dzięki ci czytelniku za wsparcie. Dziś na temat bierzemy South Park: Kijek Prawdy wyprodukowany przez Obsidian. Czy twórcy przełamali passę słabych gier pod szyldem tej marki? Czy jest kontrowersyjnie? Czy jest zabawnie? Na te, jak i inne pytania odpowiem w tekście. 

Dwutlenek Dwutlenek 18.07.2020, 12:16
Wszystko, co warto nadrobić po Sleeping Dogs - Kultura Gry #2
224V

Wszystko, co warto nadrobić po Sleeping Dogs - Kultura Gry #2

Kultura Gry ma już tydzień i muszę przyznać, że ten premierowy odcinek przyjął się całkiem nieźle, mimo tego, że nie wylądował na stronie głównej. Również całkiem spora liczba komentarzy oznacza, że kogoś te kilkanaście tysięcy słów obchodzi i komuś podsunąłem pod nos kilka interesujących tytułów do sprawdzenia. Cóż, mogę wam tylko podziękować i odwdzięczyć się drugim epizodem Kultury Gry!

Dwutlenek Dwutlenek 11.07.2020, 12:37
Wszystko, co warto nadrobić przed Cyberpunkiem 2077 - Kultura Gry #1
343V

Wszystko, co warto nadrobić przed Cyberpunkiem 2077 - Kultura Gry #1

Ostatnio oglądając pewien film, o którym wspomnę później, wpadłem na pewien pomysł - aby przy okazji premier gier (ale również tych już po debiucie) podzielić się z wami co warto jeszcze nadrobić, aby móc maksymalnie pochłonąć świat i historię, jakie nam serwują twórcy. Od filmów i seriali, przez książki i komiksy, aż po muzykę - to wszystko znajdziecie tutaj, zwarte w jednym tekście. 

Dwutlenek Dwutlenek 02.07.2020, 23:03
NFS: Heat - tytuł który kocham i nienawidzę jednocześnie
144V

NFS: Heat - tytuł który kocham i nienawidzę jednocześnie

Choć marka Need For Speed nie wzbudza już we mnie większego zainteresowania, postanowiłem dać najnowszej odsłonie szansę, a nuż mi się spodoba. Nie sądziłem jednak, że Heat wywoła we mnie aż tak skrajne emocje.

Dwutlenek Dwutlenek 22.06.2020, 11:34
Jak porządnie napisać bohaterów w grze?
174V

Jak porządnie napisać bohaterów w grze?

Egzemplarze The Last of Us: Part II trafiły na sklepowe półki, gracze ruszyli do marketów w celu pozyskania swojej kopii, a dziś co niektórzy mogą już prowadzić dyskusje o fabulanym zakończeniu tytułu. To dobry moment aby zastanowić się, jak nowa marka Naughty Dog stała się globalnym sukcesem i dlaczego ludzie tak mocno zżyli się z głównymi bohaterami.

Dwutlenek Dwutlenek 17.06.2020, 14:09
Jak świetnie odtworzyć wojnę w grze?
126V

Jak świetnie odtworzyć wojnę w grze?

Ostatnio w usłudze Playstation Plus, Japończycy zaserwowali nam strzelaninę osadzoną w realiach II wojny światowej, oraz - również shooter'a - tyle, że w świecie Gwiezdnych Wojen. Jako, że historię Iden Versio mam już dawno za sobą, wziąłem się za produkcję od Sledgehammer Games. Trzeba podopiecznym Activision przyznać, że rewelacyjnie poradzili sobie z tym przewałkowanym już na wszystkie możliwe sposoby tematem w grach.

Dwutlenek Dwutlenek 14.04.2020, 19:03
Koniec pewnego etapu, czyli o Shadow of the Tomb Raider
432V

Koniec pewnego etapu, czyli o Shadow of the Tomb Raider

Lara Croft powraca i zamienia mroźną Syberię, na upalną i duszną dżunglę. Czy Eidos Montreal udało się zakończenie trylogii w należny sposób?

Dwutlenek Dwutlenek 23.03.2020, 14:25
Control - definicja nijakości
1094V

Control - definicja nijakości

Znacie to uczucie? Pobieracie nowy tytuł na swój komputer czy konsolę, uruchamiacie grę z nadzieją, że poznacie nową, ciekawą historie, która wciągnie was na kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt godzin. Gracie w tę produkcję dwie, może trzy godziny, bo miała całkiem obiecujący wstęp. Wyłączacie ją, no bo się już trochę zasiedzieliście. Ale w następnych dniach do niej nie wracacie, bo w sumie nie wiecie po co.

Dwutlenek Dwutlenek 23.11.2019, 18:12
Battlefront II, czyli kiedyś i dziś
879V

Battlefront II, czyli kiedyś i dziś

736 dni temu doszło do premiery Star Wars Battlefront II. Gracze oraz fani franczyzy Gwiezdnych Wojen nie mogli się doczekać premiery tej gry. EA tylko dolewało oliwy do ognia hucznymi zapowiedziami trybu fabularnego i długotrwałym wspieraniu gry. Mikropłatności jednak brutalnie sprowadziły ten tytuł na ziemię. Ale nie uprzedzajmy faktów. Zapraszam do lektury.

Dwutlenek Dwutlenek 02.08.2019, 16:12
Anthem, czyli marsz pogrzebowy
412V

Anthem, czyli marsz pogrzebowy

Po niespecjalnie udanej Inkwizycji i również średniej Andromedzie, Bioware wypuściło nowe IP - Anthem. Tytuł nierówny i pełen kontrastów. I mam powody by myśleć, że ten hymn to było ostatnie, co dało radę zaśpiewać kanadyjskie studio.

Dwutlenek Dwutlenek 26.07.2019, 17:01
Easter Eggi w serii FIFA
288V

Easter Eggi w serii FIFA

"We are in the End Game now" - mogą tak dziś, niczym Doctor Strange, powiedzieć gracze Fify. No bo jest końcówka lipca, 19-stka jest już praktycznie martwa, nic się nie dzieje w grze, ani w piłkarskiej rzeczywistości. Pozostaje tylko czekać na "dwudziestkę". Dlatego zapraszam do poczytania o wybranych Easter Eggach w serii FIFA, a ich, co może wydać się nieco dziwne, jest całkiem sporo.

Dwutlenek Dwutlenek 13.07.2019, 17:16
FIFA - kilka pomysłów na naprawienie serii
1254V

FIFA - kilka pomysłów na naprawienie serii

FIFA to seria, z którą jestem od roku 2005. Wtedy to, po raz pierwszy zagrałem w Demo "zero-szóstki". Jednak od paru lat, seria idzie w złym kierunku. Głównie za sprawą nastawionego na zysk dla EA, trybu FUT. Jednak przygotowałem kilka pomysłów, które widziałbym w grach z serii FIFA. Zapraszam do lektury.

Oceń profil
+ +16 -
Dwutlenek
Ranking: 4473 Poziom: 26
PD: 2722
REPUTACJA: 1021