Blog użytkownika KraZislaw

KraZislaw KraZislaw 13.02.2017, 15:48
Weekendowe Wspólne Granie #108 - zapisy
853V

Weekendowe Wspólne Granie #108 - zapisy

8 Tytułów i 10 sesji (dane na podstawie relacji). Nie próżnowaliście w ten weekend. Bardzo mnie to cieszy. Pora więc zabrać się za podsumowanie tego co było ogrywane przez ostatnie kilka dni w ramach WWG. Zapraszam do czytania.

Słuchawki na uszach są. Muzyka zagłusza otoczenie, więc można w spokoju pisać. A mam o czym. Obficie zrelacjonowaliście swój udział w sesjach.

Zaczynamy od Battlefield 1 (PS4)

Lista obecności:kaczmar456, golab944

Jak sama gra do mnie nie przemawia, tak popieram Kaczmara tryb Operacji to chyba najlepszy tryb we wszystkich FPS'ach z jakimi miałem styczność. Ten tryb właśnie uczestnicy sesji ogrywali:

kaczmar456

(...)zagraliśmy na Operacjach, czyli najlepszym trybie jakiego Battlefield się doczekał w historii i wygraliśmy całą operacje, więc bardzo pozytywnie. Dużo snajperów, kamperiada na całego, padałem jak szmata, ale było pozytywnie. (...)

Czyli tłumacząc z Kaczmarowego języka pewnie padł ze dwa razy. Chociaż tym razem słowa Kaczmara potwierdza zrzut ekranu Gołębia (w galerii). Samą rozgrywkę Panowie wygrali i ukończyli na pierwszych miejscach tabeli.

golab944

(...)Przez dwie pierwsze mapy szturm Brytyjczyków (nasz zespół) był nie do powstrzymania. Byłem pełen podziwu agresywnej taktyki naszej drużyny. Na ostatniej mapie Imperium Osmańskie postawiło zaciekły opór i odparli nasz szturm. Problemem była pokaźna ilość snajperów przeciwnika na wzgórzach. Znajdując się w ruinach które mieliśmy przejąć było słuchać nie ustający świst kul snajperów. W kolejnym szturmie, zmiana taktyki polegająca na oflankowaniu snajperów przełamała obronę przeciwnika. Ostatni sektor to już była wojna totalna, trzy punkty do przejęcia było ciężkim zadaniem. Kolejny nasz szturm został odparty. Została ostatnia szansa na pokonanie Imperium Osmańskiego. Z pomocą pociągu pancernego i szalenie agresywną taktyką udało się, mimo zaciekłego oporu (...)

Powyższy opis pokazuje jak bardzo emocjonujący potrafi być tryb Operacji w BF1.


Overwatch (PS4) na stałe już zagościł w WWG a to za sprawą Germanosa, do tego teraz doszedł jeszcze wiecznie lamiący Kaczmar ;)

Lista obecności:Germanos, kaczmar456, Farys01, Madziulenka

W ostatnich tygodniach ekipa grająca w OW nie ma zbyt dobrej formy:

Germanos

(...)Niestety było tak tragicznej, że postanowiłem podarować sobie materiał video z niej. Przegruwaliśmy wszystko, co dali się przegrać. Dobrze, że różnica poziomów Pele-24 i kaczmar456 była zbyt duża na rankingi - gdyby porażki kończyły się spadkiem w sezonie chyba bym rozwalił pada wczoraj. To nie był nasz wieczór :( (...)

A ja dalej będę powtarzał to jak mantrę - nie liczą się wyniki tylko dobra zabawa w doborowej ekipie :) Co potwierdza Kaczmar:

kaczmar456

(...)Fakt, nic nie szło, ale przynajmniej pod koniec było śmiechowo, to się chwali. (...)


Kolejny tydzień BETY, tym razem otwartej For Honor (PS4) przyciągnął sporą grupkę zapaleńców na sesję.

Lista obecności:kaczmar456, Emkuzet, ManBearPig, Dwutlenek, Kurak1982, DeliQuent, Vinone10

Kaczmar wpadł tylko na chwilę, ale nawet pokusił się o stream (na playliście YT WWG):

kaczmar456

(...)Wpadłem na For Honor na godzinę i zagraliśmy parę pojedynków eliminacji i szło bardzo dobrze. Wygrywaliśmy prawie wszystko, więc pozytywnie. (...)

Szerzej na temat samej sesji wypowiedział się Emkuzet. Z jego relacji dowiadujemy się m.in, że w For Honor grali również w sobotę.

Emkuzet

Piątkowa sesje należy uznać za bardzo udaną gdyż obłożenie było tak duże że równocześnie graliśmy w 2 ekipach Ja Kaczmar i ManBearPig oraz Deli Vino i jeszcze kilka osób. Początkowo szliśmy jak burza wygrywając mecz za meczem w trybie deadmatch do momenty kiedy zaczęliśmy ogarniać nowe postacie ( szczególnie ja ) i szło nam troche gorzej. Sesje umijaliśmy sobie rozmową na różne tematy. Pierwszy raz miałem również przyjemność również grać z ManBearPigiem, który okazał się super kompanem. Koło 21 opuscił nas kaczmar który organizował sesje w overwatch a na jego miejsce wskoczył Kurak. Po drodze udało nam się jeszcze ogarnąć system tworzenia własny meczy. Pół godzinki później obowiązki wezwały również MBP w związku z czym przerzuciłem się z Kurakiem na tryb 1 na 1 gdzie ogrywaliśmy kolejne postaci.

W sobotę po sesji w BF4 w troszkę zmienionej ekipie ( ja , dwutlenek ) w trybie 1na1 oraz 2na2, dalej testowaliśmy zbliżający się szybkim krokiem nowy tytuł ubisoftu. W trakcie sesji dołączył do nas także Deli z Vinem, którzy nie raz ratowali nas z opałów( Kudosy Vini za wygrywanie 2na1 itd.). Podczas gry w trakcie przerw między pojedynkami rozmawialiśmy o premierach kinowych, serwisach vod oraz naszych ulubionych serialach :), dzięki czemu parę pozycji wpadło na moją listę filmów obowiązkowych do oglądniecia.

Przytoczyłem pełną relację ponieważ ciężko mi z tak szczegółowego i konkretnego opisu coś jeszcze skrócić :)


Battlefield 4 (PS4) pomimo swoich lat na karku wciąż cieszy się niemałą popularnością, w tym tygodniu odbyły się dwie sesje organizowane przez różne osoby

Lista obecności: poikao, KraZislaw, Emkuzet, Igloo74, Desti, kaczmar456

Piątkowa sesja, w której brałem udział miała się rozpocząć od drobnego boostingu trofeów związanego z donoszeniem bomb i wygranych w różnych trybach.

poikao

(...)Zaczęło się nieszczęśliwie od nieudanej próby zrobienia trofki z bombami i wbiciuna deathmatch na serwerze hardcore -_-' Nie byliśmy świadomi, że hasamy po hardcore (przynajmniej ja się nie kapnąłem :/ ), więc jakież było moje zdziwienie, jak usłyszałem jak Igloo na mnie wyklina za postawienie miny w przejściu która go wysadziła :D(...)
 

Coś poszło nie tak - teraz już wiemy, że zamiast trafić na serwer z trybem Obliteration nieopatrznie wbiliśmy na serwer z trybem Defuse :)

Desti

W jednej rundzie z bombami dołączyło do nas dwóch randomów. Emku oraz ja byliśmy razem, randomy dołączyły do naszej drużyny więc jako dobry zespół zabiliśmy randomów ;) To był HC, więc się dało ;)

Szaleliśmy ogólnie w łikend, nasz team miażdżył wszystko i wszystkich ;)

Następnie przeskoczyliśmy na tryb DM, i tutaj porządziliśmy przez dobrych kilka meczy (pomijając ten jeden w trybie HC ;) ). Desti i Emku prowadzili w rankingach, pozostali starali się sprawować jak najlepiej. W międzyczasie dołączył do nas Kaczmar, początkowo tylko na imprezę, a po naszym przejściu na najlepszą mapę i tryb - również do gry :)

poikao

(...)Potem przeskoczyliśmy na naszą ulubioną Smoczą Dolinę 2015 w dużym podboju. Też muszę pochwalić naszą ekipę, ba na trzy rozegrane mecze dwa wygraliśmy. Jest progres :) Na podbojach oprócz Destiego szalał Kaczmar który ostro testował uwolnioną moc BF4 na PROsiaczku. Z tego co mówił stałe 60fps robi różnicę. (...)

Ogrywanie wciąż jednej mapy przynosi zamierzone skutki :) A, że akurat jest to jedna z najlepszych map jakie BF4 ma do zaoferowania to na przekór wszystkim hejterom będziemy ją ogrywać dalej :)

poikao

Ja najmilej wspominam naszą ostatnią rozgrywkę. Emkuzet uciekł, więc wszyscy wbiliśmy do jednego składu. Cała nasza drużyna dała radę dzięki czemu byliśmy najlepszą ekipą. W generalce Kaczmar był na trzecim miejscu, ja na czwartym. Zgarnęliśmy nagrody za najlepszego supporta (Kaczmar) i recona (Ja). Chociaż z tym reconem to takie trochę oszustwo z mojej strony, bo goniłem z karabinem GROZA-1 zamiast z legitną snajperą. No i miałem dodatnie K/D, a dla mnie to święto ^^

Za to ja i Igloo graliśmy legitnymi snajperami i przyznać trzeba, że coraz więcej przeciwników pada pod naszymi strzałami :) Wymiataczami nie jesteśmy, ale i tak jest progres.

W sobotę również odbyła się sesja w BF4. Miałem być, jednak PS4 przegrało z "Mentalistą" którego zaczęliśmy z małżonką oglądać :)

Lista obecności: Dwutlenek, Emkuzet, kaczmar456, DeliQuent,

Dwutlenek

To mój można powiedzieć debiut jeśli chodzi o WWG i pewnie to nie będzie zaskoczeniem jeśli powiem że bardzo dobrze się bawiłem :P

Takie komentarze zawsze cieszą :) Kaczmar dodał swoje trzy grosze odnośnie tego o czym toczyły się rozmowy podczas gry (i dwa linki do streamów - są na playliście WWG):

kaczmar456

To skoro byłeś pierwszy to ja tylko dopowiem, że pan Dwutlenek z Emku zagadali się o lokalnych klubach piłkarskich, więc byłem delikatnie wyalienowany z towarzystwa i mogłem tylko słuchać.


Strike Vector EX (PS4)

Lista obecności:Germanos, kaczmar456,

Szczerze powiedziawszy gdy zobaczyłem ten tytuł w zapisach to musiałem sprawdzić co to wogóle jest... I pewnie nie jestem jedyną osobą, która tytułu nie kojarzy. Może to jest powodem dlaczego serwery świecą pustkami mimo, że Germanos i Kaczmar twierdzą, że jest to świetna gra:

kaczmar456

(...)I właśnie zakończyła się sesja w Strike Vectora, i na online nie ma ani jednej żywej duszy. Przez wszystkie mecze graliśmy obaj z botami. Gierka na sieciowy multiplayer jest świetna, latanie tym statkiem daje masę frajdy, ale nikt w to nie gra, niestety. (...)

Germanos

Potwierdzam słowa kaczmara. Strike Vector EX to cholernie grywalny tytuł, ale społeczność już dawno "opuściła statek".
Latanie vectorami sprawia masę radochy i robi wrażenie. Gra wygląda i brzmi bardzo dobrze. Sami możecie o tym się przekonać na materiale z sesji


Tom Clancy's The Division (PS4)

Lista obecności:poikao, KraZislaw,

Przez cały tydzień zastanawiałem się co upchnąć w ten krótki czas przed sesję w BF4 w piątek. W końcu padło na theD. Gra, która na endgame tak naprawdę dopiero się zaczyna :)

poikao

Czasu nie było zbyt wiele, więc pobiegaliśmy po mieście za znajdźkami, szarpnęliśmy jedną z misji na hardzie, mi udało się wbić Tier 5.

Bieganie po NY sprawia wiele frajdy i o dziwo nie nudzi się pomimo "siatkowego" ułożenia ulic miasta. Zawsze jest na czym zawiesić oko, a i roboty zostało nam jeszcze dużo. Sesja krótka, ale jak najbardziej udana.

Lista obecności:Qsay, DeliQuent,

Qsay

W niedziele wraz z Delim pobiegalimsy troszke po Nowym Jorku. Parę misji, potyczek i mnóstwo śmierci wszelakiego bandziorstwa ;p

Krótka i rzeczowa relacja i do tego stream na playlistę WWG


Rainbow Six: Siege (PS4)

Lista obecności: axeMaltesse, DeliQuent, Rakso09, Olson, Roll?

Ubisoft...Ubisoft never change... Z racji problemów z serwerami sesja odbyła się z opóźnieniem:

axeMaltesse

(...)sesja w r6 zaczęła się chyba z godzinnym opóźnieniem. Ja sam byłem spóźniony, więc dzięki Olson i Rakso za zorganizowanie imprezy.

Ogólnie rzecz biorąc gralo się śmieszne, trochę ponarzekac na Ubi nigdy nie jest źle, mi wypadły trofea jakie wpaść nie powinny. Zagraliśmy dwie gry rankingowe i skończyliśmy 1-1 z racji tego, że każdy musiał spadać.
Co do r6 to mam nadzieję, że będzie się gra częściej na Wwg pojawiać. (...)

Narzekanie na Ubi zawsze na propsach, ale jakby tak spojrzeć po sesjach to większość gier właśnie tego wydawcy ostatnio jest ogrywana :)


Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4)

Lista obecności: ouji05, Emkuzet, KraZislaw, beny170184, SDQThunderbolt75, Gorfaster, Igloo74, Zbig__,

Niszczator 4 wciąż w formie. Chętnych do grania wciąż dużo. Na wstępie napiszę, że sesja trwała dobre 5h (tyle przynajmniej grałem ja). O 19 odpaliłem grę i od razu Emkuzet mnie wyłapał, niewiele czasu minęło i już pojawiło się zaproszenie do imprezy od ouji. A tam już obecnych było kilka osób. To w piątkę: ouji05, Emkuzet, KraZislaw, beny170184, SDQThunderbolt75 zaczęliśmy grać DM i tryb Klasyczny. Nie obyło się bez problemów z połączeniem z serwerami bo kilka razy rozwalało nam Party wewnątrz gry:

ouji05

(...)Tylu uczestników, a nie było okazji zagrać ani jednego prywatnego meczu. Na początek w pięcioosobowej grupie czterech pierwszych panów z listy plus ja, rozegraliśmy kilka zwykłych starć. Znalazł się czas na tryb klasyczny, niestety grałam w niego może dwa razy, więc nie szło zbyt dobrze. (...)

W międzyczasie chęć do gry wykazali Igloo i Zbig. Pojawił się również Gorfaster, ale on zagrał tylko jeden mecz i zrobił to co robi najlepiej, czyli rozwalił troszkę sesję bo zabrał Beneg'o i Thunder'a i poszli w trojkę grać w LBP3. Emkuzeta w tym czasie już też z nami w sesji nie było bo odrobinkę wcześniej poszedł spać.

ouji05

(...)Po jakiejś godzinie dołączył do nas Gorfaster, a Emkuzet zostawił. Gorfi nie krył tego, że woli grać w szmacianki, więc po jednym meczu zabrał Benego i Thunderbolta (...)

Zostaliśmy na placu boju w 4: Ja, Ouji, Igloo i Zbig. Ouji - weteranka trybu multi w Uncharted 4 cierpliwie grała z nami Casualami jeszcze kilka meczy nie zrażając się naszym niskim poziomem gry i szowinistycznymi uwagami odnośnie bohaterek gry ;) Później graliśmy prawie do północy - w międzyczasie wykruszył się Igloo.


To tyle jeśli chodzi o relacje z WWG#107. Po pełne relacje odsyłam do poprzedniego bloga. Zapraszam również do organizowania sesji na nadchodzący weekend.

 

Standardowo po całość relacji, komentarzy i materiałów, zapraszam do poprzedniego Weekendowego Wspólnego Grania (link. m.in. w każdym “śniadaniu”)

 1. Swoje sesje WWG organizujecie poprzez poniższy formularz. Po kliknięciu w Generuj komentarz ukaże się Wam okienko komentarza z gotową treścią (nie zmieniajcie tego co zostało wygenerowane).
  Gra:

  Platforma:

  PSN ID:

  Termin:

  Opis:

   
 2. Zanim dodacie swoją propozycje, warto przejrzeć pozostałe. Może już ktoś dodał podobną i warto do niej dołączyć.
 3. Jest możliwa zmiana szczegółów sesji WWG już po jej dodaniu. W tym celu należy: Wygenerować nowe WWG używając powyższego generatora, ale nie dodawać go od razu po wyświetleniu się okienka z komentarzem. Skopiować całość tekstu i ODPOWIEDZIEĆ skopiowanym tekstem na stare WWG.
 4. Tylko sesje zgłoszone przez zarejestrowanych użytkowników będą uwzględniane.
 5. Chęć uczestnictwa w sesji zgłaszamy przez plusowanie komentarza z sesją WWG. Oczywiście jest to opcjonalne, ale dacie tym samym znać organizatorowi, że są chętni do wspólnego grania.
 6. Zapisy trwają od Poniedziałku do Czwartku. W Piątek pojawia się wpis podsumowujący organizowane sesje WWG.
 7. Jeśli macie zamiar streamować sesję WWG możecie wrzucić link w generator. Wspieramy kanały z Twitch i YouTube Gaming (patrz przykłady).
 8. Idea nowego Weekendowego Wspólnego Grania: click
 9. Miłego grania ^^

Tagi: coop multiplayer Online WWG

Oceń notkę
+ +10 -

Oceń profil
+ 0 -
KraZislaw
Ranking: 7708 Poziom: 20
PD: 1378
REPUTACJA: 0