Blog użytkownika Placek17

Placek17 Placek17 26.07.2019, 13:03
5 moich ulubionych utworów Off the Hook w Splatoon 2
301V

5 moich ulubionych utworów Off the Hook w Splatoon 2

W tym blogu zdecydowałem się wrócić do Splatoona 2 i wybrać 5 moich ulubionych utworów śpiewanych przez obecne celebrytki Inkopolis.

Nie mam wątpliwości co do jednej rzeczy. Splatoon 2 to chyba najbardziej uzależniająca produkcja na wyłączność Switcha. Świetne i urocze uniwersum połączone z pojedynkami online, które potrafią dać ostro w kość, ale mimo to dostarczają radości oraz genialna muzyka. Splatoon należy do tytułów (nie tylko tych współczesnych, ale i ogólnie), w których soundtrack jest dla mnie prawdziwym arcydziełem. Inną grą, o której mógłbym to powiedzieć i powstała w podobnym okresie, jest Persona 5.

Dzisiaj postanowiłem skupić się na tym aspekcie. Jednak zamiast wybierać moje ulubione utwory z całego katalogu Splatoona 2 (co byłoby raczej niemożliwe dla mnie) postanowiłem się skupić na utworach śpiewanych przez Off the Hook - zespół składający się z raperki Pearl i maniaczki technologii Mariny, które w dwójce przejmują rolę prowadzących po Squid Sisters. O samych zainteresowanych mogę powiedzieć tyle, że na początku nie byłem do nich przekonany. Potem zacząłem naprawdę lubić Marinę i niespecjalnie przepadałem za Pearl. Z biegiem czasu jednak doszedłem do tego, że lubię obie członkinie (Marinę trochę bardziej, ale mimo wszystko).

 

5. Nasty Majesty

To dość krótkie zestawienie zaczynam od utworu, który był już w trailerze Octo Expansion (fabularnego dodatku do Splatoon 2).

4. Color Pulse

Ten utwór jest grany za każdym razem, kiedy w Inkopolis odbywa się Splatfest. Marie nawet wychodzi, żeby posłuchać (niestety bez Callie). Uwielbiałem go słuchać przynajmniej raz w całości przed wypadem na Turf War.

3. Fly Octo Fly ~ Ebb & Flow

W Splatoon 2 znajdują się 3 wersje Ebb & Flow. Jedna gra podczas Splatfestów, a dwie pozostałe znajdują się w Octo Expansion. I choć każda jest chwytliwa, to mój głos ostatecznie idzie na wersję podczas finałowej potyczki w dodatku fabularnym. Ten remix jest dla mnie perfekcyjny i przez pewien czas uważałem go nawet za pierwsze miejsce wśród utworów Off the Hook. Jak widać obecnie to tylko miejsce trzecie, co nie znaczy jednak, że moje umiłowanie do tego utworu osłabło.

2. Into the Light

Niezwykle przyjemna i relaksacyjna piosenka towarzysząca napisom końcowym wymagającego dodatku fabularnego do shootera Nintendo. Idealnie kontrastuje z samymi poziomami, które potrafią dać ostro w kość.

1. Shark Bytes

Ten utwór oryginalnie był u mnie na trzecim miejscu w zestawieniu. Ale im dłużej go słucham, tym bardziej dochodzę do wniosku, że zasługuje na wyższe. To (niespodzianka!) kolejny utwór z Octo Expansion (właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że 4 na 5 pozycji to te z dodatku).

Tagi:

Oceń notkę
+ +5 -

Oceń profil
+ +28 -
Placek17
Ranking: 431 Poziom: 55
PD: 21859
REPUTACJA: 3241