Blog użytkownika Placek17

Placek17 Placek17 05.07.2015, 20:13
Ja i gry wyścigowe cz.2
50000V

Ja i gry wyścigowe cz.2

Druga część, w której wymieniam resztę gier wyścigowych, które ogrywałem.

Need for Speed: Most Wanted 5-1-0


To port gry Need for Speed: Most Wanted na PSP. Ma jednak pewne różnice. Nie posiada cutscenek oraz zniknął element otwartego świata, który miało oryginalne Most Wanted. Koncept pozostał jednak ten sam. Musimy wyeliminować wszystkich kierowców z Czarnej Listy, wykonując po drodze szereg różnych zadań. Obecnie jej nie mam, bo dałem kuzynowi.

Need for Speed: Shift

Nie rozumiem, dlaczego ludzie tak narzekają na tą odsłonę. Fizyka tej gry wydaje mi się w porządku. Nawet jeśli jakaś zmiana jest, to nie odczułem jej. Jest to tak czy inaczej trzecia gra z tej serii, jaką odpaliłem na PSP. W świecie Shifta nielegalne do tej pory wyścigi zostają zalegalizowane. Większość zawodów pozostała: mamy zwykłe wyścigi, drift bądź sprint z punktu A do punktu B. Dodatkowo mamy możliwość używania nitra. Jak dla mnie Need for Speed jak każdy inny.


Forza Motorsport 3

Osobiście nie posiadam konsoli Microsoftu, ale ograłem ten tytuł u kuzyna. Jest to dosyć przyjemna ścigałka uznawana przez wielu za konkurenta Gran Turismo. Ja tam jestem neutralny, jeśli chodzi o konflikty, ale muszę przyznać, że obie serie mają pod pewnymi względami nad sobą przewagę. Podoba mi się fakt, że w Forzie można wybierać, jakie samochody staną do wyścigu. Oczarowany jestem również obecnością samochodów marki Porsche (których brakuje mi w Gran Turismo). Spędziłem z kuzynem trochę czasu w tej grze i wciąż byłem głodny dalszych wrażeń. Produkcja bardzo wciąga.

rFactor

Dość prosty symulator na PC, którego nabyłem w Saturnie za prawie 10 zł. Mamy w nim tryb kariery, kilka przygotowanych samochodów i skórek dla nich oraz możliwość pozwolenia CPU na samodzielne kierowanie naszym wozem (jego inteligencja tak przy okazji nie powala, nigdy nie próbował nawet wyprzedzać drugiego samochodu, nawet jeśli nadawała się ku temu idealna okazja). Sama gra ma dość mało contentu, ale z racji tego, że jest na PC, powstaje do niej dużo modów, które urozmaicają rozgrywkę. Dość dobra pozycja i myślę, że za tą dyszkę można ją wypróbować.

Gran Turismo 6

Przechodzę teraz do najnowszej do tej pory produkcji studia Polyphony Digital. Kolejna gra z serii Gran Turismo oraz trzecia, w jaką osobiście grałem. Powraca znany z Gran Turismo 4 kącik "Przerwa na kawę" ("Coffee break"). Gra ma wspaniale przygotowany tryb kariery oraz genialne zadania specjalne. Zabawa na długie godziny. Co prawda na ten czas jest mniej kontentu niż w piątce, ale wierzę, że to się zmieni wraz z kolejnymi aktualizacjami. Trochę smuci mnie fakt, że oprócz braku samochodów marki Porsche nie ma również bolidów marki Ferrari, które znajdowały się w piątce. Przydałoby się również więcej tras. Chociażby takich, które były w piątce bądź wersji na PSP, ale w szóstce ich nie ma.

Need for Speed: Most Wanted 2012

Zestawienie kończę ostatnią grą z serii Need for Speed, jaką posiadam. Jest to kolejny Most Wanted, ale tym razem już z otwartym światem. Produkcja została stworzona przez Criterion Games - firma ta ma w swoim dorobku serię Burnout, z którą nigdy się nie zetknąłem. Sama gra była według mnie w porządku. Podobał mi się sposób, w jaki można było tuningować swój wóz - większość części zdobywa się poprzez zwycięstwa w specjalnie przygotowanych zadaniach, zaś niektóre można posiąść poprzez spełnienie poszczególnych kryteriów (jak chociażby przejechanie danym samochodem określonej odległości na nawierzchni innej niż asfalt). Jedyne, co mi nie leży w tej produkcji, to model jazdy. Nie potrafię się do niego przyzwyczaić, nawet gdybym ostro próbował. Najbardziej odczuwałem to przy jeździe Arielem - tej  bestii nie jestem w stanie okiełznać przy takim modelu jazdy. Nie wiem, czy tylko Vita ma takie problemy, czy nie byłoby lepiej przy przesiadce na PC bądź PS3, ale poza modelem jazdy to w mojej opinii całkiem dobry Need for Speed.

I to tyle. Oczywiście nie wymieniłem wszystkich, tylko te, które mi najbardziej zapadły w pamięć. Granie w wyścigówki to świetna zabawa i lubię do tych produkcji wracać od czasu do czasu.

Link do pierwszej części: http://www.pssit(...)z_1.html

Tagi:

Oceń notkę
+ +6 -

Oceń profil
+ +28 -
Placek17
Ranking: 447 Poziom: 55
PD: 21992
REPUTACJA: 3249