SKLEP

Akuro no Oka

....czyli o tym co dziwne i niezrozumiałe
Roger Żochowski Roger Żochowski 10.07.2012, 11:21
Zakochany od pierwszego... brzmienia
1274V

Zakochany od pierwszego... brzmienia

Ostatnio Monika napisała o swojej nowej, fascynacji muzycznej, więc i ja napisze nieco o tym, co rządziło w moich głośnikach w minionych tygodniach.

Ostatnio Monika napisała o swojej nowej, fascynacji muzycznej, więc i ja napisze nieco o tym, co rządziło w moich głośnikach w minionych tygodniach. xxxxx

Jakiś czas temu przedstawiłem wam twórczość Youjeen, mojej ulubionej wokalistki. Teraz chciałbym Wam przedstawić Jaurim, jeden z najpopularniejszych zespołów na rockowej scenie koreańskiej, działający od roku 1997 (pierwsze kroki stawiał na amatorskiej scenie w Seulu). Jego największą gwiazdą jest oczywiście urocza wokalistka (Kim Yuna), obdarzona specyficznym wokalem, który jednych przyciągnie, innych odrzuci. Mnie akurat jej barwa głosu zauroczyła od czasu przesłuchania pierwszej płyty. I choć zespól kilka razy się już rozchodził, od roku 2007 znów nagrywa razem (do tej pory wydał sześć albumów studyjnych). Poniżej mała próbka niezwykle bogatej dyskografii Jaurim.
 
 
Świetny kawałek, stworzony w kolaboracji z Drunken Tiger, składem, który w Korei wypromował Hip-Hop w komercyjnym wydaniu.
 
 
 
Spiral Silk, jeden z moich ulubionych utworów Jaurim.
 
 
 
Nastrojowy kawałek z bardzo fajnie nakręconym klipem.
 
 
 
A oto jeden ze starszych hitów, bardzo klimatyczny i z fajną solówką.
 
 
 
I jeszcze jeden "staroć".
 
 
 
Coś bardziej spokojnego, ale szybko wpadającego w ucho.
 
 
 
I na koniec Kim Solo
 

Tagi:

Oceń notkę
+ 0 -

Oceń profil
+ +70 -
Roger Żochowski
Ranking: 932 Poziom: 42
PD: 10049
REPUTACJA: 8691
Miesięcznik PSX Extreme