SKLEP

Akuro no Oka

....czyli o tym co dziwne i niezrozumiałe
Roger Żochowski Roger Żochowski 10.03.2014, 17:29
PC na PPE - moja osobista opinia
1714V

PC na PPE - moja osobista opinia

Ja tym razem postaram się bardzo krótko i na temat, aby rozwiać pewne wątpliwości odnośnie wejścia PC na PPE.
 
Po pierwsze impulsem do zrobienia takiej ankiety były maile i komentarze użytkowników serwisu. Głównie tych udzielających się na portalu często i gęsto, a więc tych budujących naszą społeczność, na których nam najbardziej zależy. Padały prośby o dodanie do encyklopedii kultowych gier, o informowaniu jeśli dany tytuł wychodzi na PC (taka pomocnicza opcja była choćby w Neo Plus - piśmie konsolowym) i tym podobne.
 
Wstępnie wyniki ankiety przekreślają wejście na PPE PC jako platformy różnorzędnej dla konsol i już teraz mogę Wam napisać, że na pewno to nie nastąpi. Zresztą była to tylko jedna ze skrajnych opcji, której również i ja byłem przeciwnikiem.
 
Jak jednak pokazuje ankieta ponad 50% osób jest za obecnością PC w jakiejkolwiek formie - czy to w newsach czy w encyklopedii. PPE zawsze będzie portalem konsolowym i tutaj nie zamierzamy przeprowadzać żadnej rewolucji. Jeśli mielibyśmy zacząć pisać o sprzęcie, porównywać karty graficzne, procesory itp. byłbym zapewne pierwszą osobą, która opuściłaby ten serwis
 
Nieco inaczej wygląda sprawa samych gier. Przykład Steamboxa pokazuje, że rynek konsol wideo i pecetów coraz bardziej się zaciera. W przyszłości te granice mogą całkowicie zniknąć. Dlatego w moim mniemaniu PPE powinno pozostać portalem, który jest zakorzeniony w konsolach i to one muszą grać tu pierwsze skrzypce. Czy jednak naprawde uważacie, że dodanie platformy PC do newsów (w przypadku gier, które pojawiają się na ten system), umieszczenie w encyklopedii kultowych gier, w które wielu z nas grywało, wrzucanie najciekawszych newsów z rynku PC (stawiam, że byłoby ich w tygodniu z 10), oraz robienie raz na tydzień zbiorczego newsa z przeglądem najciekawszych gier indie (które w wielu przypadkach trafiają potem na konsole) spowoduje napływ gimbazy i zmianę profilu serwisu?

Nie sadzę. Osoby takie mają własne serwisy, na których szerzą trzodę. U nas po pierwsze szybko zostałyby sprowadzone do parteru przez stałych userów, a po drugie dobiłby je  Iron do spółki z Adikonem kasując konta. PC na PPE to miała być kosmetyka, swego rodzaju poszerzenie horyzontów tylko i wyłącznie w odniesieniu do gier, a nie próba przewrotu czy zmiany profilu. 

Miało być krótko, ale wyszło trochę więcej. A teraz wybaczcie - uciekam grać w piłkę, bo pogoda dopisała. Uprzedzając złośliwe komentarze - nie chodzi o Pro Evo przy konsoli :)

Tagi:

Oceń notkę
+ +35 -

Oceń profil
+ +70 -
Roger Żochowski
Ranking: 932 Poziom: 42
PD: 10049
REPUTACJA: 8691
Miesięcznik PSX Extreme