Blog użytkownika Qsay

Qsay Qsay 06.11.2017, 12:16
Platynowe wyzwanie 2017 - listopad
1974V

Platynowe wyzwanie 2017 - listopad

Jeszcze tylko dwa miesiące dzielą Nas od zakończenia platynowego wyzwania na rok 2017. Śpieszcie się z wbijaniem pucharków, bo to naprawdę już mało czasu. Zapraszam do wpisu na miesiąc listopad.

Na początku przypominam, że zasady wyzwania możecie znaleźć tu. Bardzo pomocną stroną w śledzeniu swoich postępów jest psnprofiles, znajdują się tam także poradniki do większości platyn oraz ranking graczy zarówno krajowych jak z całego świata. Blog znajduję się pod patronatem Polskiego Klubu Łowców Platyn, który możecie znaleźć na moim profilu lub Poikao na PS4. Możecie także dołączyć do grupy na Facebook'u. Wpisy proszę dodawać za pomocą "dodawaczki wyzwaniowej" (kolejny raz dzięki Germanos). 


 

Sytuacja na froncie przedstawia się następująco: darks1derr dołącza do grona najlepszych łowców, a kilka osób dzieli je od tego miana dosłownie kilka platyn. Osoby, które już zaliczyły wyzwanie także nie zwalniają tempa. Scoiko ma szanse na uzyskanie wyniki 52 platyn, co dawałby jedną platynę na tydzień w roku!

 

Platynowe wyzwanie - uczestnicy

LISTA 

W październiku cieniutko, tylko jeden calaczek. Połasiłem się na remaster Gravity Rush z PSV na PS4 i ponownie świetnie się przy nim bawiłem. 

Moje platyny 2017: 

 1. NieR (PS3) (PS3) - nic trudnego, wszystko można zrobić na easy. Bardzo czasochłonna z powodu grindu dla kilku trofków. Fabularne mistrzostwo z grafiką jak z PS2 oraz muzyką tak świetną, że zdarzało mi się uruchomić tytuł tylko żeby posłuchać OST. Czas 4 tygodnie i 20 godzin. Zdobyta 31.01.2017 (uff rzutem na taśme). Dzięki Kaczmar za pomoc z trofkami online w SC2 HD.

 2. Rise of the Tomb Raider (PS4) - jeśli powiem, że podobało mi się bardziej niż U4 to czy mnie zlinczujecie? Ba, nawet znienawidzone przez mnie znajdźki w tej grze były dla mnie przyjemne. Dawały doświadczenie, pokazane były w większości na mapie i po prostu przyjemnie się je zbierało. Tryb score attack napsuł mi trochę krwi, ale całość nie była jakoś bardzo trudna. Platyna z dodatkiem Baba Yaga zajęła mi 1 miesiąc i 1 tydzień. Zdobyta 26.02.2017.

   

 3.  Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas (PS4) - przyjemna gra, która jest podobno klonem Zeldy. Mówię podobno ponieważ nigdy nie grałemw żadną Zeldę - tak wiem wstyd... Prosta platyna wbita przed końcem gry. Czas 1 miesiąc i 3 tygodnie. Wbita 8 marca.

 4. The Little Acre (PS4) - prosta, kolorowa gra w stylu point'n'click. Szybko się z nią uporałem wspierając się poradnikiem. Czas 2 godziny i 7 minut. Zdobyta 9 marca.

 5. NieR Automata (PS4) - to było poprostu arcydzieło, dziękuje SE, Platinum Games i Panu Yoko za to przeżycie. Dwa trofki kupiłem w niesławnym sklepiku w grze, ale nie dlatego, że trofki były trudne. Przetestowałem czy będę się czuł negatywnie z takiego rozwiązanie. Nie jest mi wstyd ani trochę. Przepraszam za zdjęcie, ale skasowałem przez przypadek oryginalne. Czas 3 tygodnie i 4 dni. Zdobyta 5 kwietnia.

 6. Salt and Sanctuary (PS Vita) - idealna gra na handhelda Sony. Czuć klimat soulsów w lekko castlevaniowym sosiku. Jako, że sama gra jest w crossbuy'u ukończę też pewnie ją na PS4. Może w coop'ie? Czas 1 tydzień i 2 dni. Zdobyta 8 kwietnia.

 7. Adventures of Mana (PS Vita) - nie tak dobra jak S&S, ale też mnie wciągła. Prosta platyna wymagająca troche grindu. Mechanika trochę kuleje, ale czego wymagać od remake'u gry Gameboya (oryginalny tytuł Final Fantasy Adventures). Czas 1 miesiąc i 1 tydzień. Zdobyta 24 kwietnia.

 8. Final Fantasy VII (PS4) - powrót do jednego z największych hitów SquareSoftu przeszedł bezboleśnie dzięki, że gra dostała trofea oraz możliwość używania "ułatwiaczy". Bieganie razem z Cloudem i banda przypomniało mi lata młodości, nie wymagało grindu jak za dawnych lat i pozwoliło skupić się bardziej na fabule. Czekam, aż resztę numerków wydadzą w podobnej formie (najlepiej na Vicie - prosim SE, bardzo prosim).  Zaostrzyło także mój apetyt na remake. Czas 2 miesiące i 1 tydzień (czas w grze około 20h). Zdobyta 29 kwietnia. Btw. jakby nie patrzeć jest to druga gra spod znaku FF w kwietniu.

 9. Titanfall 2 (PS4) - wow, po prostu wow. Dawno tak w żadną kampanie w shooterze nie bawiłem się tak dobrze. Żałuję, że dopiero w maju po zakupie odpaliłem singla. W grze jest jeden problematyczny trofek, ale więcej w części freestylowej. Czas 4 miesiące i 4 tygodnie. Zdobyta 9 maja.

 10. Lara Croft GO (PS Vita) - zakupiłem tytuł na majowej wyprzedaży i powiem szczerze, że za te pieniądze warto. Miła i szybka platyna, która jest dużo łatwiejsza od zeszłorocznego Hitman GO: Definitive Edition (PS Vita). Czas 1 dzień i 10 godzin. Zdobyta 21 maja.

 11. Clockwork Tales: Of Glass and Ink (PS4) - druga gra z przeceny. Fajna przygodówka w stylu hidden object's (chyba tak się to pisze jak coś to mnie poprawcie). Wspomagałem się solucją, ale gra raczej nie jest trudna. Czas 2 godziny i 59 minut. Zdobyta 23 maja.

 12. Tekken 7 (PS4) - król powrócił, szkoda że platyna taka łatwa. Na pewno wiele osób po splatynowaniu opuści rodzinę Mishimów. Trudność 2/10, czas 1 tydzień i 20 godzin - głównie przez zepsuty ranking. Zdobyta 9 czerwca.

 13. Tom Clancy's The Division (PS4) - to jedna z lepszych gier Ubisoftu, spędziłem z nią naprawdę sporo czasu. Pomogło mi wiele osób i jeśli kogoś nie wymienię to wybaczcie bo po prostu tyle Was było. Tak więc serdeczne podziękowania dla: Poikao za namówienie kupna Dywizji, KraZowi, Kaczmarowi, Deliemu, Williemu, RageofMaltael, Emuzketowi i każdemu z kim grałem a teraz nie pamiętam. Trudność 4/10, czas 7 miesięcy i 5 dni. Zdobyto 23 czerwca. 

 14. Energy Cycle (PS4) - prosta gra z serii banalna platyna. Trudność 1/10 (dzięki glitchowi), czas 18 min 55 sec. Zdobyto 29 czerwca. 

 15. My Name is Mayo (PS4) - szkoda gadać xD. Trudność 1/10, czas 31 min 22 sekundy. Zdobyto 29 czerwca.

 16. Mr. Massagy (PS4) - ten sam twórca co majonezu, ale gra już zdecydowanie lepsza. Nie zmienia to faktu, że - trophy whore over 9000. Trudność 1/10, czas 30 min i 22 sekundy. Zdobyto 29 czerwca.

 17. Spy Chameleon (PS Vita) - jedna z fajniejszych gierek z plusa na vitę ostatnim czasy. Dość trudna i wymagająca. Trochę frustrująca momentami, ale potrafi dać satysfakcję. Trudność 5/10, czas 5 dni 18 godzin. Zdobyto 30 czerwca.

 18. Soul Calibur II HD Online (PS3) - klasyczna bijatyka z PS2. Nic trudnego... no może poza znalezieniem kogoś online (dzięki Kaczmar za pomoc). Przypomniały mi się lata jak grałem z kumplem po nocach własnie w SC oraz Tekkena. Trudność 2/10. Czas 2 miesiące i 3 tygodnie.

 19. Energy Cycle (PS4) - powtórka, tym razem na PSV. Ta sama trudność. Czas 15 min i 25 sekund.

 20. Undertale (PS Vita) - zaskoczenie jakich mało. Polecam ten tytuł każdemu graczowi i mimo, że platyna wpada przed końcem gry mam nadzieje, że ją dokończycie, a może nawet przejdziecie drugi raz. Trudność 2/10. Czas 1 tydzień i 1 dzień.

 21. Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4) - platynowałem to ponad rok bo nie umiałem się przełamać z znajdźkami. Mimo, że uwielbiam serie Uncharted za wartką akcje i "filmowość" to szukanie skarbów doprowadza mnie do szewskiej pasji. Trudność 4/10. Czas 1 rok i 4 miesiące.

 22. Gravity Rush Remastered (PS4) - drugi raz zdobyłem platynę w tym tytule. Pierwszy raz na PSV, a teraz na PS4 wraz z wszystkimi DLC zaliczając 100%. Trudność 2/10. Czas 1 tydzień i 2 dni.

Aktualnie gram w Nioh i DS3 na PS4 oraz WRC4 na PSV (ktoś chętny na online?). Na PS4 męczę jeszcze Gravity Rush 2.


Część freestyle'owa

Napiszcie co Wam się podoba w blogu, co chcielibyście żeby uległo zmianie lub zniknęło bo uważacie to za zbędne.


Hall of Fame

 1. Scoiko 41 platyn
 2. Olson 30 platyn
 3. homix73 29 platyn
 4. darks1derr 34 platyn

 


 1. Swoje wpisy dodajecie poprzez poniższy formularz. Wpisujemy odpowiednio: tytuł gry, datę zdobycia platyny i orientacyjny czas przejścia. Po kliknięciu w Generuj komentarz ukaże się Wam okienko komentarza z gotową treścią (nie zmieniajcie tego co zostało wygenerowane).

  *generator na 100% ma jakieś błędy, więc proszę o wyrozumiałość i nie szukanie ich na siłe


   
 2. Apeluję o trzymania się standardu wygenerowanego przez powyższy generator
 3. Pola są opcjonalne, więc datę i czas gry nie koniecznie musicie podawać, ale tytuł zdecydowanie się przyda :)
 4. Wpisy osób, które nie będą stosować się do przyjętego szablonu nie zostaną wzięte pod uwagę.
 5. Maksymalna liczba dodawanych jednorazowo gier to 6.
 6. Dodatkowe informacje o zasadach wyzwania "Platynowe wyzwanie" click
 7. Miłego maxowania!

 *Wszystkie dane są podawane według strony PSNProfiles.com

Tagi: platyna platynowe wyzwanie playstation 3 playstation 4 playstation vita pssite.com trofea

Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ 0 -
Qsay
Ranking: 6307 Poziom: 19
PD: 1241
REPUTACJA: 0