Blog użytkownika Zandorath

Zandorath

Zandorath Zandorath 26.01.2016, 23:08
Zbyt intensywna promocja gier
912V

Zbyt intensywna promocja gier

Uwaga, uwaga. Zandorath robi jutuby. Ale spokojnie, nie będę taki chamski, żeby wrzucić tu tylko link. Najpierw Was trochę pomęczę moimi wypocinami..

Zwróćcie uwagę na jedną rzecz. Dużo osób narzeka, że dzisiejsze gry to już nie to samo co kiedyś. Jakiś wpływ na to ma tutaj na pewno sentyment do dawnych tytułów, które zapamiętujemy z o wiele lepszą grafiką i (jak nam się wydaje) ciekawszą fabułą. Ale zastanowiła mnie jedna rzecz - czy przypadkiem sami nie odbieramy sobie czasem przyjemności z grania? Dawniej zazwyczaj czytało się w czasopismach o danych tytułach - nie widzieliśmy tego co się dzieję - tylko i wyłącznie przyjmowaliśmy do siebie suche informacje o grze. A teraz? Piętnaście zwiastunów przed premierą no i oczywiście jeden na premierę. Mało? Prosimy bardzo - pierwsze 60 minut gry dostępne już do obejrzenia. Wiadomo, kto chce - obejrzy, kto nie - nie. Ale ile razy hype na grę jest tak duży, że nie da się wytrzymać i jednak obejrzymy chociaż fragmencik. Tutaj mój przykład. Nie grałem jeszcze w Fallout'a 4, ale doskonale wiem jak się on zaczyna. Inne ramy czasowe, atomówka robi bum, tylko my przeżyliśmy, wychodzimy z krypty i pierwsze co się rzuca w oczy to, że drzewa kilka metrów dalej nie mają cieni... ale to inny temat. Teraz moje pytanie. Czy o wiele bardziej nie podobałby mi się ten początek gdyby jednak twórcy nie zaprezentowali go tak dokładnie na zwiastunach? Cholera, nawet nie oglądałem go na YouTube, oglądałem E3 i dostałem tym filmem prosto w pysk.

Tylko teraz postawmy się z drugiej strony. Twórcy chcą jak najlepiej sprzedać swój produkt, jakoś trzeba go reklamować. Tylko czy to w jaki sposób to robią jest słuszną drogą?

Komu mało zapraszam do filmiku. Miło będzie jak dacie znać co myślicie. Chętnie o tym podyskutuje. :)

 

 

Jak ulał do tematu pasuje dzisiejszy news o możliwości obejrzenia pierwszych 60 minut z Far Cry Primal. Aż się zaskoczyłem, bo pojawił się po nagraniu filmu. To kto już obejrzał i odebrał sobie tę przyjemność z odkrywaniem gry? ;>

Tagi: promocja reklama youtube zwiastun

Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ -2 -
Zandorath
Ranking: 3048 Poziom: 34
PD: 5746
REPUTACJA: -1