Inna strona grania

paveel

paveel paveel 28.05.2015, 20:18
Zmierzch Gier AAA
446V

Zmierzch Gier AAA

Widzę bardzo niepokojący trend w świecie gier, znikają po cichutku, gdzieś tak obok ale jednak jest ich coraz mniej gier typu AAA, dla mnie najważniejszych, dla których mam konsole, albo mi się wydaje, nie wiem trudno mi to jednoznacznie określić ale skłaniam się ku temu pierwszemu.

Widzę bardzo niepokojący trend w świecie gier, albo mi sie wydaje, nie wiem trudno mi to jednoznacznie określić.
Nie jestem jakimś hardkorowym graczem, ale lubie grać w duże gry, takie które zajmą mi więcej czasu niż kilka godzin, które mają jakąś historię, dużą liczbę zadań, misji czy jak to tam nazwać, ciągle mam ps3 i nie zanosi się na szybką zmianę na ps4, bo gier które warto zagrać jest jak dla mnie jak na lekarstwo. Ciągle tylko jakaś pikseloza, lub odgrzewane kotlety, tak wiem, że są osoby, które to lubią i ok dla nich to teraz są żniwa, dla mnie pustynia, nie wiem kiedy coś fajnego ostatnio wyszło na ps3 z dużych gier, chyba im się nie chce już nic robić, bo jest już czwórka i w sumie jest to zrozumiałe, jednak ilość dużych tytułów które wychodzą na ps4 jest zatrważająco mała, i już minęło sporo czasu od debiutu więc nie przyjmuję już takiego wytłumaczenia. Powinno być tych gier więcej, jednak ich nie ma, wydaje mi się że wydawcy,producenci zauważyli, że cokolwiek nie wypuszczą małego i taniego to się tak sprzeda, że zarobią na tym wystarczająco, a z dużymi grami jest problem, bo niosą za sobą zbyt duże ryzyko straty a nie zysku. Myślę, że to jest niestety stały tren i to już się nie zmieni, będzie kilka gier do roku pojawiało się ale nie w takich ilościach jak parę lat temu.

Moim zdaniem wszystko zaczęło się od momentu gdy Sony ogłosiło, że nie będzie gier rocznych na Vitę w ps+, wiem, pomyślicie jaki to ma związek ale od tamtego czasu wszystko zaczęło się sypać, wtedy w kilku miejscach napisałem, że następne w kolejce są gry roczne na ps3, nikt mi nie wierzył ludzie się śmiali, pisali co ja chrzanię, jakiś czas pózniej nie było już tych gier rocznych.Potem nagle niesamowite hity jeden po drugim w ps+, ludzie wniebowzięci, szczęśliwi, takie hity "za darmo"! co stało się pózniej, już sony nie było takie szczodre i nie będzie, z tym trzeba się pogodzić, no i nastała era indyków, remasterów i innych niszowych jak dla mnie badziewi, i co się okazało ludzie szaleją na ich punkcie, wydają grube miliony właśnie na te małe,niszowe gry, firmy zarabiają krocie na ich sprzedaży, znika problem dystrybucji, wszystko idzie cyfrowo, szybko, łatwo i przyjemnie. Kolejny krok to strzał w dziesiątke, przecież są tysiące gier, które były kiedyś uwielbiane, wypuścili na próbę kilka i co się okazało, że kolejny raz ludzie, kupią to samo tylko w pseudo podbitych jakościach, masakra jakaś jak dla mnie, nienawidzę tego typu skoku na kasę, a że ludzie to kupują czego też nie rozumiem,  to będzie tego coraz więcej, przecież biblioteka starych gier jest gigantyczna, więc po co starać się robić dobre duże gry, nie ma sensu, ludzie i tak kupią to co potentaci wydadzą i ładnie nazwą dodając kuszące HD.Oszustwo w czystej postaci jak dla mnie. Część osób gdzieś się tam buntuje, ale to jest zdecydowana mniejszość, która nei ma znaczenia dla tych co gry produkują, taka jest niestety dla mnie prawda, wiem, że nie każdy się z tym ze mną zgodzi, ale własnie to wszystko ukłłada się dla mnie w jedną całość duże gry nie mają już racji bytu, bo za dużo mogą na nich wydawcy stracić a ludzi ei tak kupią co im dadzą, stare czy pikselowe gry i tak znajdą nabywców dzięki którym bogaci będą jeszcze bogatsi  przez to że ludzie płacą za to samo po kilka razy.
Nie wiem czy ktoś to doczytał do końca, wszystkim tym kórzy to zrobili dziękuję za wysłuchanie(przeczytanie) mojego zdania

Tagi:

Oceń notkę
+ +6 -

Oceń profil
+ 0 -
paveel
Ranking: 10915 Poziom: 17
PD: 973
REPUTACJA: 0