Blog użytkownika robal121

robal121 robal121 26.03.2019, 21:16
Playstation State of Play - oceniamy!
312V

Playstation State of Play - oceniamy!

W piątek Sony zaskoczyło nas informacją o zorganizowaniu swojego programu internetowego: State of Play. Krótki filmik miał nam pokazać nadchodzące premiery i nowe zwiastuny gier. Jak wypadł pierwszy odcinek świeżej inicjatywy „niebieskich” i czy taki sposób promocji jest sensowny?
 

Co pokazano w trakcie 21 min video?

Sony na dobry początek uderzyło do fanów gogli VR i zaprezentowało Marvel's Iron Man VR. Pomysł jest świetny i marvelowski bohater aż prosił się o wizytę w wirtualnej rzeczywistości. Niestety trailer nie zdradzał za wiele, a data premiery ustalona została na 2019 r. To co wiemy o grze (i co cieszy), to że jest ona w produkcji już od 2 lat i ma być pełnoprawnym tytułem z fabułą, w trakcie której spotkamy ikonicznych bohaterów i antagonistów.

 

Dalej zobaczyliśmy kolejny zwiastun odświeżanego Crash Team Racing: Nitro Fueled's, który skupiał się na ekskluzywnych dla posiadaczy PS4 przedmiotach kosmetycznych.

 

Następnie wjechała kolejna bomba dla posiadaczy gogli, czyli darmowa aktualizacja do No Man’s Sky. Twórcy starają się wykorzystać potencjał VR jak tylko mogą i nie robić zwyczajnego portu. Cała zawartość gry ma być dostępna w wirtualnej rzeczywistości, a przy okazji łatki mającej ukazać się latem, do sklepów trafi pudełkowa edycja wzbogacona o wszystkie już wydane aktualizacje.

 

Miłośnikom split-screenu pokazano ReadySet Heroes, czyli czasowo ekskluzywnego dla PS4 dungeon crawlera, który wyróżnia się możliwością podzielenia ekranu nawet na 4 części, przechodzenia lochów w  trybie rywalizacji, a gra online nie będzie wymagać opłaconego PS+.

 

Kolejna duża gra dla posiadaczy Playstation VR – Blood & Truth. Od jakiegoś czasu wiedzieliśmy  o tym, że twórcy Playstation Worlds mierzą się z osobną grą luźno powiązaną z London Heist. Trailer wyglądał jednak bardzo efektownie i rozmaicie. Tym razem ma być więcej strzelania, więcej akcji, więcej intryg i więcej nowych mechanik. Twórcy zarzekają się, że będzie to pełnoprawnej długości, blockbusterowy tytuł, więc biorąc pod uwagę pozytywne wrażenia jakie wywarł na większości London Heist – możemy tylko zacierać ręce. Premiera pod koniec maja.

 

Video skrót nadchodzących gier VR.

 

W maju dostaniemy także Observation – narracyjny thriller sci-fi, który zaskakuje punktem widzenia. Otóż całą akcję mamy obserwować z poziomu sztucznej inteligencji stacji kosmicznej. Na pewno nie zabraknie zagadek, przełączania kamer i obserwowania ludzkich dramatów. Zapowiada się ciekawie.

 

Z kamerami związany jest także kolejny tytuł, czyli Five Nights at Freddy’s VR: Help Wanted. Seria z dosyć sporą widownią fanów próbujących co rusz rozwiązywać wszelkie zagadki i smaczki poukrywane w kolejnych tytułach, dostaje wirtualnego kopa, który faktycznie może zjeżyć jeszcze jeden włos na głowie.

 

Kolejny rzut okiem na artystyczną wizję studia Pixelopus. Concrete Genie z pewnością urzeka klimatem i niecodziennymi barwami. Póki co sam gameplay pozostaje pewną zagadką, ale wszelkie wątpliwości rozwieją się gdzieś w okolicach jesieni. Ten ekskluzywny tytuł zawierać będzie w sobie aż dwa dodatkowe tryby VR nad którymi pracuje osobny zespół.

 

W pobliżu mety pokazano kolejny zwiastun Days Gone. Kilka nowych scen nie zaspokoiło naszych pragnień, ale premiera jest już blisko, więc Sony chyba tylko z obowiązku ciągłego wspominania o grze, pokazało krótki filmik. Zapowiada się oczywiście genialnie, jednak wszędzie widać, że nie jest to murowany hit pokroju The Last of Us, a nad grą pracuje o wiele mniej ludzi. Pomimo to - trzymamy kciuki, bo zombie nigdy za wiele.

 

State of Play zakończyło się krótkim pokazem nadchodzącego Mortal Kombat. Fabuła skoncentruje się wokół alternatywnych wymiarów, gdzie bohaterowie będą musieli zmierzyć się ze swoimi „starymi” wersjami. Historia w bijatykach ogólnie stoi na poziomie filmów erotycznych i podobnie jak tam, jest tylko pretekstem do czegoś znacznie przyjemniejszego – w tym przypadku, niezwykle krwawego obijania twarzy oponentów! Mortaaaal Kombaaat!

 

Moje zdanie

Jak wypada pierwszy odcinek State of Play? To zależy z jakiego punktu patrzymy. Ogólnie obyło się bez zachwytów, a większość z nas zapewne poczuła duży zawód. Trzeba jednak pamiętać, że program nie miał być żadnym wielkim pokazem ani konferencją, tylko przeglądem nadchodzących tytułów. Sony skupiło swoją uwagę na PSVR co bardzo cieszy i świadczy o tym, że technologia nie zostaje porzucona. Jako posiadacz gogli jestem bardzo zadowolony z pokazu i kilka gier wylądowało na mojej liście. „Niebiescy” do 3 marca tego roku sprzedali  4,2 mln gogli*, co jest świetnym wynikiem jak na VR i dzięki temu powoli tworzy się stabilna baza graczy. Brakuje oczywiście wielkich hitów od wewnętrznych studiów Sony, jednak przy obecnym zalewie gier na VR, nie są one tak niezbędne. Reszta graczy (bardzo słusznie) zapewne machnęła ręką na pierwszy odcinek nowej inicjatywy Playstation. State of Play nie zasługuje jednak na bycie określanym porażką. Pomysł programu jest całkiem przyzwoity i zawsze skupia na sobie większą uwagę niż zwyczajny wpis na blogu, czy nawet redakcyjny news. Firma ma wtedy szansę zaprezentować średnie i mniejsze tytuły, które w innym przypadku nigdy nie miałyby szansy zabłysnąć. Segment gier AA wydaje się być trochę zaniedbany w tej generacji i może takie inicjatywy coś w tej sprawie zmienią. Podsumowując – moim zdaniem State of Play ma sens i czekam na jego kolejne wydania, natomiast pierwszy odcinek był gratką tylko i wyłącznie dla fanów VR. Zwiastuny może jeszcze dwóch standardowych tytułów z pewnością podniosłyby trochę ocenę. Osoby, które liczyły na wielkie zapowiedzi, czy daty premier albo pokazy największych exów Sony, miały jednak trochę zbyt wybujałą wyobraźnię.

Dajcie znać, jak wy oceniacie State of Play.

Źródła:

https://blog.(...)of-play/

* https://blog.(...)er-2019/

Tagi: PlayStation 4 psvr

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +41 -
robal121
Ranking: 607 Poziom: 52
PD: 18447
REPUTACJA: 4247