Blog użytkownika Dominik Hyży

Dominik Hyży Dominik Hyży 22.09.2018, 14:23
PlayStation World #4
227V

PlayStation World #4

To już czwarta edycja kącika PlayStation. Sezon ogórkowy mamy już całkiem za sobą. Widać to po ilości informacji z branży. Jest o czym pisać. To lecimy z ciekawostkami.

1. Trwają targi Tokyo Game Show. Zgodnie z zapowiedziami, sporo miejsca ma tam Days Gone. Niestety prezentacja i grywalne demo, to te same fragmenty co już widzieliśmy na E3 i Gamescom. Jedynie ogrywane na nowo i w inny sposób. Dla zachodnich graczy, nic nowego. Chociaż jak donoszą ci, co mieli okazję zagrać, nowa wersja gry jest bardziej dopracowana od tego co pokazywano wcześniej. Nadal kilka rzeczy jest do poprawy, ale dobrze wiedzieć, że studio reaguje i dobrze wykorzystuje czas jaki pozostał do premiery. Na filmie cała prezentacja.

2. Sporo działo i dzieje się w temacie Gran Turismo Sport. Dzisiaj rozpoczyna się druga edycja Gran Turismo World Tour. Tym razem najlepsi gracze zjechali do austriackiego Salsburga, a dokładnie, do pięknego muzeum Red Bulla. Zmagania na żywo transmitowane będą na YouTube, TwitchTv i RedBullTv. Wszystkie szczegóły na specjalnie do tego powołanej stronie.

https://www.gran-(...)urg2018/

Trailer wydarzenia:

Wszystko jest już gotowe.

To nie wszystko co przygotował Kazunori Yamauchi. Udostępniono także trzecią część Competition: GT Sport, o zmaganiach kierowców, którzy zaczynali od serii Gran Turismo, a teraz z powodzeniem startują w prawdziwych wyścigach. Tym razem zawody odbyły się na torze Paul'a Ricard'a, we Francji.

3. W najbliższą środę rusza kolejna edycja The Last of Us Outbreak Day. Twórcy gry szykują kilka niespodzianek. Wiadomo już, że dostaniemy (kupimy?) dynamiczny motyw do PS4, kilka avatarów z postaciami TLoU2 i kilka innych rzeczy. Część niespodzianek nadal jest ukryta. Kto wie, może twórcy wykorzystają ten dzień, by udostępnić jakieś nowe materiały z nadchodzącego niszczatora. Wszystkie informacje w linku.

http://www.thela(...)98111575

4.  Wiemy już, że Spider-man miał rekordowy pierwszy tydzień sprzedaży. Wiemy także, że na takich rynkach jak UK, czy Japonia, drugi tydzień był niewiele gorszy od pierwszego. Do tych dwóch krajów dołączyła także Australia, gdzie "pajączka" nie zdetronizowały ani NBA2K19, ani nowy Tomb Raider, który zadebiutował dopiero/aż na trzecim miejscu.

Także soundtrack z gry, jest już dostępny na popularnych platformach muzycznych, typu Spotify.

 

5. Cyfrowa dystrybucja rośnie w siłę, więc Sony postanowiło pójść za ciosem i wypuściło reklamę, która zachęca wszystkich do robienia zakupów na PS Store. Nie oszczędzają na marketingu.

6. TellTale Games upada co wywołało spore poruszenie w branży. Jednak najlepsi nie będą mieć problemu ze znalezieniem pracy. Studia Sony ruszyły na łowy. Co ciekawe, wiele z tych ogłoszeń, wisi w sieci od miesięcy. Aż tak trudno na tym rynku o dobrych i wolnych pracowników? Nie ma chętnych do pracy w Sony :D

Guerilla

Bend Studio

Santa Monica Studio

7. Na koniec kącik VR i data premiery ciekawej gry, która zmierza na ten sprzęt. Arca's Path, premiera 04.12.2018. Nie jest to tytuł pokroju RE7, ale nie ma co wybrzydzać. Zwłaszcza że tytuł ma bardzo dobre opinie w branży dziennikarskiej.

Na dzisiaj wystarczy. Ciągle nie ma żadnych informacji o tym, czy w tym roku odbędzie się Playstation Experience. Brak tego wydarzenia byłby dużym rozczarowaniem. Nawet jeśli ostatnio nie było tam dużych zapowiedzi. Brakowałoby mi szczególnie paneli dyskusyjnych. Może jeszcze to się zmieni.

 

Pozdrawiam!

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +19 -

Oceń profil
+ +71 -
Dominik Hyży
Ranking: 251 Poziom: 60
PD: 28170
REPUTACJA: 39964