Blog użytkownika Dominik Hyży

Dominik Hyży Dominik Hyży 16.09.2018, 00:26
PlayStation World #3
199V

PlayStation World #3

Witam po raz trzeci w kąciku PlayStation. Miało być nieregularnie, ale jak na razie materiałów nie brakuje, a to od tego wszystko zależy. Przeczesując internet, łatwo trafić na rzeczy, które branża (PPE) pomija i nie są to tylko niewarte uwagi bzdury.

1. Zaczynamy od Polyphony Digital, bo tutaj sporo się dzieje. W ostatnich dniach sierpnia, odbyły się w Tokio targi CEDEC 2018. Spotkanie twórców, ale nie poświęcone grom, tylko procesowi produkcji i technologiom jakie za nimi stoją. Ekipa PD miała prezentację nowej technologii, nad którą pracują, a mianowicie oprogramowanie graficzne 3D o nazwie Houdini, które specjalizuje się w proceduralnym generowaniu obiektów. Zaraz, ktoś zapyta, jak to ma się do Gran Turismo. Niekoniecznie musi się mieć. Być może studio pracuje nad czymś zupełnie nowym. Owszem, pokazano tam wygenerowane proceduralnie modele samochodów, iście kosmiczne modele. Ale ciekawsza jest druga kategoria zdjęć. Pamiętacie Omega Boost, jeszcze z pierwszego Playstation? Kosmiczna strzelanka z mechami. Czyżby gra miała wrócić? Modele są bardzo wymowne i po co ekipa stojąca za GT, miałaby pracować nad technologią, która nijak ma się do real driving simulator? Aż tak im się chyba nie nudzi. Niżej kilka przykładów wygenerowanych obiektów.

2. Playstation jest trzecią najbardziej rozpoznawaną marką roku 2018 w UK, siódmą w Niemczech i trzynastą w USA. Jednocześnie jest najwyżej sklasyfikowaną marką z branży gier. Tak to wygląda w tych trzech krajach:

UK

1. Apple

2. Lego

3. PlayStation

4. Google

5. Netflix

11. Nintendo (awans o 2)

17. Xbox (spadek o 6)

Niemcy

1. Apple

2. Google

3. Android

4. Lego

5. Amazon

6. Netflix

7. PlayStation

USA

1. Apple

13. Playstation

25. Xbox

34. EA

Wiceprezes marketingu Playstation podkreślił, że ten sukces zawdzięczają takim grom jak Horizon ZD, God of War czy Spider-man, które dostępne sa wyłącznie na Playstation 4 i że nadal w ten sposób będą rozwijać swoją koncepcję "For The Players". Tak, gratulujemy sukcesu i chcemy więcej.

3. Bend Studio bardzo wierzy, w sukces Days Gone w Japonii. Zbliżające się targi, zostaną mocno wykorzystane do promowania tego tytułu. Dni biznesowe będą mieć miejsce 20 i 21 września, w godzinach 10-17. Dni dla publiczności to 22 i 23 września, w tych samych godzinach. Z tej okazji studio wypuściło przepiękny art z tej gry. Więcej informacji wkrótce.

4. Kącik VR.

Deracine, klimatyczna gra of From Software, zadebiutuje już niedługo, bo 06 listopada.

Trochę później, bo w przyszłym roku, wydany zostanie Everybody's Golf na VR. Ma być to nowy i niezależny tytuł. Nie będzie łatki z aktualizacją do normalnej wersji tej gry z PS4. Zobaczymy czy będzie tam nowa zawartość. Jeżeli nie to brak aktualizacji wzorem Wipeout Omega Collection, będzie rozczarowujący.

5. Jakie gry najlepiej sprzedawały się w sierpniu, w cyfrowej dystrybucji na PS4? Jest kilka zaskoczeń. Jak np niezmiennie wysoka popularność gry od Guerilla Games. Strzelili w 10 z tym tytułem.

USA

1. Madden NFL 19

2. Horizon Zero Dawn

3. GTA V

4. Rainbow Six

5. God of War

6. Battlefield 1

7. Minecraft

8. The Walking Dead: Final Season

9. Battlefield 4

10. Rocket League

Europa

1. GTA V

2. Gang Beasts

3. Rainbow Six Siege

4. Horizon Zero Dawn

5. God of War

6. No Man's Sky

7. EA UFC 3

8. PES 19

9. Rocket League

10. Minecraft

 

To tyle na dzisiaj. Zabawa z sondą na koniec.

Pozdrawiam!

 

 

 

 

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ +71 -
Dominik Hyży
Ranking: 250 Poziom: 60
PD: 28170
REPUTACJA: 39962