Blog użytkownika Duckingman

Duckingman Duckingman 03.01.2020, 21:18
Kolekcjonerem chciałbym być - Grudzień 2019
287V

Kolekcjonerem chciałbym być - Grudzień 2019

Grudzień to czas podsumowań. Zwłaszcza dla mnie gdyż mija dokładnie 12 miesięcy od rozpoczęcia mojej zabawy w kolekcjonowanie pudełek. Ten wpis w związku z tym będzie podsumowaniem mojej dotychczasowej zabawy, a opis kolejnych zdobywanych gier poczeka do podsumowania stycznia.

Minął rok odkąd podjąłem decyzję zbierania pudełkowych wydań gier na PS Vitę. W tym okresie udało mi się zdobyć 35 nowych pudełek oraz ograć z nich 27 gier. Poza nielicznymi wyjątkami gry te bardzo dobrze umilały mi czas co jeszcze bardziej motywowało mnie do polowania na kolejne pozycje. To co mi się nie udało a miałem w planach to zdobycie w pierwszym roku wszystkich największych gier na wyłączność dla Vity. Freedom Wars, Oreshika i Soul Sacrifice cały czas gdzieś tam na mnie czekają. Może uda się w 2020. Nie udało mi się też wyłapać GoW choć to jeden z tytułów na które mam największą chrapkę. Wynikało to nie z braku tych tytułów na rynku tylko z przyjętego na początku zabawy założenia niewydawania na poszczególne tytuły więcej niż 65 zł. Co mnie ucieszyło był to wystarczający pułap by do kolekcji dorzucić tak rzadko spotykane w tej cenie tytuły jak Ultimate Marvel vs. Capcom 3, Toukiden Kiwami oraz Silent Hill: Book of Memories. Udało mi się też zakupić takie rzadkości jak Top Trumps Turbo, Sourcery Saga i zafoliowane pudełko z kodem na Motorstorm RC. To największe perełki mojej nadal dość skromnej kolekcji która obecnie stanowi niemal 25% wszystkich tytułów jakie na Vitę ukazały się na Zachodzie w normalnej sprzedaży detalicznej. Całkowicie pomijam tutaj tytuły wydane limitowanie przez specjalizujące się w tym firmy (np. Limited Run Games) ponieważ od początku przyjąłem, że interesują mnie tylko tytuły które trafiały na półki sklepowe.

Na koniec chciałbym jeszcze wytypować moje top5 z tytułów które ograłem w 2019 (w nawiasach oceny jakie im wystawiłem). Najpierw jednak zaznaczę, że żadna z ogrywanych gier nie przebiła moim zdaniem LittleBigPlanet PS Vita które ograłem w 2018. To nadal dla mnie niedościgniony wzór jak powinny wyglądać gry tworzone na Vitę.

1. LEGO Batman 3: Beyond Gotham (10/10)
2. Uncharted: Złota Otchłań (9/10)
3. Toukiden: Kiwami (9/10)
4. Mortal Kombat (9/10)
5. Ultimate Marvel vs. Capcom 3 (9/10)

Każdą z tych gier warto na Vicie ograć. Lego Batman 3 to zupełnie inna gra niż na stacjonarnych sprzętach do grania, a sposród wersji na handheldy jest to zdecydowanie najładniejszy i najlepiej działający port. Uncharted będący do dziś grą na wyłączność dla Vity jest zdecydowanie jednym z tytułów dla których warto Vitę kupić bo obecnie nie ma innej możliwości na ogranie tego tytułu. Toukiden z kolei pierwotnie był exem dla Vity i moim zdaniem z tego względu na tej konsolce najlepiej ogrywać tą grę pomimo tego, że ukazała się ostatecznie również na PS4 i PC. Mortal Kombat w wydaniu na Vitę jest najbogatszą wersją pod względem zawartości ze wszystkich wydanych. Dodano tutaj naprawdę bardzo dużo zawartości na wyłączność które takowymi pozostają do dziś. Na koniec topki zaś trafił Ultime Marvel vs. Capcom 3 podobnie jak MK został rozbudowany o dodatkową zawartość na wyłączność dla Vity choć ogranicza się jedynie do możliwego sterowania postaciami poprzez mizanie ekranu dotykowego. Jeśli kogoś interesują moje wrażenie po ograniu tych gier polecam zapoznać się z moimi wcześniejszymi blogowymi wpisami :D

I na koniec chciałbym wszystkim czytelnikom mojego blogowego cyklu podziękować za regularne czytanie kolejnych wpisów. Przyznam szczerze, że jestem bardzo miło zaskoczony, że każdy mój wpis z tej serii przekracza bez problemów 150 odwiedzin i prawie zawsze łapie się na podium najlepszych blogów dnia. Mam nadzieję, że w 2020 będzie podobnie bo ja nie zamierzam kończyć mojej kolekcjonerskiej przygody :D

Tagi: playstation vita

Oceń notkę
+ +15 -

Oceń profil
+ +56 -
Duckingman
Ranking: 1160 Poziom: 43
PD: 11107
REPUTACJA: 4661