Blog użytkownika WildGee

WildGee WildGee 15.04.2019, 13:06
MotoLab #0
193V

MotoLab #0

O projekcie słów kilka, raczej gwoli wyjaśnienia, raczej w formie badania "rynku"

Zacznę może od idei przyświecającej temu przedsięwzięciu – jestem raczej z tych wygodnych, lubię sprzęt wielozadaniowy, rozwiązania smart home, na drążku kierownicy posiadać wiele przycisków, co bym nie musiał sięgać do konsoli samochodu, a jak już muszę, aby wszystkie opcje były dostępne na zewnątrz. Lubię korzystać z agregatorów wiadomości, aby zminimalizować ilość odwiedzanych stron, a Instagram przeistoczyłem w źródło informacji o nowościach. Osobiście cieszę się, że na PPE pojawiają się newsy o nowych telefonach, sprzęcie czy rozrywce, bo nie muszę szukać dodatkowych źródeł wiadomości. Z resztą wystarczy wejść na pewien portal z siecią pająka czy zaprzeczeniem sieci, a clickbaitowe tytuły rażą w oczy.

Świat motoryzacji wygląda podobnie. Trochę wody w Odrze upłynęło od kiedy szukam ciekawych portali motoryzacyjnych czy kanałów na YouTube (w rodzimym języku). Sekcja czytana jest nudniejsza niż „Moda na sukces”. Częściej niż smaczki motoryzacyjne możemy przeczytać o aktualnych korkach, poradach dotyczących zmiany opon czy nowych przepisach. Czasem zdarza się recenzja Opla Astry czy Renault Captura. BOREDOM LEVEL:

Vegeta_9000

Jestem przekonany, że istnieje ukryta perełka na tej plaży więc drogi czytelniku – ratuj dobrą rekomendacją. Tymczasem odpalam YouTube i ruszam na podbój. Veni, Vidi…. Redii. Największym wyzwaniem dla kanałów moto jest odpowiedni balans faktów i rozrywki. Tutaj zaczynają się schody, bo jak zbiór informacji z broszur, sieci czy komunikatów prasowych producenta to bułka z masłem, tak podanie tej wiedzy w zjadliwej i przyjemnej dla oka/ucha formie bywa problematyczne. Jeśli film ma być dobry, potrzeba ciekawych ujęć, dobrego montażu czy samego pomysłu na scenariusz. Tłumacząc na polski: koszty, pieniądze, wydatki. Aktualnie chyba tyko Kickster może sobie pozwolić na taką inwestycję. Sytuację ratować może charyzmatyczny prowadzący. Często widać blokadę w wyrażaniu swoich odczuć i nie mówię tutaj o unikaniu przekleństw, a obawie przed losami współpracy z danym producentem. Me gusta zaspokaja jedynie Zachar OFF, nie siląc się na żenujące żarty, czy wymuszone porównania. Ma hipnotyzujący głos, choć pozbawiony jest emocji – taki 21 Savage motoryzacji. Technicznie chylę czoło przed „Wheel With It”, którego bolączką jest nijaki prezenter. Oczywiście to tylko i wyłącznie moje odczucia. Jeśli inne kanały trafiają do was, nie deprecjonuję ich wartości – po prostu Ja się w nich nie odnajduję.

Co_zrobisz

Przechodząc do meritum, zamierzam magazynować w cotygodniowych zestawieniach najważniejsze wieści motoryzacyjne, ale ograniczę się tylko do tego co wzbudza emocje. Recenzje „cywilnych” samochodów są potrzebne i wartościowe, jednakże nie ma w tym krzty ekscytacji, a tej ostatnio mi brakuje w opisanych powyżej mediach. Uważam też, że jest to dobre miejsce na treści tego pokroju bo i tak docelowo te wszystkie superauta, hot-hatche czy inne pikantne samochody zobaczymy w kolejnych Forzach, Gran Turismo czy The Crew. Lubię pisać, kocham motoryzację i chyba potrzebuję tego bardziej niż wy. Napiszcie w komentarzu co sądzicie o takiej formie.

Tagi: motoryzacja samochody Wiadomości

Oceń notkę
+ +7 -

Oceń profil
+ +15 -
WildGee
Ranking: 2006 Poziom: 36
PD: 6874
REPUTACJA: 1255