Blog użytkownika Przemkod21

Przemkod21 Przemkod21 10.02.2018, 13:28
Call of Duty - Opinia fana ( co sądzę o każdej odsłonie )
529V

Call of Duty - Opinia fana ( co sądzę o każdej odsłonie )

Dziń Dybry. Udało mi się nadrobić wszystkie główne odsłony Call of Duty. Chciałbym z wami podzielić się swoimi wrażeniami z każdej odsłony. Z góry nie wspomnę nic o Multi, bo się nie zmienia. Nie będzie nic też o trybie Zombie, bo to tylko kolejny tryb do Multi. Jedziemy

Call of Duty

Podobny obraz

,,Medal of Honor Killer". Tak brzmiał roboczy tytuł pierwszego Call of Duty. Nic dziwnego bo w tamtych czasach CoD było potężnym rywalem Medal of Honor. Pierwsza odsłona bardzo przypadła mi do gustu. Graliśmy z perspektywy 3 żołnierzy, którzy uczestniczyli w II wojnie światowej: Amerykanów, Brytyjczyków i Rosjan. Broń brzmiała jak prawdziwa, były swastyki i gra wyglądała całkiem nieźle, jak na swoje czasy. Grało się podobnie do Medal of Honor ale było więcej skryptów. Liczyła się również szybkość strzałów. Było też leczenie się apteczkami, co później pojawi się dopiero w 2017r. ( nie wliczam dodatków ). Gra doczekała się też dwóch dodatków: United Ofensive i Finest Hour. Gra jest nadal bardzo dobra i polecam zagrać każdemu, kto lubi fpsy lub chce nadrobić poprzednie odsłony.

Call of Duty 2

Call of Duty 2 PC Gry Screen 5/92, Infinity Ward, Activision Blizzard

2 jest z pierwszej trójcy chyba najlepsza. Podrasowano silnik dzięki czemu gra wyglądała znacznie lepiej.  Poprawiono również sztuczną inteligencję. Oddano również większy klimat II wojny. Gra ponownie wysyłała nas na trzy fronty: Amerykański, Rosyjski i Brytyjski. Były również słynne bitwy np. Bitwa pod Stalingradem czy Lądowanie w Normandii ( było w poprzedniej odsłonie ale teraz mamy z innego ujęcia ). Grało się odrobinę dynamicznej i łatwiej. Największą zmianą było usunięcie apteczek na rzecz automatycznego leczenia się. To podzieliło wiele graczy. Ja należę do tej strony, której nie spodobała się ta zmiana. Gra dostała jeden bardzo dobry dodatek: Big Red One opowiadający los 1 dywizji piechoty USA. Pomimo zmiany leczenia się, Call of Duty 2 było bardzo dobrą grą i polecam każdemu fanowi serii i ludziom, którym nie dane było zagrać w 1.

Call of Duty 3

Call of Duty 3 PS2 Gry Screen 3/80, Treyarch, Activision Blizzard

Jest to najsłabsza z pierwszej trójki ale wciąż dobra odsłona serii. Mechanicznie nic się nie zmieniło. Gra zmieniła się graficznie, bo była początkowo tworzona tylko na konsole. Gra z jakiegoś powodu nigdy nie została wydana na PC. I to był trochę minus. To znaczy, fajnie że nowe konsole dostały jakąś odsłonę, ale to wyglądało niezbyt dobrze porównując ją do wersji PC CoD'a 2. Gra opowiadała znowu o operacji Overlord ale tym razem z perspektywy różnych oddziałów: Amerykanów, Kanadyjczyków, Brytyjczyków i......Polaków. Tak, są w grze Polaccy. Nie usłyszymy zbytnio języka polskiego ale akcenty są. Gra już trochę nudziła. Znowu Normandia, znowu Amerykanie. Czemu nie skupili się na Japonii albo Afryce? Przecież też brały udział w II wojnie a nie tylko Ameryka, Niemcy, Brytyjczycy i Rosjanie. Mechanicznie było tak samo. Dodano natomiast QTE w których głównie bliliśmy się z Niemcami. Możecie sobie ten tytuł odpuścić. No chyba że chcecie pograć Polakami bo każdy wie, że Polskie Najlepsze ( dla mnie tylko wiedźmin, reszta polskich gier mnie niezbyt interesuje ).

Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty 4: Modern Warfare PC Gry Screen 16/139, Infinity Ward, Activision Blizzard

Chyba każdy się zgodzi, że Call of Duty 4: Modern Warfare to najlepsza odsłona serii. Przynosiła duży powiew świeżości w strzelankach dzięki skryptom i realiom. W mechanice dano jedną rzecz: pociski przebijały się przez dewniane ściany, stoły i inne rzeczy zrobione z drewna. To ułatwiało sprawę. Czas na historię. Gra przenosiła nas na tereny bliskiego wchodu oraz Rosji i Ukrainy. Sterujemy dwoma postaciami zależnie od misji: Należącym do SASu Johnem ,, Mydłem" to znaczy ,, Soapem" MacTavishem i amerykańskim sierżantem Paulem Jacksonem. Jest tu sporo postaci które zapamiętamy a zwłaszcza Kapitana Price'a. Jest też wiele momentów jak: Misja w Prypeci, Misja na Statku czy zrzucenie bomby atomowej na bliskim wschodzie. To wszystko robi wrażenie. Są nawet genialnie odwzorowane , współczesne bronie. Niestety problemem jest to, że gra jest samograjem i tylko na raz. Nie wiem czy ludzie którzy wolą Multiplayer będą przechodzić Kampanię więcej niż raz. No i Multi uzależnia. Grę polecam każdemu fanu strzelanek. Call of Duty 4 było także pierwszą odsłoną serii, w którą zagrałem.

Call of Duty: World at War

Call of Duty: World at War PC Gry Screen 20/208, Treyarch, Activision Blizzard

Jest to jedna z niedocenianych odsłon jak na tamte lata i dziś może mieć wiele fanów.To też moja czwarta ulubiona odsłona. Gra ponownie umieszczała w II wojnie światowej i tym razem nie ma Normandii. Zamiast tego dostaliśmy Pacyfik i dobrze, bo ten front nie był zbytnio pokazywany. Trochę fajnie postrzelać sobie do Japończyków a nie ciągle Szkopów. Mieliśmy też ponownie Stalingrad, który był trochę wałkowany ale nadal dawał radę. Próbowano również powtórzyć w kampanii rosyjskiej misję w Prypeci. Misja była dobra ale do Prypeci trochę brakowało. Największą różnicą było zwiększenie poziomu brutalności. Urwane kończyny, żołnierze ciągnący swe flaki i miotacze ognia które podpalały ludzi. Było to na porządku dziennym, zwłaszcza kiedy używaliśmy browninga. Normalnie rozrywaliśmy ciała Japońców. Gra była bardzo dobra ale ludziom to się nie podobało. Nie chcieli więcej II wojny, chcieli dobrze napisanej fabuły, współczesnych konfliktów i charakterystycznych postaci. Branża się zmieniła. Ja bym wolał więcej drugiej wojny i cieszę się, że WWII sprzedało się dobrze i lepiej od IW ale o tym później. Na dzisiaj mogę polecić World at War każdemu fanu II wojny oraz ludziom, którzy są zmęczeni współczesnymi konfliktami.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Znalezione obrazy dla zapytania call of duty modern warfare 2

Niepotrzebna część ale jest nawet ok. Ta gra ma najgłupszą w serii fabułę. Jest ona idiotyczna, bezsensowna i nienormalna. Jednak opowiadana jest mistrzowsko. Tutaj ścigamy Makarova który chce dokończyć dzieło Zachajewa. Moda na Rusków rośnie. Gra składa się z masy momentów jak słynna masakra na lotnisku czy inwazja Rosjan na Amerykę. Mechanicznie niby poprawiono AI przeciwników ale nic szczególnego nie zauważyłem. Powrócili starzy znajomi oraz pojawiły się nowe postacie. Muzyka również dawała radę. Modern Warfare 2 jest też chyba najdroższą odsłoną w serii i sprzedała się w setkach milionach. I to było ustalone. Gracze chcą współczesności. MW2 pogrzebało na bardzo długi czas II wojnę światową aż do roku 2017. Dla mnie MW2 nie jest tak dobre jak 4 i nie polecam tej odsłony. Jest zwyczajnie niepotrzebna.

Call of Duty: Black Ops

Znalezione obrazy dla zapytania call of duty black ops

Zimna wojna ? To jest nawet interesujące. Tak mogę określić CoD: Black Ops. Gra jest po prostu interesująca. Wcielamy się w Alexa Masona, który ma za zadanie uniemożliwić wybuchu konfliktu atomowego między ZSRR i USA. Oczywiście odkrywamy również spisek przeciwko ( a jakże ) Stanom Zjednoczonym. Graficznie jest ok. Mechanicznie bez zmian. Niezbyt dobrze jak MW ale da się przeboleć. Broń i terenówki jak zawsze dobrze odwzorowane i są smaczki dla tych, co grali w World at War. Pojawia się postać Reznova który uczestniczył w rosyjskiej misji snajperskiej. Black Ops jest uważane za jedną z najlepszych odsłon i najlepszą grę od Treyarch ale dla mnie najlepszą grą od Treyarch jest World at War. To jednak nie oznacza, że jest złą grą. Black Ops jest spoko. Przekonajcie się sami że Call of Duty potrafi tworzyć klimat.

Call of Duty: Modern Warfare 3 

Znalezione obrazy dla zapytania call of duty mw 3

Trzecia wojna światowa u bram. Tylko Kapitan Price i jego drużyna mogą powstrzymać Rosjan i Makarova przed zagładą. Jeśli oczekujecie czegoś więcej od poprzedniej odsłony..... TO BRAK MI SŁÓW. To jedna z najgorszych odsłon w serii. Scenariusz niezbyt trzyma się kupy. Do mechaniki dodano tylko podwójne celowniki co jest plusem i jest możliwość używania broni laserowej. I to jest dość dziwne. To jest współczesność. Na dodatek nie zbytnio dobrych momentów. No może strzelanina w samolocie jest bardzo dobra. Warto dodać, że gra nadal działała na bardzo zmodyfikowanym silniku Quake 3 Arena. Ale hej, w Battlefieldzie cały czas używa się silniku Frostbite i nikt nie narzeka. Dla mnie MW3 to wielkie rozczarowanie które dobrze kończy serię Modern Warfare ale daje duży niesmak.

Call of Duty: Black Ops II

Znalezione obrazy dla zapytania call of duty bo2

Black Ops II był taki sobie. Nie był ani zły ani dobry. Od zwykły średniak. Fabularnie gramy synem Alexa Masona który musi zakończyć konflikt między USA a Chinami zwaną II zimną wojną. Tutaj było dość dziwnie. Mamy tu do czynienia z zaawansowaną technologicznie bronią i futurystycznymi pojazdami. Nie pasuje do współczesności. Cieszyły natomiast smaczki z poprzedniej odsłony. Gra miała także trochę wolności wyboru które wpływają na zakończenie. Jest też jedno ukrye. Nie chcę spojlerować ale mam nadzieję, że lubicie Rock'n Roll. Black Ops II jest średniawą odsłoną serii. Jak chcecie to zerknijcie sobie na nią.

Call of Duty: Ghosts

Znalezione obrazy dla zapytania call of duty ghosts

Ta gra.... Ja nienawidzę tej odsłony. Gardzę nią i nie jestem sam w tej myśli. Fabularnie nawet daje radę. Na skutek wojny z Federacją Krajów Ameryki Południowej, Stany Zjednoczone utraciły dominującą pozycję na świecie. Jesteśmy członkiem grupy Ghosts w której wykonujemy najniebezpieczniejsze misje. Jeśli macie na myśli same wybuchy, to o to chodzi. Jest za dużo skryptów i wybuchów z filmów Michael'a Bay'a. Mechanicznie nic się nie zmieniło. Nie dodali nic nowego, no może poza zdalnie sterowanym psem. Wszystko jest żywcem wyrwane z MW3. Jedyna misja, jaka dawała radę to ta w kosmosie. I tyle. Nie polecam tej gry. To najgorsza odsłona w serii choć znajdą się osoby, którym się spodoba.

Call of Duty: Advanced Warfare

Znalezione obrazy dla zapytania call of duty advanced warfare

To jest trzecia moja ulubiona odsłona i druga w serii. Pierwsza była 4 która jest moją drugą ulubioną. Ale wracamy do Advanced Warfare. Kupiłem tę część bo w recenzji Quaza był powiedziane, że mechanika się zmieniła i wprowadza trochę świeżości. No i kupiłem. Grało mi się bardzo dobrze. AW jest pierwszą częścią stworzoną przez Sledgehammer Games, które stało się moim ulubionym studiem tworzącym Call of Duty. Ale zacznijmy od Fabuły. Mamy rok 2052. Prywatna korporacja militarna ATLAS Corporation, dowodzona przez Jonathana Ironsa (w tej roli genialny Kevin Spacey), chce uratować ludzkość, starającą się stanąć na nogi po globalnym, terrorystycznym ataku na wojsko i kluczową infrastrukturę. Sterujemy Jackiem Mitchellem, który dołącza do Atlasu a z czasem poznaje jego tajemnice. Nawet fajna fabuła tylko bohater jest taki nijaki. Mechanicznie jest zmiana. Gra skupia się na zaawansowanej technologii jak drony, ładunki wygłuszające, specjalne czołgi itp. Dostajemy egzoszkielet który pozwala na uniki i podwójne skoki które są szybkie i mobilne. Ta mechanika przydaje się również w Multi, gdzie trudniej trafić w przeciwnika, ale mogą nas za to zobaczyć na mapie. Zwiększono w kampanii ilość QTE co w niektórych miejscach wypadło trochę głupio ( Pay Your Respect  ). Graficznie jak bardzo dobrze, w końcu wprowadzono nowy silnik. Szkoda, że AW słabo się sprzedało  ale rozumiem czemu. Gracze niezbyt chcieli utożsamiać serię z Science Fiction. Advanced Warfare mogę polecić każdemu, kto jest zmęczony nie zmieniającą się formułą.

Call of Duty: Black Ops III

Znalezione obrazy dla zapytania call of duty black ops 3

Prawdę mówiąc, BOIII niezbyt mi się podobał. Wciąż było lepiej od Ghosts ale nadal słabiej od MW3. Gra opowiadała o kolejnej zimnej wojnie, osadzonej w przyszłości. Jak zwykle mamy zakończyć konflikt czy jakoś tak. Strzelam, bo fabuła była tak nudna, że dosłownie spałem podczas cutscenek. Pamiętam tylko jakieś roboty, mistycyzmy, wirtualna rzeczywistość. Gra trochę ratowała się mechaniką, bo dodano bieganie po ścianach. Ale istrzelanie nie było zbyt przyjemnie a zwłaszcza do tak tępych przeciwników. Ta odsłona jest bardziej nastawiona na Co-op, gdyż jest mniej skryptów i nie gramy jakimś tam gościem tylko awatarem gracza. Nie próbowałem fabuły tak przechodzić, bo nie miałem z kim ale gdybym tak przechodził to oceniłbym grę lepiej. Tak czy siak Black Ops III nie jest dla mnie dobrą odsłoną. Możecie ją sobie odpuścić

Call of Duty: Infinite Warfare

Znalezione obrazy dla zapytania call of duty infinite warfare

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem kosmicznego CoD'a to nie mogłem w to uwierzyć. Seria miała polecieć w kosmos. Już wtedy postawiłem na tej odsłonie krzyżyk. Gracze zareagowali tak samo. Pierwszy trailer IW ma aż 2 miliony łapek w dół. Nawet sprzedaż była słaba, nawet jak na serię Call of Duty czyli 12 milionów. Ale cóż, chciałem ogra wszystkie odsłony by sprawdzić jak CoD zmieniał się przez te lata, więc przyszedł czas na Infinite Warfare. Dziś mogę powiedzieć, że ta odsłona jest niedoceniania. Paradoksalnie kampania jest jedną z najlepszych. Mamy za zadanie podbić układ słoneczny. Oczywiście ktoś jest temu przeciw i próbuje nam przeszkodzić. Są Jetpacki, statki kosmiczne czy ta sama mechanika jak w Black Ops III. I dubbing jest zły. Bardzo, bardzo zły. Natomiast muszę pochwalić grafikę. Jest na pewno lepiej niż w BOIII. Podsumowując: warto zagrać. Możecie nienawidzić gry za kosmos ale spróbujcie dać jej szansę.

Call of Duty: WWII

Znalezione obrazy dla zapytania call of duty ww2

Oj rozpiszę się tutaj. Taka mini- recenzja

Miałem wielki Hype na nowe Call of Duty. liczyłem na dobrą odsłonę serii, dobrą fabułę i postacie, które polubię. I wiecie co? Dostałem to, czego chciałem. To jest moja ulubiona odsłona serii ale przyznam, że nie jest idealna. Wcielamy się w Ronalda ,, Reda" Danielsa, który należy do 1 Dywizji Piechoty USA która ma za zadanie przejść przez Ren. Zaczynamy oczywiście od lądowania w Normandii które jest zrobione porządnie. Oczywiście pojawią się głosy, że znowu nie ma Polski albo olano Rosję ale czy 1 miała do czynienia z Rosjanami? A tym bardziej Polakami ? Poza tym, grę nie tworzyli Polacy. Ale jest pewien polski akcent w grze. Polska Broń ! Polski kbsp w wersji z lunetą lub bez. Nawet nie wiecie jak się ucieszyłem, gdy to zobaczyłem. Dobra, postacie. Mamy trochę stereotypową drużynę: sprytny żyd, przemądrzały okularnik i naiwny prostak. Zussman czyli ten żyd, najbardziej zapadł mi z tej trójki w pamięć i bardzo go polubiłem. Stiles ( okularnik ) i Aiello (prostak ) niestety nie zapadli mi zbytnio w pamięć. Jest też dwóch dowódców z którymi będziemy walczyć u ich boku. Porucznik Turner, który poza misją myśli o swoich ludziach oraz się o nich martwi. Bardzo go polubiłem. Jest jeszcze sierżant Pierson ( grany przez Josha Duhamela czyli tego gościa co grał w Transformersach Bay'a ) który myśli tylko o misji i jedzie po chłopakach cały czas, skrywając pewną tajemnicę z przeszłości ( która wyjaśnia czemu jest taki wredny ). I nie cierpię tej postaci. Nie dlatego, że jest źle napisany ale jako postać. Oczywiście w woju musi być ktoś, kto się drze czy jest twardy jak skała ( niedosłownie ) ale nie musi być aż tak wredny i nieczuły. Na szczęście jest po koniec całkiem spoko. Mamy jeszcze Davisa który jest oczywiście generałem. Potrafi powiedzieć ale liczyłem, że pokażą go w akcji. Nie zabrakło również czarnego żołnierza, tym razem to Brytyjczyk Howard, który jest całkiem spoko. Z nimi jest też pewna ważna mechanika. Podczas gry, zabijając Niemców, wypełniają się ich ikony. Jeśli będą pełne, to możemy poprosić daną osobę o amunicję, granaty, oznaczenie wrogów czy też.... apteczki. W kampanii pozbyto się w końcu automatycznego leczenie się. Teraz musimy korzystać z apteczek. Są również momenty, w których będziemy sterować z czołgu i samolotu. Skryptów i wybuchów jest dużo ale tym razem są odpowiednio wkomponowane. Powróciły również QTE ale tym razem nie polegają głównie na biciu z Niemcami. Jest też misja w Paryżu, gdzie pokazujemy naziolom swoje informacje i próbujemy zgadnąć ( mamy zapamiętać ) która informacja jest prawdziwa. Gra również wraca do brutalności. Odrąbane głowy, kawałki ciała czy też podpaleni ludzie ( możemy korzystać z miotaczy ognia ). Co prawda zachowano trochę realizmu bo odstrzelić im nogę jest trochę trudniej ale nie raz mi się udawało. Mroczny klimat drugiej wojny jest mistrzowski. Pomaga temu również grafika która wyciska ostatnie soki z silnika gry. Natomiast okropny jest dubbing. Jest nawet gorzej od Infinity Warfare. Ja grałem na S4 więc miałem możliwość zmienienia głosów postaci na angielski z polskimi napisami. I teraz coś co mi się nie podobało w WWII. Jest pewien moment, który jest przesadzony na siłę i zwyczajnie idiotyczna . Jest to scena z pociągiem który zamiast zmiażdżyć Jeepa, pchał go przez całą drogę a potem się o niego potyka i nagle totalny roz*****ol. Ale niezrozumiałą dla mnie rzeczą są swastyki. Czasem są a czasem nie. Na flagach w większości pojawiają się żelazne krzyże. Nawet na momentach z mapą. Jeśli są tutaj historycy to powiedzcie mi, czy Niemcy używały również żelaznego krzyża na flagach ? Wiem że sam krzyż to niemieckie odznaczenie wojskowe a znam tylko jedną flagę krzyżem. Tą zmieszaną ze swastyką. W poprzednich odsłonach swastyki często się pojawiały. To dla mnie mały problem. I to w zasadzie tyle, co mam do Singla. 

I teraz czas odnieść się do oskarżeń dotyczących czarnych nazistów, swastyk itp. To wszystko odnosi się do multi ( prócz krzyży w singlu )

- Żelazne krzyże zamiast swastyk. W singlu tego naprawdę nie rozumiem. Nawet niemieccy oficerowie mają na ramionach żelazne krzyże. Nie spodkałem żadnego Niemca ze swastyką. Nawet na Gestapowcu. Ale twórcy wyjaśnili ten problem w multi. Po prostu nie chcą podzielić fanów. Np. Fanem CoD może być jakiś niemiec a Swastyka go obraża. No i gra wtedy by nie zebrała zysków i została w Niemczech zakazana. Poza tym multi nie miało być pełnym odzwierciedleniem historii a każdy porównuje go do singla. I się spytam: kto chciałby mieć na ubraniu swastykę ?

- Czarni naziści. Gdy czytam takie rzeczy to aż śmiać mi się chce. W kampanii nie spotkałem żadnego czarnego Niemca. Ani jednego. Z czarnych ludzi spotkałem tylko Howarda. Widziałem również pewien screen na ppe pokazujący ,, czarnego naziola". Po pierwsze, multi nie odzwierciedla historii więc każdy może grać takim gościem kim chce. Nie może za to grać nazistami. Ja bym nie chciał grać tymi potworami a wy ? Można chyba mieć niemieckie ubranie ale to nasza decyzja czy to ma być kobieta, czarna kobieta ( ktoś zapomina że Afryka też brała udział w wojnie ), mężczyzna albo czarny. 

- Potraktowanie Polski. Prawda, faworyzują Francję bo z ich ruchem oporu współpracowała Wielka Jedynka. I bez przesady, że całkowicie nas olali. Są polskie stroje, polskie skiny do broni oraz polska mapa ( właściwie na terenach dzisiejszej polski ). Widziałem ją i przypomina polskie lasy obok mojego domu. No może bez tych bunkrów i flag z krzyżami. Są polskie akcenty i choć to nie jest polska kampania jak w CoDzie 3 ale przynajmniej jest coś polskiego.

Laserowe soczewki. Są one tylko w multi bo w singlu ich nie ma. Są takie celowniki jak z tamtych czasów.

Francuzi w ,, państwach osi". To już głupie. Mamy praktycznie to samo co w poprzednich odsłonach. Np. W AW mieliśmy sprzęt Atlasu a byliśmy w drużynie Sentinela. Tu jest to samo. Personalizujemy swoją postać i gra wybiera w której drużynie będziemy.

Trzeba przyznać, że jest w tym pewien balans. Wiarygodnie odwzorowana kampania dla pojedynczego gracza oraz pełen swobody tryb sieciowy. Dzięki temu nikt nie powinien poczuć się pokrzywdzony.

Podsumowując: Dla mnie to jest dobra gra i ulubiona odsłona serii. Cieszę się, że seria wróciła do II wojny światowej i chyba nie tylko ja. Mam nadzieję, że pojawi się więcej odsłon w realiach tego konfliktu. 

 

I to tyle. Mnóstwo kasy poszło na każdą odsłonę ale było warto. No może poza Ghosts. Chciałem po prostu zobaczyć jak zmieniała się seria. Ja tę serię lubię i pomimo pewnych wyjątków, twierdzę że ta ma jeszcze potencjał, może jeszcze nas zaskoczyć i może pokazać ciekawe konflikty. Byle nie w przyszłości. Jeśli teraz będzie wychodzić nowa odsłona, to spróbuję dać jej szansę. Nawet jeśli to od Treyarch i to znowu Black Ops. I chyba zostanę z CoDem bo Skill w Battlefieldzie całkiem mi się popsuł. Mogłem przy Bfie zostać ale kupiłem Advanced Warfare i wszystko się zmieniło. A wy co sądzicie o serii Call of Duty? jakie są wasze ulubione odsłony ? I zwracać mi tu literówki bo trochę męczyłem się z tym blogiem. A to usuwała mi się niezapisana strona, to przestawało działa i takie podobne.

 

 

Tagi: call of duty

Oceń notkę
+ +8 -

Oceń profil
+ +32 -
Przemkod21
Ranking: 975 Poziom: 41
PD: 9929
REPUTACJA: 2078