Blog użytkownika Przemkod21

Przemkod21 Przemkod21 10.12.2018, 13:38
Moja analiza zwiastunu Mortal Kombat 11
419V

Moja analiza zwiastunu Mortal Kombat 11

Na The Game Awards zapowiedziana Mortal Kombat 11. Trailer jest oczywiście krwisty, brutalny, świetnie zrobiony i ma słabą muzykę. Ile ja się tego naczytałem. No dla mnie jest ok, mimo tego, że jest gorsza od tej z MKX. Moją uwagę przykuło wiele elementów tego zwiastuna. Zapraszam do analizy. Jest to moja pierwsza analiza, więc proszę o oceny.

Po pierwsze: Gdzie jest Sub-Zero ? Zawsze to Sub-Zero klepał się ze Scorpionem i dostawał w mordę a teraz zastępuje go Mroczny Raiden, który masakruje Scorpiona. Niebieski stracił na wartości czy co ? Oczywiście to nie wyklucza jego występu w tej odsłonie. Fabularnie może się pojawić. W końcu Hanzo i Kuai Liang pogodzili się ze sobą. Mimo to dziwnie ogląda się walkę Scorpiona, który nie walczy z Sub-Zero. To przecież taka mała tradycja. 

Znalezione obrazy dla zapytania mortal kombat 11 trailer

Lokacja zwiastuna to jakiś klasztor Shaolin. Łatwo rozpoznać po wyglądzie mnichów i strażników, którzy są martwi. Raiden rozpoczął tortury ludzkości zaczynając od nich ? Czy może to Scorpion ich spalił ? No grunt, że są martwi a klasztor wygląda jak pobojowisko. I na scenę wkraczają znani nam panowie. Scorpion powinien być człowiekiem a prawdopodobnie znowu jest upiorem. Czemu tak uważam ? Oczy żółtego ninji są białe, jak u martwego. Pewnie to ta sama sztuczka co w MKX. Mieliśmy ten główny kostium a fabularnie jest człowiekiem. Mamy też jego nowy wygląd. Moim zdaniem jest ok, chociaż dziwnie wyglądają te wszystkie ochraniacze i jasne buty.

 

Jest też Raiden, który zupełnie nie przypomina nam obrońcy Earthrealm i przywódcy White Lotos. I czerwone pioruny, o które wszyscy się pytają. Sam wygląd boga łatwo wyjaśnić. Tu mogę wyjść na niegrzecznego, ale czy te osoby ukończyły Mortal Kombat 10 ? Pod koniec gry (SPOILER) Raiden oczyszcza Jinsei z mocy Shinnoka i ratuje Ziemię. Niestety ma to negatywne skutki na bóstwie piorunów. Wygląda na to, że moc wpłynęła w boga i skorumpowała go. Raiden się zmienił. Odwiedzając nowych władców Czeluści ostrzegł ich, że zmienił swój cel i metody działania. A jego działania mają sens. Earthrealm zawsze było atakowane przez kogoś innego, zawsze ono najbardziej cierpiało przez całą serię. Bohaterowie bronili swego świata i nie chcieli zapłaty, jak mówił. I dostawali w zamian kolejne ataki. Raiden się wkurzył i zmienił taktykę. Każdy, kto spróbuje zaatakować Ziemski Wymiar, zostanie zamordowany bez żadnych skrupółów w wyjątkowo brutalny. Shinnok stracił łeb, pomimo swej nieśmiertelności. Czy rozumiecie o co chodzi. Zła moc przenika teraz Raidena i to przez to inaczej broni świata i ma czerwone pioruny. Mnie bardziej zastanawia dlaczego nie zostawili ich fioletowych. W MKX miał je fioletowe, chociaż czerwone wyglądają dużo lepiej. I zauważyliście, co Raiden nosi ? Amulet Shinnoka. Zatem Raiden będzie wykonywać swą misję z jego pomocą. Warto zaznaczyć, że w starym kanonie Raiden też był w takim stopniu zły. Bronił ziemian przed nimi samymi oraz przed zakusami zła niecodziennymi metodami. Nawet wskrzesił Liu Kanga jako zombie. Jak starsi bogowie go określili ? Bóg piorunów z bezwzględnością Shao Kahna.

Podczas zwiastuna niejednokrotnie używają broni. Czy to oznacza normalne korzystanie z broni ? W zwiastunie MKX sporo używali otoczenia a potem dowiedzieliśmy się o korzystaniu z elementów areny w walce. W 11 pewnie też wrócą elementy otoczenia. Dziwne było, że podczas walki nie było żadnego X-Raya. Czyżby ich zabrakło ? A może specjalnie tego nie pokazali ? Chyba że te ujęcia na przebijanie części ciała bronią to była jakaś ocenzurowana forma X-Raya. Ja obstawiam, że będą. 

Znalezione obrazy dla zapytania mortal kombat 11 trailer

Animacja stoi na dobrym poziomie. Graficznie wygląda świetnie, ale to tylko CGI. Na screenach było trochę bardziej kolorowo. Na 100% to nie jest silnik UE3. Nie wiem czy to tylko ja, ale wydaje mi się, że 3 charakteryzuje się takimi szarymi i burymi kolorami. Kokory nie są w pełni żywe. Mogę się mylić, bo ten silnik widziałem jedynie w Injustice 1,2 i w MKX. Pewnie to kolejna wersja UE, co mnie trochę niepokoi. O tyle modele postaci mogą być świetnie zrobione i wszystko chodzi w 60 klatkach, to tła i areny mogą wyglądać paskudnie. Widać to po Tekkenie 7 i Soul Caliburze VI. Tam rozdzielczość na konsolach była niska (mówię o T7, gdyż nie wiem czy Soul też ma takie problemy) i tła bywały brzydkie. Można też się postarać i gra wyglądałaby świetnie. FighterZ jest tego przykładem, ale nie jest to gra realistyczna a bardziej rysunkowa. 

No i dalej Raiden zabija Scorpiona. Nowe Fatality Raidena ? Jeśli tak, to zdecydowanie lepsze od pierwszego, podobnego fatala boga piorunów z MKX. I nagle pojawia się drugi Scorpion, który zmienia się w płonącego upiora i zabija boga. Jeśli to będzie fatality Scorpiona, to o nic się nie boję...... jeśli to w ogóle Scorpion. Sam drugi ninja wygląda tak jak ze starych, dobrych gier. Konkretnie z Ultimate Mortal Kombat 3. Tutaj nie wiem, co to może być, ale mam w głowie dwa pomysły. 

Znalezione obrazy dla zapytania mortal kombat 11 trailer

Pierwszy: to Scorpion ze starej linii czasowej. Tam nigdy nie wrócił do formy człowieka. I to musiałaby jakoś wyjaśnić fabuła. Zapowiadałoby cofanie w czasie i przeskoki w nim, inne wymiary etc. Nie byłoby złe, ale trzeba by było to zrobić dobrze. Nie pasowałby tylko rouster postaci. Bo ile miałoby ich być i ile kopii. Odcinanie kuponów czy co ?

Drugie: to stworzona przez nas postać. W MK11 ma być zaawansowany kreator postaci. I to jest dobry pomysł. Ostatnio mogliśmy stworzyć naszego wojownika w Armageddon i to była jedna z dobrych rzeczy w grze. Własny wygląd, styl walki i umiejętności. Tutaj moglibyśmy np. Stworzyć postać podobną do Scorpiona ze zwiastuna Niepokojący jest natomiast system Fatality dla takiej postaci. Żałosne Create a Fatality czy kopiowanie fatality innych postaci ? Tego jeszcze nie wiemy. Liczę na coś dobrego lub brak Fatality.

Ostatnie dwie rzeczy to klepsydra i reklama Pre-Order. Najpierw to pierwsze.

Tajemnicza, dziwnie wyglądająca kobieta stojąca obok klepsydry. Być może to jedna ze Starszych Bogów. I raczej to najlepiej by pasowało. Klepsydra... co ona może oznaczać ? Czas do Armageddonu ? A może przebudzenie pierwszej istoty ? Tego jeszcze nie wiemy. Ta scena jest chyba najbardziej zagadkowa w zwiastunie.

Znalezione obrazy dla zapytania mortal kombat 11 trailer

No i reklama Pre-Oder. Oczywiście. Ja oczywiście zamówię i dostanę bonusową postać. Netherrealm wydaje od początku świetne gry, więc tu nie muszę się o nic martwić. Zaskoczyło mnie to, że to Shao Kahn będzie tą postacią. Co tylko wzbudza we mnie chęć zamówienia, bo Imperator Zaświatów to moja ulubiona postać w serii. Niemniej jego prezentacja jest bardzo dziwna. Nosi olbrzymi, dziwaczny hełm, który wygląda tak sobie. Siedzi w jakieś grocie, co  może pasować to Deception, bo w tym czasie ukrywał się przed zdrajcami. Najbardziej mnie ciekawi jego lewa ręka. Co to jest ?! Połączenie ręki ze skałą i smoczymi częściami ? Wiem, że to postać bonusowa i może wyglądać różnie, bo w fabule pewnie nie wystąpi, ale jego wygląd.....jest dziwny. Tak go mogę ocenić.

Znalezione obrazy dla zapytania mortal kombat 11

I to chyba tyle z ,,analizy". Wiem, że to może nie jest, ale chciałem coś takiego spróbować. Może ktoś też podejmie się opisania trailera i zrobi to lepiej ?

Tagi: analiza Mortal Kombat 11

Oceń notkę
+ +6 -

Oceń profil
+ +32 -
Przemkod21
Ranking: 1414 Poziom: 42
PD: 10396
REPUTACJA: 2010