Blog użytkownika Matador

Matador Matador 26.06.2018, 19:34
Raj dla graczy - poznański "Pyrkon" 2018 r. galeria zdjęć
514V

Raj dla graczy - poznański "Pyrkon" 2018 r. galeria zdjęć

W maju w Poznaniu,odbyła się kolejna edycja Pyrkonu. To impreza zrzeszająca fanów gier wideo, gier planszowych i fantastyki pod każdą postacią.

Przedstawiam Wam ten materiał dopiero teraz, ponieważ sadziłem że PPE było na Pyrkonie i pokaże coś fajnego, ale się nie doczekałem, zdjęcia zostały zrobione przy okazji...

W maju w Poznaniu,odbyła się kolejna edycja Pyrkonu. To impreza zrzeszająca fanów gier wideo, planszowych i fantastyki pod każdą postacią. Pyrkon odwiedziło tysiące osób, można było na nim spotkać wielu znanych autorów ze świata komiksów lub literatury fantastycznej, jak np.Grahama Mastertona znanego z serii grozy: Manitou, Orsona Scord Carda autora uznanej  Gry Endera, czy naszego rodzimego pisarza Andrzeja Pilipiuka, twórcy bardzo charakterystycznej postaci: Jakuba Wędrowycza.

 

 

Dla fanów grania, przebierania, kupowania gadżetów i niekończących się rozmów o świecie gier, komiksów czy książek, to było kilka intensywnych dni pobytu w raju wszechobecnej fantastyki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.Grasz w gry planszowe? dziesiątki stołów tylko czekały na chętnych graczy, chcesz zagrać w turnieju - proszę bardzo, lubisz retro gry - oczywiście, chcesz posłuchać prelekcji znanych osobistości - jak najbardziej.A może jesteś Cosplayerem? trafiłeś w odpowiednie miejsce :)

 

 

Ja sam byłem tylko parę godzin ale i to wystarczyło żeby poczuć ducha tej super imprezy, młodzi i starsi, wszyscy bawili się świetnie, każdy z wielkim uśmiechem.Żałowałem  tylko że nie wziąłem kamery.


 

 

I na koniec. Byłem wcześniej uczestnikiem wielu Paryskich Expo Manga i fantastyki oraz innych podobnych wydarzeń. I mogę śmiało powiedzieć, że Polskie imprezy nie mają się czego wstydzić, nasi cosplayerzy spokojnie dorównują tym zachodnim, rozmach imprezy i zawartość programowa jest na tym samym poziomie, ale najważniejsze jest to, że to są nasze Polskie imprezy i że nie musimy się oglądać na zachód aby i polski fan grania i fantastyki miał swoje miejsce, gdzie spotka się z innymi, tworząc jedną wielką wspaniałą społeczność :).
 

Orson Scord Card - autor: Gry Endera...                        Graham Masterton - autor: Manitou

          

 

Ps.Na imprezie pojawiła się również dość specyficzna postać, znanego i kontrowersyjnego polityka w osobie Janusza Korwina Mikke. O powodach jego pobytu napisze przy okazji, bo jest to spora ciekawostka :)

Janusz Korwin Mikke

 

 

zapraszam do galerii zdjęć które musiałem każde wstawić ręcznie i trochę przeskalować, bo były za duże na załadowanie do galerii, wiec troche mnie to kosztowało roboty ;) 

 

 

 

 

Tagi: Pyrkon 2018

Oceń notkę
+ +27 -

Oceń profil
+ +80 -
Matador
Ranking: 179 Poziom: 60
PD: 28083
REPUTACJA: 23011