Blog użytkownika Matador

Matador Matador 10.11.2020, 15:07
Unboxing XSX - i pierwsze wrażenia
407V

Unboxing XSX - i pierwsze wrażenia


Stało się, po długim oczekiwaniu, nowa generacja zawitała też u mnie, a imię jej - XSX 

Każdy już widział unboxing w sieci, ale oprócz fotek, wrzucam  też pierwsze wrażenia wink 

Pudło jest dość ciężkie podobnie jak sama konsola. W pudełku mamy Pada, baterie, kabel zasilający i kabel HDMI 2.1 oraz w wydaniu pudełkowym, grę Valhalle - ja akurat kupiłem taki komplet.

Po rozpakowaniu i podłączeniu pod monitor, przeżyłem chwile niepewności, bo pokazało mi się tylko logo Xboxa i...i nic więcej się nie działo. Przez chwile pomyślałem, że ktoś, kto mnie nie lubi lubi z forum PPE - aż dziwne że tacy są :-) tak mocno mi źle życzył, że finalnie mu się udało - bo konsola zdechła. Na szczęście po wyłączeniu i włączeniu, pojawił się ekran instalacyjny i standardowo: Kraj, język i logowanie do konta. Do tego oczywiście aktualizacja konsoli i co mnie zaskoczyło...aktualizacja Pada.

Później już było z górki, wiec zainstalowałem Valhalle i pobrałem kolejną aktualizacje, tym razem do gry. Nadmieniam że trzeba się zalogować do konta Ubisoftu, aby zagrać. Co mnie strasznie wkurza, bo nie dosyć, że mam tych kont miliard na pc, to jeszcze musze to samo robić na konsoli. A gdzie dawne - włóż płytę i graj? Przeminęło z wiatrem...

Konsola stoi na biurku jakieś 80 cm ode mnie i słyszę delikatnie jej wentylator, taki ledwo słyszalny szum. Natomiast jeśli wsadzicie płytę, to powita was cudowny grzmot napędu, który słychać aż za dobrze. W czasie krótkiej sesyjki w Valhalle, konsola jest praktycznie nie słyszalna, a u góry wylotu powietrza czuć dość ciepłe powietrze. Ale tak ma być, ciepło na zewnątrz, w środku chłodno. Podstawka od ustawienia konsoli w pionie, jest dość niska i jej nie widać, kiedy konsola stoi w takiej pozycji. Do tego ma gumę antypoślizgową i trzeba konsolę unieść aby przesunąć.

Zaskoczył mnie również pad, jest trochę drobniejszy i ma chyba mniejsze analogi, jakby delikatniejsze, ale bardzo precyzyjne. Do tego wydaje się dość ciężki, a krzyżak i przyciski ABXY, maja bardzo wyraźny klik.

Niestety przy okazji, odkryłem w padzie jeden feler. Po podłączeniu do pada słuchawek na kablu od Iphona, słychać lekki pisk w tle, który jest dość uciążliwy. Nie wiem, może trzeba pogrzebać w ustawieniach, albo to problem z kompatybilnością słuchawek - jednak te same używałem wcześniej na padzie od ps4 i wszystko ładnie chodziło.

Na razie to tyle, pogram trochę, poużywam i dam relacje za miesiąc.

Jakby ktoś mnie szukał przez Xboxa to mój nick uwaga... MatadorPPE wink

Edit - kto ma już nowego Xboxa, może go dodać w profilu w posiadanym sprzęcie - PPE po małej sugestii, dodało nową generacje, dzięki PPE ;) 

 

Tagi: unboxing XSX i pierwsze wrażenia

Oceń notkę
+ +37 -

Oceń profil
+ +116 -
Matador
Ranking: 80 Poziom: 70
PD: 43788
REPUTACJA: 50109