Blog użytkownika Elancheski

Elancheski Elancheski 07.03.2018, 13:54
Poradnik korzystania z PPE
364V

Poradnik korzystania z PPE

By żyło się lepiej.

W szkołach uczy się dziś wychowania do życia w rodzinie, złożonych rachunków arytmetycznych, czy tego, że Bozia kocha wszystkich ludzi, ale nikt nie wpadł na to, by prowadzić lekcje pokazujące dzieciom, jak korzystać z Internetu. Zajęć tego typu nie było tym bardziej w czasach, w których do placówek edukacyjnych uczęszczała większość użytkowników portalu PPE – 20-30-latków, czasami, patrząc na to, jak często wspominają stare, dobre czasy, również o wiele starszych osobników, zbliżających się już do kresu swojego żywota na tym łez padole. Nie dziwi więc, że tak wielu PPE-owców nie potrafi z niego korzystać. Zapraszam do krótkiego poradnika, który wyjaśni Wam, co zrobić, by cieszyć się szczęśliwym forumingiem na PPE.

  1. Nie odpowiadaj na głupie komentarze fanbojów (chyba że w żartobliwy sposób)

Ktoś znów przeinacza fakty? Obraża osoby z „innego obozu”? Znów usprawiedliwia antykonsumenckie decyzje Nintendo/Sony/Microsoftu, będąc zaślepionym fanem danej marki? Olej to albo odpisz w żartobliwy sposób, by być może kogoś rozbawić, dostać plusy, a jednocześnie nie obrazić rozmówcy. Dzięki temu szybciej wzrośnie twój poziom użytkownika, a jednocześnie nie przysporzysz sobie wrogów na portalu.

  1.  Nie komentuj newsów, które cię nie interesują (chyba że w żartobliwy sposób)

Nie lubisz e-sportu? Nie interesują cię Oscary? Nie grasz na pecetach? Super, ale nie musimy tego wiedzieć (chociaż niestety wiemy, bo piszesz o tym pod każdym newsem na dany temat). Wiesz, że w profilu możesz sobie nawet odznaczyć widoczność niektórych materiałów i nie będziesz ich widział w ogóle? Magia. No i pisanie o tym, by PPE nie pisało o tym, o czym nie chcesz, by pisało, nic nie da, bo już napisali, że teraz bardziej im się hajs zgadza, niż dawniej, gdy pisali tylko o grach na konsole. (przepraszam za to długie zdanie, to celowo).

  1. Nie chwal się, że masz pieniądze na maszynki do grania i gierki (chyba że w żartobliwy sposób)

Stać cię na wszystkie konsole obecnej generacji oraz mocnego peceta i zostaje ci jeszcze na życie w apartamentowcu? Gratuluję życiowej zaradności, ale chwalenie się tym pozwala domniemywać, że tak naprawdę masz 15 lat i mama nie daje ci kieszonkowego (nie martw się, mi też nie dawała). Poproś mamę o podwyżkę albo idź roznosić ulotki, to sobie zarobisz i kupisz, co będziesz chciał (w granicach rozsądku).

  1. Naucz się pisać po polsku (albo rób błędy w żartobliwy sposób)

To, że jesteś w Internecie, nie oznacza, że masz pisać mniej starannie niż na poniedziałkowym wypracowaniu z polskiego. Co prawda ta wredna jędza nie wstawi ci pały za błędy ortograficzne czy interpunkcyjne w poście na PPE, ale wszystkim będzie milej, gdy będziesz się starał nie popełniać ich także tutaj. Uwaga! Jeśli będziesz specjalnie robił błędy, by zażartować z jakiejś sytuacji (albo masz taki styl, jak pewien użytkownik z benizoPikachem w awatarze), ktoś może się nie skapnąć i zacząć ci je wypominać (prawdopodobnie robiąc je samemu i nawet nie zdając sobie z tego sprawy). Olej go albo zażartuj sobie również z niego. W końcu śmiech to zdrowie.

Tak wyglądają ludzie, którzy nauczyli się korzystać z PPE

  1. Nie minusuj komentarzy innych osób, bo się z nimi nie zgadzasz (niestety nie da się minusować żartobliwie)

Nie zgadzasz się z komentarzem innego użytkownika, choć jego opinia jest sensowna i po prostu ma inne zdanie niż ty? Nie rób nic lub dyskutuj w cywilizowany sposób – minusowanie może doprowadzić do ciężkich powikłań, takich jak zawalanie pracy przez uczestniczenie w wielopostowych dyskusjach czy nawet konieczność odpoczęcia od portalu przez dłuższy czas. Lepiej tego uniknąć.

  1. Nie bądź zgredem

Dzieci w obecnych czasach nie robią tego, co ty robiłeś w ich wieku (a wiemy, że biegałeś po dworzu i cieszyłeś się niesamowitą tężyzną fizyczną, a grałeś tylko godzinkę w tygodniu, w dodatku wyłącznie z kolegami)? Uważasz, że twoje pokolenie jest z jakiegoś powodu mądrzejsze od innego? Siedzisz w oknie i obserwujesz sąsiadów, po czym obgadujesz ich w gronie znajomych? To da się leczyć. Niestety nie wiem jeszcze jak, ale badania trwają.  

  1. Nie przywiązuj się zanadto do swojej opinii

Fajnie jest mieć swoje zdanie, móc je gdzieś wyrazić i o nim podyskutować. Z drugiej strony – nie ma się co za bardzo do niego przywiązywać, bo czy tego chcemy czy nie, bardzo często zmieniamy w życiu zdanie na różne tematy (często nie chcąc przyznać, że kiedyś mogliśmy w ogóle sądzić inaczej). A jak inaczej je zmienić, niż w konstruktywnej dyskusji, między innymi w Internecie. Tak więc dyskutujmy, ale z klasą, i nie bójmy się przyznać, że się myliliśmy.

  1. Nie traktuj PPE aż tak poważnie

Prawdziwa historia: kiedyś traktowałem PPE poważnie i pewnego dnia tak się zdenerwowałem po przeczytaniu kilku naprawdę głupich wypowiedzi, że poprosiłem Pereza o usunięcia konta (mojego, nie jego), co zresztą uczynił. Straciłem swój nick i budowaną w pocie czoła reputację. Szybko doszedłem jednak do wniosku, że było to głupie i można ten portal traktować nieco mniej poważnie. Ktoś napisał coś bardzo durnego? No bywa, przecież to Internet. News prosto z pudelka? A, to tylko Bartek Dawidowski, nie ma się co przejmować. Za 3 godziny i tak wszyscy o tym zapomną.

TL:DR Podsumowując – nie spinajcie dupy, bo Wam żyłka pęknie. Ciao.

PS. Ten wpis jest stuprocentowo poważny, a wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń jest w pełni zamierzone.

Tagi: poradnik ppe.pl

Oceń notkę
+ +48 -

Oceń profil
+ +36 -
Elancheski
Ranking: 1227 Poziom: 42
PD: 10504
REPUTACJA: 3736