Blog użytkownika Liquid Snake 2.0

Liquid Snake 2.0 Liquid Snake 2.0 18.02.2018, 17:02
Działo się... #06
194V

Działo się... #06

Wiadomości czas zacząć! Trzeci tydzień lutego to czas ogrywania Kingdom Come: Deliverance. W przerwie między średniowiecznymi przygodami sprawdźmy najnowsze newsy. Co działo się od 12 do 18 lutego? Zapraszam!

Premiera Kingdom Come: Deliverance

Premiera Kingdom Come: Deliverance miała miejsce 13 lutego i tego samego dnia zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje. Produkcja jest dobra i spełnia większość pokładanych w niej nadziei, ale wrażenia z rozgrywki psują przede wszystkim aspekty techniczne. Do zalet zalicza się ciekawą fabułę i świat, a także dobrze zrealizowaną walkę, interesujące zadania poboczne i niezłe dialogi. Natomiast grafika jest bardzo nierówna, a przeróżne błędy psują zabawę. Aktualna średnia na Metacritic wersji na PS4 wynosi 77% na podstawie 27 recenzji.

Nowy Assassin's Creed w 2019? Kolejne dodatki jeszcze w tym roku?

Assassin's Creed Origins był niewątpliwym sukcesem Ubisoftu. Gra doczekała się już jednego fabularnego dodatku, a przed nami jeszcze DLC Klątwa Faraonów. Na wizycie w Dolinie Królów może się jednak nie skończyć. Na spotkaniu z inwestorami, szef Ubisoftu dał do zrozumienia, że wsparcie dla przygody Bayeka potrwa jeszcze przez parę miesięcy i czekają nas nowe historie w starożytnym Egipcie. Ta wypowiedź jasno sugeruje, że na nowego Asasyna poczekamy pewnie do przyszłego roku. Dla mnie to bardzo dobra decyzja.

Premiera zremasterowanej trylogii Spyro we wrześniu?

Uwielbiany przez graczy smok popadł nieco w zapomnienie z niewiadomych powodów. Ale jest duża szansa, że w tym roku Activision do spółki z Vicarious Visions (twórcy Crash Bandicoot N-Sane Trilogy) przywróci do życia pociesznego Spyro. Według wielu informatorów, Activision w marcu zapowie zremasterowaną trylogię Spyro wzbogaconą o nowe przerywniki filmowe, lepszą ścieżkę dźwiękową, świeże animacje, poprawione oświetlenie, opcję zapisania stanu gry w dowolnym momencie i oczywiście poprawioną oprawę graficzną. Premiera miałaby mieć miejsce we wrześniu - na 20-lecie marki Spyro the Dragon. Czekamy na konkrety!

Zakupy THQ Nordic

W tym tygodniu doszło do ciekawego zakupu w branży. THQ Nordic kupiło za 121 milionów euro Deep Silver i Koch Media. Oznacza to, że takie serie jak Dead Island, Saints Row i Metro, a także deweloperzy Volition i Dambuster są teraz własnością dużego wydawcy. Obejdzie się bez większych zmian w aktualnie tworzonych tytułach, a więc Metro: Exodus nie jest zagrożone. A kto wie - może ruszy się coś w temacie Dead Island 2?

Gears of War 5 powstaje w nowym studiu?

Microsoft stoi przy stanowisku, że serią Gears of War zajmuje się studio The Coalition - twórcy czwórki. Można mieć co do tego coraz większe wątpliwości, ponieważ Splash Damage (deweloper tworzący różne multiplayerowe tytułu) szuka pracowników do produkcji osadzonej w świecie Gears of War. Czyżby zatem The Coalition pracowało nad Perfect Dark (news z zeszłego miesiąca), a przygody Fenixów oddało w ręce mniej doświadczonych kolegów?

To według mnie najważniejsze informacje mijającego tygodnia. Warto również wspomnieć o kolejnej poszlace mówiącej, że nowy Battlefield zostanie osadzony w czasach II wojny światowej, końcowej fazie tworzenia Pokemonów na Switcha, pogłosce o oddaniu praw do uniwersum Gwiezdnych Wojen Ubisoftowi lub Activision, trybie FPP w The Evil Within 2, informacji od PEGI, że Assassin's Creed III ukaże się na PS4 i Xbox One, premierze zestawu Bayonetta 1+2 na Switcha, zwolnieniach w CI Games i ich rezygnacji z tworzenia gier, zapowiedzi Farming Simulator 19 i psie służącym do sesji motion capture w The Last of Us: Part II. A co Was najbardziej zaciekawiło w tym tygodniu? Dla mnie była to kolejna informacja o możliwym powrocie Spyro i dalsze wsparcie Assassin's Creed Origins. Głosujcie!

Tagi: assassin's creed: origins gears of war 5 Kingdom Come: Deliverance Metro Exodus spyro trilogy remaster

Oceń notkę
+ +11 -

Oceń profil
+ +48 -
Liquid Snake 2.0
Ranking: 338 Poziom: 53
PD: 19639
REPUTACJA: 13274