Blog użytkownika Liquid Snake 2.0

Liquid Snake 2.0 Liquid Snake 2.0 28.01.2018, 14:29
Działo się... #03
408V

Działo się... #03

Wiadomości czas zacząć! Czwarty tydzień stycznia w końcu przyniósł ze sobą premiery Monster Hunter World czy też Dragon Ball FighterZ, ale również wiele ciekawych newsów, o których nie można zapomnieć. Co działo się od 22 do 28 stycznia 2018 roku? Zapraszam!

Premiera Dragon Ball FighterZ

Premiera Dragon Ball FighterZ miała miejsce 26 stycznia, ale pierwsze recenzje zaczęły napływać już w poniedziałek. Według nich nowa odsłona Smoczych Kul to jedna z najlepszych odsłon tej serii. Do zalet zalicza się między innymi świetne walki, piękną oprawę graficzną, płynne animacje i japoński dubbing. Wadami produkcji jest mała liczba zawodników (chociaż ostatnio gracze znaleźli w tytule ciekawostki, które mogą być związane z dodatkami z nowymi fighterami) czy skromny zestaw aren. Aktualna średnia na Metacritic wersji na PS4 wynosi 88% na podstawie 49 recenzji (wszystkie pozytywne).

Xbox Game Pass z premierowymi grami

Ciekawa usługa Microsoftu stanie się jeszcze lepsza, ponieważ począwszy od Sea of Thieves (premiera 20 marca) każdy nowy tytuł przeznaczony na Xbox One i PC znajdzie się w ofercie Xbox Game Pass za cenę 29 zł. Możemy w takiej sytuacji liczyć na sporo tańsze Crackdown 3, State of Decay 2, Forza Horizon 4 czy też kolejne odsłony Halo i Gears of War. 

Data premiery God of War

Wreszcie jest! Po długich miesiącach oczekiwań i plotek mamy tę informację - nowa odsłona God of War zawita do nas 20 kwietnia 2018 roku! Data premiery została ogłoszona razem ze zwiastunem fabularnym, z którego dowiedzieliśmy się, że Kratos słabo zna się ze swoim synem Atreusem, ale mimo to razem przeżyją podróż w nordyckich klimatach. Matka Atreusa prosiła, by jej prochy złożyć w tej właśnie niesamowitej krainie. Spotykając wielkich przeciwników i mityczne stworzenia, Bóg Wojny napisze swoją nową historię. Piątek, 20 kwietnia, 2018 rok - zaznaczcie w kalendarzu i czekajcie (nie)cierpliwie. Hit od Sony już nadchodzi!

Wzmocnienia Crystal Dynamics

Twórcy Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider od dłuższego czasu pracują nad tajemniczym projektem dotyczącym Avengers. Ostatniego do zespołu dłubiącego nad tą wielką grą dołączyli między innymi Shaun Escayg (Naughty Dog) i Stephen Barry (EA, Visceral Games). Weterani branży z pewnością wspomogą tytuł, o którym zdecydowanie więcej dowiemy się jeszcze w tym roku.

Problemy BioWare

Niedobrze dzieje się w BioWare. Według Kotaku, Anthem to ostatnia szansa dla Kanadyjczyków. Jeśli projekt nie odniesie zamierzonego sukcesu to EA zmieni studio nie do poznania. Ze względu na przeniesienie wszystkich sił na Anthem, Dragon Age 4 został zresetowany, a jego produkcja zostanie w bliżej nieokreślonej przyszłości rozpoczęta od nowa. Samo Anthem prawdopodobnie zostało przesunięte na pierwszy kwartał 2019 roku i będzie zawierać tylko kosmetyczne miktrotransakcje ze względu na kontrowersje związane z Destiny 2 i Star Wars Battlefront II. Cóż, przykro się patrzy jak odnoszący niegdyś sukcesy za sprawą trylogii Mass Effect i Dragon Age twórcy znajdują się pod batem EA. Mam nadzieję, że kiedyś się od nich uwolnią, zachowując przy tym swoje marki.

Premiera Monster Hunter World

Premiera Monster Hunter World również miała miejsce 26 stycznia, a pierwsze recenzje mogliśmy przeczytać w czwartek. Recenzenci są pewni, że nowa odsłona Łowcy Potworów to najlepsza część w historii tej marki. Ciekawa fabuła, bardzo dobrze wykonany multiplayer, udanie zaprojektowana Sztuczna Inteligencja i interesująca walka to tylko niektóre z zalet tytułu Capcomu. Aktualna średnia na Metacritic wersji na PS4 wynosi 91% na podstawie 65 recenzji (wszystkie pozytywne).

Data premiery Pillars of Eternity 2: Deadfire

Kontynuacja świetnego RPG-a z 2015 roku otrzymała swoją datę premiery ustanowioną na 3 kwietnia 2018 roku. Tytuł Obsidian będzie dostępny tylko na PC i zostanie wydany przez THQ Nordic w trzech wersjach: standardowej, Deluxe i Obsidian. Dla fanów pozycja obowiązkowa.

Propozycje Atlus

Po sukcesie Persony 5 Atlus nie zwalnia tempa i już przygotowuje graczy na nowe tytuły. W ankiecie, którą firma opublikowała, by poznać nasze zdanie, znajdują się takie produkty jak: gra planszowa, bijatyka, RPG online, taktyczny RPG, RPG akcji, Persona 6. Do tego pojawiło się pytanie o remake jakiejś z serii Japończyków: Digital Devil Saga, Devil Summoner, Etrian Odyssey, Persona. Jest również zapytanie, czy chcielibyśmy dostawać sequele, spin-offy czy nowe IP. Jeśli nowe marki to jakie studio miałoby się podjąć zadania stworzenia nowego tytułu: Studio Zero, Vanillaware, twórcy Persony czy autorzy Etrian Odyssey. Plany Atlus poznamy w miejmy nadzieję niedalekiej przyszłości. Na razie powinniśmy czekać na nowe informacje o tajemniczej grze tworzonej na PS4.

To według mnie najważniejsze informacje mijającego tygodnia. Warto również wspomnieć o dacie premiery South Park: Kijka Prawdy na PS4 i Xbox One w samodzielnej wersji wyznaczonej na 13 lutego, embargo na recenzje remake'u Shadow of the Colossus, które spadnie 30 stycznia, premierze pierwszego dodatku do Assassin's Creed Origins, informacji od twórcy Metro: Exodus, że ich gra będzie obszerniejsza niż Metro 2033 i Metro: Last Light z dodatkami razem wzięte i przecieku mówiącym, że w lutowej ofercie PS Plus znajdzie się Far Cry 4 i Dark Souls II: Scholar of the First Sin. A co Was najbardziej zaciekawiło w tym tygodniu? Dla mnie zdecydowanie było to ogłoszenie daty premiery nowej przygody Kratosa. Głosujcie. :)

Tagi: Anthem Dragon Ball FighterZ god of war ps4 Monster Hunter World Pillars of Eternity 2: Deadfire

Oceń notkę
+ +12 -

Oceń profil
+ +49 -
Liquid Snake 2.0
Ranking: 357 Poziom: 51
PD: 18260
REPUTACJA: 12821