Blog użytkownika Liquid Snake 2.0

Liquid Snake 2.0 Liquid Snake 2.0 04.11.2018, 12:02
Działo się... #31
218V

Działo się... #31

Wiadomości czas zacząć! Opadł już trochę kurz po premierze Red Dead Redemption 2, a niektórzy zdążyli już ograć hit od Rockstara. Ale my ruszamy dalej, bo w listopadzie czekają na nas kolejne duże premiery takie jak Hitman 2, Fallout 76, Spyro Reignited Trilogy, Battlefield V czy też Darksiders 3. Co działo się od 29 do 4 listopada? Zapraszam!

Znamy 20 gier z PlayStation Classic

Wiemy już, w jakie gry będziemy mogli zagrać na PlayStation Classic, które zadebiutuje 3 grudnia. 20 tytułów wbudowanych w konsolę to:

 1. Grand Theft Auto
 2. Battle Arena Toshinden
 3. R4 Ridge Racer Type 4
 4. Mr. Driller
 5. Metal Gear Solid
 6. Twisted Metal
 7. Oddworld: Abe's Oddysee
 8. Syphon Filter
 9. Rayman
 10. Tekken 3
 11. Tom Clancy's Rainbow Six
 12. Wild Arms
 13. Jumping Flash
 14. Cool Boarders 2
 15. Final Fantasy VII
 16. Destruction Derby
 17. Revelations: Persona
 18. Super Puzzle Fighter II Turbo
 19. Intelligent Qube
 20. Resident Evil Director's Cut

Co ciekawe, gry nieco różnią się w zależności od kraju, w jakim zostanie wypuszczone PlayStation Classic. Na przykład Japończycy będą mieli okazję zagrać w Parasite Eve.

Premiera Call of Cthulhu

Przedwieczny się przebudził! 30 października wszyscy zainteresowani mogli już usłyszeć Zew Cthulhu. Na jego głos odpowiedzieli także recenzenci, którzy nie byli zachwyceni produkcją, ale jednocześnie potrafili docenić jej zalety. W tekstach znajduje się dużo pochwał na temat fabuły, klimatu, voice-actingu czy muzyki. Gorzej wypada strona techniczna z nierówną oprawą graficzną na czele, uciążliwe loadingi i  brak konsekwencji naszych wyborów. Niemniej fani twórczości H. P. Lovecrafta powinni się tym tytułem zainteresować. Aktualna średnia na Metacritic wersji na PS4 wynosi 63% na podstawie 38 recenzji.

Zwiastun remake'u MediEvil

Sir Daniel powraca! Klimatyczna przygoda rycerza Daniela Fortesque'a powróci po ponad 20 latach już w przyszłym roku. Za produkcję odpowiada wewnętrzne studio Sony we współpracy z Ocean Interactive. Remake zaoferuje odświeżoną oprawę graficzną ze wsparciem 4K. Pierwszy zwiastun z urywkami gameplay'u został opublikowany z okazji Halloween.

Zapowiedzi BlizzConu 2018

Tegoroczny BlizzCon był udany dla graczy, jeśli chodzi o zapowiedzi ze strony Blizzarda. No, może do ostatniego ogłoszenia... Oto co ekipa Zamieci ogłosiła w ten weekend:

 • World of Warcraft - tryb Classic zadebiutuje latem 2019 roku; patch 8.1 wprowadzi nowy rozdział fabularny,
 • Warcraft III: Reforged - najmilsza zapowiedź z ceremonii otwarcia - Warcraft 3 otrzyma remaster z wyraźnie poprawioną oprawą graficzną, wsparciem dla 4K i edytorem map,
 • Heartstone: Rozróba Rastakana - nowe rozszerzenie do karcianki Heartstone zadebiutuje 4 grudnia,
 • StarCraft II - nowy przywódca - Zeratul,
 • Diablo Immportal - to ogłoszenie zbulwersowało fanów Diablo; MMO na urządzenia mobilne zadebiutuje w przyszłym roku, historia zostanie osadzona pomiędzy wydarzeniami z Diablo II i III,
 • Overwatch - nowa bohaterka - Ashe + świeży film animowany (Blizzard znowu robi robotę w tym temacie),
 • Heroes of the Storm - nowa bohaterka - Orpheia.

I jak? Zadowoliły Was tegoroczne ogłoszenia Blizzarda? Czy Warcraft III: Reforged łagodzi ranę po Diablo Immortal?

To według mnie najważniejsze informacje mijającego tygodnia. Warto również wspomnieć o ogłoszeniu o pracę w studio Ninja Theory, które jasno świadczy o tym, że studio pracuje już nad nową grą przeznaczoną na PC i Xbox One (a może i Xbox Scarlett), dacie premiery Command & Conquer Rivals (4 grudnia), ozłoceniu Just Cause 4, które otrzyma 3 fabularne dodatki (Śmiałkowie, Demony i Ryzyko), informacji, że Respawn Entertainment planuje 2 gry z premierą w przyszłym roku (Titanfall 3 i Star Wars: Jedi Fallen Order?) i dużym prawdopodobieństwie, że Sunset Overdrive trafi na PC, a Hitman: Absolution i Krwawa Forsa trafią na PS4 i Xbox One. A co Was najbardziej zainteresowało w tym tygodniu? Dla mnie był to zwiastun remake'u MediEvil. Głosujcie! W przyszłym tygodniu powinno być naprawdę ciekawie, bo w weekend ma dojść do kilku ogłoszeń związanych z Xbox'em One na imprezie XO18.

Tagi: blizzcon 2018 call of cthulhu medievil playstation classic

Oceń notkę
+ +7 -

Oceń profil
+ +49 -
Liquid Snake 2.0
Ranking: 252 Poziom: 60
PD: 28106
REPUTACJA: 16021