Blog użytkownika Liquid Snake 2.0

Liquid Snake 2.0 Liquid Snake 2.0 07.10.2018, 10:52
Działo się... #27
200V

Działo się... #27

Wiadomości czas zacząć! Pewnie wielu z Was spędza teraz wakacje w starożytnej Grecji. W oczekiwaniu na Call of Duty: Black Ops 4 sprawdźmy, o czym mówiło się w sieci. A nie mówiło się zbyt dużo. Co działo się od 1 do 7 października? Zapraszam!

Premiera Assassin's Creed Odyssey

Wielka odyseja w starożytnej Grecji oficjalnie rozpoczęła się w piątek, ale już we poniedziałek wiedzieliśmy, czy nowy Asasyn wyszedł z bitwy z recenzentami z tarczą czy na tarczy. Okazuje się, że tegoroczny Assassin's Creed to prawdopodobnie obok Assassin's Creed II najlepsza odsłona tej serii. Największe plusy tej produkcji to przepięknie wykreowana Grecja, charyzmatyczni bohaterowie, ciekawa fabuła, ulepszony względem Origins system walki, system najemników (którzy z czasem są trochę uciążliwi), powrót bitew morskich (których z czasem jest nieco za dużo), wiele interesujących zadań pobocznych oraz pójście jeszcze bardziej w stronę RPG-a skutkujące np. kwestiami dialogowymi. Wśród minusów pojawiają się między innymi głosy o słabo zrealizowanych romansach, nacisku na grindowanie, pojawiających się czasem powtarzalnych zadaniach pobocznych, a wybory, które podejmujemy nie mają aż tak wielkiego znaczenia. Niemniej Ubisoft spisał się bardzo dobrze, dzięki czemu otrzymaliśmy równie dobrą produkcję. Aktualna średnia na Metacritic wersji na PS4 wynosi 83% na podstawie 67 recenzji (87% na Xbox One, 24 recenzje).

Drugi gameplay z Red Dead Redemption 2

Wreszcie jest! Drugi gameplay z Red Dead Redemption 2 zadebiutował w poniedziałek i znów zawojował Internetem. Produkcja Rockstar wygląda kapitalnie i wszyscy myślą tylko o tym, żeby 26 października ruszyć po pudełko z grą. Na najnowszym materiale wideo mogliśmy zobaczyć chociażby różne rodzaje aktywności pobocznych, napad na bank czy też widok FPP oraz kamerę filmową. Wszystko to wygląda tak dobrze, że te 19 dni do premiery będzie dość trudne do przeżycia. Teraz liczymy na to, że recenzje pojawią się dość szybko, a sama gra wypali w 100%.

Harry Potter: Magic Awakened już prawie pewne

Grałem w trzy gry z Harrym Potterem - jedna była słaba, dwie z cyklu LEGO były bardzo przyjemne, ale brakowało mi porządnej dużej gry AAA w uniwersum czarodziejów. Wygląda na to, że jesteśmy coraz bliżej takiej produkcji. Otóż ostatnio wyciekło nagranie z nadchodzącego RPG-a (bo w takim gatunku ma być stworzony ten tytuł). Słabej jakości wideo zostało usunięte przez Warner Bros., więc coś musi być na rzeczy, tym bardziej, że do konkretniejszych informacji doszedł brytyjski Eurogamer. Dziennikarze dowiedzieli się, że gra nosi tytuł Harry Potter: Magic Awakened, a pieczę nad nią sprawuje studio Avalanche Software odpowiedzialne wcześniej za serię Disney Infinity. W produkcji wcielimy się w ucznia 5. roku w Hogwarcie, którego będziemy mogli sobie stworzyć. Brzmi interesująco? Chodzą pogłoski, że gra zadebiutuje najwcześniej za rok, ale może ukazać się też dopiero na nowych konsolach.

The Walking Dead: The Final Season uratowane

O ile losy studia Telltale Games są już praktycznie przesądzone, o tyle fani The Walking Dead mogą cieszyć się z tego, że aktualny sezon zostanie dokończony. Zamknięciem przygody Clemtine zajmie się Skybound Games, czyli studio należące do Skybound Entertainment, którym zarządza Robert Kirkman, twórca komiksów i producent The Walking Dead. Chociaż tyle dobrego wynikło z całej sytuacji. Data premiery pozostałych 2 epizodów (o ile tyle właśnie odcinków stworzy Skybound Games) nie jest znana - mało prawdopodobne jest to, że pojawią się one w dniach ustalonych jakiś czas temu przez Telltale Games.

To według mnie najważniejsze informacje mijającego tygodnia. Warto również wspomnieć o przyjeździe Sony na Paris Games Week, recenzjach Astro Bot: Rescue Mission, które okazało się prawdopodobnie najlepszą grą na PSVR (89% na Metacritic), kolejnych plotkach, że następną produkcją Rocksteady będzie gra o Lidze Sprawiedliwości przeznaczona na nową generację, opóźnieniu jesiennej zawartości do Battlefronta 2, dacie premiery The Quiet Man (2 listopada), pracach Sony nad możliwości zmiany PlayStation ID, ofercie listopadowego PS Plus z Yakuzą Kiwami i Bulletstorm na PS4 i zapowiedzi pierwszego dodatku do Shadow of the Tomb Raider (The Forge) z premierą 13 listopada. A co Was najbardziej zaciekawiło w tym tygodniu? Dla mnie była to premiera Assassin's Creed Odyssey, w które pogram dopiero za jakiś czas i nowy gameplay z Red Deada, w którego pogram na premierę, właśnie kosztem Odyssey. Głosujcie!

Tagi: assassin's creed odyssey harry potter rpg Red Dead Redemption 2 The Walking Dead: The Final Season

Oceń notkę
+ +7 -

Oceń profil
+ +49 -
Liquid Snake 2.0
Ranking: 252 Poziom: 60
PD: 28106
REPUTACJA: 16021