Blog użytkownika Liquid Snake 2.0

Liquid Snake 2.0 Liquid Snake 2.0 23.09.2018, 19:24
Działo się... #25
206V

Działo się... #25

Wiadomości czas zacząć! W oczekiwaniu na FIFA 19, której pierwsze mecze rozpoczną się już w przyszłym tygodniu, żyjemy targami Tokyo Game Show oraz innymi ciekawymi (ale też smutnymi...) newsami. Co działo się od 17 do 23 września? Zapraszam!

Data premiery Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

Jak już wiemy, pierwsza opowieść do Gwinta przekształciła się w grę RPG. Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści ukaże się na GOG.com 23 października, a na PS4 i Xbox One 4 grudnia. W tych dniach zadebiutuje też wersja 1.0 Gwinta, więc karcianka RED-ów oficjalnie wyjdzie z fazy beta.

Zapowiedź PlayStation Classic

Sony idzie tropem Nintendo i po 24 latach od premiery PS1 w Japonii firma oferuje graczom mini wersję swojej konsoli. PlayStation Classic zadebiutuje 3 grudnia i zaoferuje graczom 20 wbudowanych gier. Aktualnie potwierdzone zostały następujące produkcje: Final Fantasy VII, Tekken 3, Wild Arms, Ridge Racer Type 4 i Jumping Flash.

Recenzje FIFA 19

Piłka nożna od EA Sports zadebiutuje 28 września, ale recenzenci mieli już okazję wybiec na stadiony. Chwalą oni przede wszystkich wykorzystaną licencję na Ligę Mistrzów, zmiany w Szybkich meczach i nowości takie jak np. system precyzyjnych strzałów. Mieszane uczucia wzbudza Ultimate Team i tryb fabularny. Niemniej wygląda na to, że Liga Mistrzów sprawiła, że tegoroczna FIFA góruje nad PES-em i jest jedną z najlepszych odsłon tej serii w ostatnim czasie. Aktualna średnia na Metacritic wersji na PS4 wynosi 84% na podstawie 28 recenzji.

Zapowiedź Red Dead Online i wrażenia z pokazów Red Dead Redemption 2

Dzieło Rockstara zadebiutuje już za miesiąc, a tymczasem docierają do nas kolejne ważne informacje w związku z tą grą. Po pierwsze: twórcy oficjalnie zapowiedzieli multiplayer Red Dead Online. Beta zadebiutuje w listopadzie, po niej i po wrażeniach graczy dojdzie do wielkiej premiery trybu online. Po drugie: redaktorzy z całego świata zdążyli już zagrać przez około 2 godziny w Red Dead Redemption 2. Z wrażeń, które mieliśmy okazję przeczytać, wyłania się obraz gry przełomowej w dziedzinie immersji. Ciekawostki, o których mogliśmy się już teraz dowiedzieć:

  • grę od początku można przejść w trybie FPP,
  • można odstrzeliwać kończyny przeciwnikom,
  • idąc w góry, Arthur będzie musiał założyć odpowiednią kurtkę,
  • broda protagonisty będzie stale rosła; można ją przyciąć, ale nie da się jej sztucznie wydłużyć,
  • wygląd konia można zmienić; należy go czyścić i budować z nim odpowiednią relację, aby nie zawiódł nas podczas rozgrywki,
  • podobna sprawa tyczy się z bronią - trzeba o nią dbać, aby nie nawaliła podczas strzelanin; przy sobie można nosić dwie sztuki broni krótkiej i długiej,
  • jeśli Arthur będzie zakrwawiony, NPC będą się go bać,
  • postacie i zwierzęta zapamiętają, jak się do nich odnosiliśmy np. uratowana osoba zaoferuje nam swoje usługi,
  • bohater potrafi pływać, a także odczuwa głód, który możemy niwelować jedząc, ale obżarstwo może skutkować otyłością, co wpłynie na wytrzymałość protagonisty.

Informacji z pokazów jest jeszcze więcej, ale to chyba najważniejsze z nich. Szczerze mówiąc, kiedy piszę te podpunkty, to myślę sobie, że ta gra ma szansę stać się grą generacji i tak jak Zelda ustanowiła nowe granice w kwestii tego, co można robić w otwartym świecie, tak Rockstar z RDR 2 pokaże, jak tworzyć niesamowite wirtualne doświadczenia. 26 października, piątek - pamiętajcie. Nadchodzi hit. :)

Poważne problemy Telltale Games

Na koniec smutna informacja - już niedługo dojdzie do zakończenia działalności studia Telltale Games, czyli twórców przygodówek The Walking Dead, The Wolf Among Us, Tales of Borderlands i kilku innych. Problemy ze sprzedażą ich gier oraz wewnątrz studia doprowadziły do anulowania gier The Wolf Among Us 2 i Stranger Things. Zwolnionych zostało ponad 200 pracowników, a garstka około 25 ludzi ma za zadanie dokończyć zobowiązania wobec Netflixa i przygotowywanego dla nich Minecrafta. Pod poważnym znakiem zapytania stanął aktualny, finałowy sezon The Walking Dead. Prawdopodobnie przygoda Clementine zakończy się we wtorek, na drugim z planowanych 4 epizodów. Pomocną rękę dla zwolnionych pracowników wyciągnęło między innymi studio Sony Santa Monica. W nadchodzących tygodniach mamy dostawać kolejne informacje na temat ostatnich kroków Telltale w branży. Szkoda  pracowników i anulowanych projektów - za pierwszy sezon TWD i The Wolf Among Us duże słowa uznania.

To według mnie najważniejsze informacje mijającego tygodnia. Warto również wspomnieć o plotkach dotyczących przyszłorocznego Call of Duty (powrót kampanii fabularnej w kolejnej części Modern Warfare, tryb Battle Royale), dacie premiery Tetris Effect (9 listopada), zapowiedzi nieśmiertelnego wsparcia po premierze Fallouta 76, dacie premiery South Park: Kijka Prawdy na Switchu (25 września), anulowaniu wszystkich projektów studia Capcom Vancouver odpowiedzialnego za serię Dead Rising, przejęciu praw do serii Alone in the Dark i Act of War przez THQ Nordic, zapowiedzi Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy na PC, PS4, Xbox One i Switcha (premiera na początku 2019 roku), pojawieniu się mikrotransakcji oraz multiplayera w Devil May Cry 5 i nowym zwiastunie Death Stranding z przedstawieniem postaci, pod którą głos podkłada Troy Baker. A co Was najbardziej zainteresowało w tym tygodniu? Dla mnie były to informacje z pokazów Red Dead Redemption 2. Dużym newsem była też wiadomość o zakończeniu działalności Telltale Games, ale trudno powiedzieć, że to mnie zainteresowało - raczej zasmuciło. Głosujcie! Tymczasem przyszły tydzień zapowiada się bardzo sportowo - piłkarze wkroczą na stadiony, a po trasach Wielkiej Brytanii pojeżdżą posiadacze Edycji Ultimate Forzy Horizon 4. Będzie się działo. :)

Tagi: capcom vancouver FIFA 19 gwint: wojna krwi playstation classic Red Dead Redemption 2 Telltale Games

Oceń notkę
+ +9 -

Oceń profil
+ +49 -
Liquid Snake 2.0
Ranking: 249 Poziom: 60
PD: 28234
REPUTACJA: 16063