Hobby Multiverse #5, czyli różne twarze mojego hobby

BLOG
419V
user-67660 main blog image
willie html | 12.03, 08:56
Poniżej znajduje się treść dodana przez czytelnika PPE.pl w formie bloga.
 

Oglądam: DragonBall, odcinek 1

Ostatnio postanowiłem ponownie obejrzeć DragonBall od samego początku. Jest tego sporo a sam już nie pamiętam kiedy i od którego odcinka zacząłem oglądać. Możliwe że była to "zetka". Mam już epizod numer jeden za sobą gdzie poznajemy Songoku oraz Bulmę. Bulma trafia na naszego bohatera poszukując tytułowych smoczych kul. Songoku posiada jedną z nich i to właśnie ten fakt jest przyczyną ich spotkania. Spotkania które Bulma niemal przypłaciła życiem! Songoku żyje sobie nie mając zielonego pojęcia o tym kim są ludzie nie mówiąc już o kobietach.  Bulma próbuje wykorzystać swoje wdzięki żeby przywłaszczyć sobie sferycznego „dziadka” Songoku. Bo tak właśnie Songoku nazywał jedną ze smoczych kul. 

Co ciekawe, pierwszy odcinek jest oznaczony jako 13+ zaś drugi już 7+. Zwracam na to uwagę bo oglądam z synem. Wow! 153 odcinki! Nieźle.

Czytam: Komiks X-Men

 
Zacząłem swoją przygodę z komiksami Marvela w formie cyfrowej. Jako że wybór czytadeł jest przeogromny, po pierwszym zachłyśnięciu i czytaniu wszystkiego co podleci mi pod rękę, postawiłem na trochę bardziej systematyczne podejście i czytanie zbiorów. Zacząłem od X-Men Unlimited Infinity, które to opowiada nam losy mutantów którzy zjednoczyli się w miejscu zwanym Krakoa. Przez pierwsze kilka części towarzyszymy Wolverinowi i pomagamy mu odnaleźć dwóch mutantów. Nasze drogi skrzyżują się także z MODOKiem oraz będziemy musieli się przeciwstawić Nature Girl wspomaganej przez Curse oraz Saurona.
 

Zbieram: Super Dragonball Heroes

Ostatnio przechadzając się po centrum handlowym, moją uwagę przykuł ten oto baner. Myślałem źle to jakaś kolejna reklama, ale po bliższym przyjrzeniu zorientowałem się że jest to gablotka, która ma pomóc tym którzy nie mają możliwości zdobycia kart do gry. Z górnej półki możemy wziąć sobie jedną kartę jako prezent. Część poniżej zaś służy do wymiany. Możemy z niej zabrać więcej kart ale także musimy zostawić jakieś w zamian.
 
Moją uwagę przykuły karty do DragonBall'a. O ja cię pierdziu! Jakie one kolorowe! Jak ładnie się błyszczą! I jaka elegancka kreska! Poza tym są dosyć grube i nie wyginają się tak łatwo jak np. karty Pokemon. 
 
 
 
 
 

Encyklopedia Marvela - Abomination 

Abomination to urodzony w Zagrzebiu w Jugosławii Emil Blonsky. Jako szpieg uległ napromieniowaniu promieniami gamma w laboratorium Bruce'a Bannera (znanego też jako Hulk). Zapoczątkowało to nową erę w życiu Blonskiego bo stał się monstrum zwanym Abomination. Był on związany z takimi personami jak MODOK, Mephisto, czy też Tyrannus. Po tym jak Blonsky ujawnił swoją nową "zieloną formę" swojej żonie, ta go porzuciła. Abomination jest silniejszy od Hulka i jest on także sprawcą śmierci jego żony - Betty Ross.
 
Charakterystyka:
- nadludzka siła
- potrafi skakać na odległość dwóch mil
- gruba skóra odporna na kule pistoletu
- w przeciwieństwie do Hulka, jego siła nie pochodzi ze złości (wściekłości)
- rzadko powraca do ludzkiej formy ale niezależnie od formy pozostaje w pełni świadomy, w porównaniu do Hulka który jest niczym Dr. Jekyll and Mr. Hyde
 
 

Gram: Final Fantasy IX (~ 4 godziny) 

Rozpocząłem swoją przygodę razem z Zidanem i spółką. Świat FF9 jest magiczny, pełen fantastycznego klimatu i czuć tu smak wielkiej przygody. Po dramatycznej ucieczce z zamku w Aleksandrii i porwaniu Księżniczki Garnet, rozbijamy się w lesie. Księżniczka niestety znika i musimy wyruszyć na jej poszukiwania. 


 
W końcu udaje nam się zebrać do kupy i trafiamy do wioski zwanej Dali. Naszym celem jest przedostanie się do miasta Lindblum. Podczas wędrówki lubię urozmaicać sobie czas partyjkami w Tetra Master. Nie wiem dlaczego ale inaczej pamiętam tą karciankę z czasów kiedy grałem na PSX.
 
Naszą uwagę przykuwa dziwna maszyneria którą odnajdujemy w podziemiach Dali. Wydaje się że tutejsi mieszkańcy produkują coś dla Królowej z Aleksandrii. Nie wygląda to zbyt dobrze. 
 

Słucham: Gesu no Kiwami Otome

Trochę więcej Gesu! Tym razem intrygujące "Doresu wo Nuge!" co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Zdejmuj sukienkę!" 
 
 

PEACE! 

Oceń bloga:
13

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper