Polowanie na Giercowy Październik

Gwiezdne Wojaże

willie html (Rikimaru) willie html (Rikimaru) 25.12.2019, 16:05
Do-Don-Pa GameCoaster /4/
282V

Do-Don-Pa GameCoaster /4/

Walka z kupką wstydu. 

Ostatnie losowanie trochę chyba miało na celu poszarganie moich nerwów. Pierwszej grze zapewne by się to udało ale w moim życiu gracza pojaWiiiiło się coś nowego. 

Playstation 4 - Outlast

Nienawidzę tej gry. Już sam początek mnie o tym przekonał. Po co ja ją właściwie kupiłem?? Nie cierpię jump scare'ów a Outlast z tego co wiem jest nimi wypchany. Pierwsze 20 minut za mną i szukam wymówek żeby nie grać. Nie tak to miało wyglądać. Macie podobnie? Wrócę zapewne do gry ale muszę ochłonąć. Nie ma bata.

Playstation 3 - Fallout New Vegas

Kiedyś już sięgnąłem po New Vegas ale niestety odbiłem się od niego głównie za sprawą języka (japońska wersja). Pomimo to czuć było atmosferę dawnych gier z tej serii. Spędziłem dziesiątki godzin na pustkowiach z Fallout 1, 2, trójki z podtytułem Brotherhood of Steel, oraz trójki z PS3. To co mi się niezmiernie podoba to poczucie samotności. To fakt że wszechobecne pustkowia i piasek przyjęły by nasze zwłoki bez mrugnięcia okiem i nikt by o nas już nawet nie wspomniał. Taka otoczka dodaje smaku podczas eksploracji. Nie wiemy co czai się w pobliskiej wiosce oraz czy ludzie tam mają przyjazne intencje. Podoba mi się sposób rozwiązania reperowania przedmiotów (potrzebujemy podobny, aby naprawić ten z którego korzystamy) oraz kwestia przetrwania na pustkowiach. Mając odpowiednio wysoki wskaźnik „Przetrwania” możemy np.. Przygotowywać posiłki przy ognisku. Jest to oczywista-oczywistość, ale sprawia że człowiek zastanowi się bardzie nad tym co robi z surowcami! Sprzedać czy przetworzyć?

Niestety nie było mi dane wrócić do gry z racji tego że moja rodzina powiększyła się o...

 

Weeeee U!

Byłem trochę sceptycznie nastawiony do zakupu systemu który już wyzionął ducha, ale nadal miałem w pamięci Zeldę "Mesjasza" którą chciałem ograć. Wii U byłoby alternatywą przy nadal trzymającym cenę Switchu. Wersja przenośna mnie nie bardzo przekonuje do siebie pomimo niższej ceny. 

Dosyć często za to odwiedzam japońskie sklepy Book Off, ponieważ sprzedają oni używane gry, książki, konsole i więcej. Towar na sprzedaż ma wypisane jakie elementy brakują czy też posiada zarysowania. Zgodnie z tym od zaniżonej ceny można jeszcze otrzymać upust rzędu 10-30%.

Od jakiegoś czasu myślałem właśnie o zakupie używanego Nintendo 64 ale dałem sobie spokój. Za każdym razem jednak spoglądałem na gablotę używanych konsol. Los chciał że wpadło mi w oko Wii U za ok 180zł.

Chwilę później konsola już stała w domu. Jest to wersja premium 32GB. W zestawie brakowało kabla HDMI co dużym problemem nie było bo wystaczyło przepiąć ten od PS4, ale postanowiłem dokupić dodatkowy. Nalepka na pudełku informowała o dość sporej iloŚci rys, ale nie było tak źle. Przecież konsolę kupuje się dla gier, sam zaś sprzęt nie jest na widoku wiec kwestia rys jest sprawą drugorzędną. 

Nie jestem fanatykiem Nintendo i poza 3DSem oraz jego dwuwymiarowym bratem (DS), jest to moja jedyna konsola od Ninny. Muszę przyznać że jestem bardzo mile zaskoczony biblioteką gier konsoli Mariana szczególnie jeśli uwzględnimy tu emulację Wii.

Zacząłem też zakup dodatków do konsoli..

Ence pence… sprawdzam Encę!

Tu z mojej strony wielkie podziękowania dla tych co wkładali/wkładają mnóstwo pracy w Encyklopedię na PPE, ponieważ przejrzałem wszystkie 101 zakładek dla gier na Wii oraz WiiU w poszukiwaniu softu  z którym warto się zapoznać.

Ostatnio każdego wieczorka z rodziną gramy w Momotetsu 16. Jest to gra w stylu Monopoly gdzie poruszamy się po Japonii za pomocą pociągów. Pociągi są tu pionkami, a naszym zadaniem jest jak najszybsze dotarcie do wylosowanych stacji. Podróżując od stacji do stacji kumulujemy pieniądze, kupujemy sklepy oraz różnorodne usługi powiązane temetycznie z miejscem gdzie się znajdujemy oraz staramy się odpowiedzieć na pytanie dotyczące właśnie japońskiej historii oraz ekonomii. Język japoński to tu podstawa, bo nie słyszałem o wersji angielskiej. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Na naszej drodze stanie sporo przeszkód. Są to m.in. Losowe wydarzenia uszczuplające nasz budżet czy też ataki ze strony innych graczy.

Poniżej filmik który może przybliży nieco jak to wygląda w ruchu.

W związku z tym, mój Coaster również będzie uwzględniał te zmiany ponieważ nie byłbym w stanie ograć zbyt wielu pozycji w tak krótkim czasie dzieląc jednocześnie TV z rodziną. Będą się starał trzymać schematu:

  1. Pozycja #1 (PS4, PS3)
  2. Pozycja #2 (Wii, WiiU, GC)
  3. Pozycja #3 (Handheld lub PC)
  4. Pozycja #4 (Retro: NES, SNES, Sega Genesis)

Tagi:

Oceń notkę
+ +4 -

Oceń profil
+ +50 -
willie html (Rikimaru)
Ranking: 837 Poziom: 47
PD: 13829
REPUTACJA: 3093