Polowanie na Giercowy Październik

Gwiezdne Wojaże

willie html (Rikimaru) willie html (Rikimaru) 19.10.2019, 15:58
Jestem…światłem, czyli rzecz o „Everybody’s Gone to the Rapture”.
92V

Jestem…światłem, czyli rzecz o „Everybody’s Gone to the Rapture”.

One-six, one-five, one-four

Two-six, two-four…

Słowa te na długo pozostaną w mojej pamięci. Kod, hasło czy też współrzędne do jakiegoś miejsca? Takie pytania sobie stawiałem po przybyciu do brytyjskiego Shropshire. Ten komunikat z miejsca wrzucał na moje plecy ciarki manipulując moją wyobraźnią celem ustalenia co się wydarzyło w tym opustoszałym miejscu. Wiele myśli i teorii z miejsca zachęcających do poznania. Poznania… gdyż to właśnie słowo jest kluczem do zrozumienia tej historii.

Mknę przed siebie z miejsca do miejsca przez opustoszałe lokacje. Nic mnie nie ogranicza. Zabieram cię w podróż po tym malowniczym miasteczku pomagając poskładać elementy tej układanki razem. Czym jestem i skąd pochodzę? Tego nie mogę zdradzić ale potrafię manipulować czasoprzestrzenią przedstawiając ci sylwetki mieszkańców tego miasteczka i relacje między nimi.

Są nimi zwykli ludzie, którzy mają normalne problemy gdy życie stawia ich przed trudnymi wyborami. Niektóre z nich mają mniejszą skalę oddziaływania, inne zaś wpływają znacznie na to co oglądamy na ekranie. Jeśli oczekujesz epickości to czym prędzej zainteresuj się innym tytułem. W zamian pokaże ci jak narastający niepokój wraz ze zniknięciami mieszkańców staje się źródłem lęku, na który każdy reaguje w inny sposób. Pokaże ci poświęcenie i pasję ludzi oddanych sprawie rozwiązania problemu w Shropshire. Będę twoim przewodnikiem, ale to ty będziesz sam(a) musiał(a) udzielić sobie kluczowych odpowiedzi.

Wszystkie sceny i przeżycia mieszkańców są nierozłączną częścią mnie, o czym możesz się przekonać gdy zbliżę się do ciebie. Będziesz mógł usłyszeć strzępy rozmów i głosy które stale mi towarzyszą niczym umysł schizofrenika, który potrafi bezbłędnie przywołać każde wydarzenie.

Pomimo swobody jaką posiadam ja, ty niestety skazany(a) będziesz na nieśpiesznie przemierzanie lokacji co może niestety bardzo irytować. Powoduje to że czasem zastanawiasz się czy udać się do danej lokacji czy też może lepiej nie, ponieważ może to być ślepa uliczka i… musiał(a)byś wracać tym samym, ślamazarnym tempem. Zatem jest to zdecydowanie doznanie dla osób cierpliwych którzy przełkną ten mankament i skupią się na świecie przedstawionym i interakcji z wybranymi elementami otoczenia. Otwieranie drzwi, bram, słuchanie wiadomości głosowych a także rola biernego obserwatora to elementy które Everyone’s Gone to The Rapture ma do zaoferowania.

Poznając jednak wybranych mieszkańców z różnych perspektyw z ich bezpośrednich rozmów z innymi jak i dialogów innych mieszkańców na ich temat, zacznie ci zależeć na tym żeby doprowadzić ich historie do szczęśliwego końca. Tylko czy jest możliwym aby każda historia miała szczęśliwe zakończenie…?

To co zasługuje na słowa uznania to muzyka. Wspaniale buduje klimat.

Nie poznaje tego miejsca. I to krwawienie. Muszę je czymś zatamować. Co się dzie…

One-six, one-five, one-four, two-six, two-four…

Tagi: everybody's gone to the rapture

Oceń notkę
+ +6 -

Oceń profil
+ +31 -
willie html (Rikimaru)
Ranking: 968 Poziom: 42
PD: 10476
REPUTACJA: 2380