Polowanie na Giercowy Październik

Gwiezdne Wojaże
willie html (Rikimaru) willie html (Rikimaru) 16.02.2019, 18:11
Game Lag /24/
136V

Game Lag /24/

Fuzja portali sprawiła że Strażnicy Teksasu nieco ucichli bo swego czasu dodanie trzyzdaniowego bloga z linkiem do filmiku na YT równało się z publicznym linczem. I słusznie. Teraz już nikogo to raczej nie rusza. Większości nicków też już człowiek nie poznaje. Ale śmietnik w komentarzach jak zawsze jest. Ale my nie o tym. 

Do rzeczy...

Żegnając się z pierwszym The Division planowałem zdobycie wszystkich Tarcz (Shields) niestety dwie ostatnie sobie daruje. Choć i tak teoretycznie je mam. Hehe. Chodzi o tarcze która uzyskujemy po zdobyciu wszystkich egzotycznych broni oraz uzbrojenia w grze, oraz uzyskanie 290 punktów gear score. Jak widać na załączonym obrazku wymaganie spełniłem jednak „aczik” nie wpadł. Niewypał?

Co do broni to mając wszystkie możliwe brakowało miejsca w skrzynce oraz inwentarzu więc usunąłem to z czego nie korzystałem. Po tym jak Ubi przedstawił wymagania dotyczące tejże Tarczy udało się uzbierać kilka z tych egzotyków ale jest to zbyt losowe żebym dokładał kolejne 100 godzin w tym celu.

Idealnie bo w przeddzień zamkniętej bety The Division 2 dowiedziałem się że mam kodzik aby w niej wziąć udział. Pięknie! Pierwszy dzień pozwolił mi zapoznać się z singlem, który jest całkiem ciekawie zrealizowany i zapowiada się sporo aktywności. W sequelu zbieramy mnóstwo szparglotów podczas eksploracji Waszyngtonu i już spotkałem się z pierwszymi głosami niezadowolenia odnośnie craftingu który w przeciwieństwie do pierwowzoru wymaga od nas różnych składników celem stworzenia ekwipunku. Może być to rzeczywiście męczące. Pierwszy dzień bety był tragiczny jeżeli chodzi o granie zespołowe. Podobnie jak i w drugim gdy gra dosyć często się wysypywała. Trzeci dzień wprowadził więcej stabilności i można było ukończyć misje trzema klasami postaci które będą dostępne po tym jak ukończymy część fabularną. 

 

Co warte odnotowania to fakt że teraz możemy sami wyznaczać cele naszym umiejętnością. Przykładowo wydać polecenie wieżyczce kogo ma atakować, czy też wysłać drona aby leczył naszego kompana. Troszkę śmieszą mnie te komentarze że gra wygląda brzydziej niż pierwsza część, ale też rozumiem czy jeden z drugim może się kierować. Śnieżny Nowy Jork rzeczywiście potrafił ująć za serce klimatem. Otwarta beta już niedługo! Bilet do Waszyngtonu już kupiony. 

Ostatnio rozmyślam nad tym czy nie platynować gier. W takim Alien Isolation zostało mi 10 trofików i zastanawiam się czy warto byłoby się na nie targnąć. Są to jednak te z gatunku żmudnych lub czasochłonnych. Mam na koncie tylko dwie platyny. Wspomniane wcześniej The Division oraz Rocket League. Drugim tytułem w którym myślę o platynie jest God of War. Ukończyłem już wątek główny i tymczasowo dałem sobie na wstrzymanie. Wyrzuciłem z dysku też Wiedźmina trzeciego. Jestem w Skellige ale odechciało mi się w to grać. 

Ekwipunek w Wiedźminie 3 to śmietnik!

Nie wiem ale szukanie jakiegoś potiona to mozolne przeskakiwanie z jednego na drugi. Nie można było tego jakoś zbiorczo rozwiązać CDProjekt? Już samo przełączanie miedzy zakładkami inwentarza mnie drażni. 

Jako niewzruszony malkontent Fortnite krzywo patrzyłem na Apex Legends, ale postanowiłem chociaż dać szanse Respawn i sprawdzić w co grają miliony. Zaskoczył mnie ciekawy system bohaterów. Trzyosobowe składy i fenomenalny system pingu przedmiotów na mapie. Nawet bez mikrofonu jesteśmy w stanie się dobrze dogadać. Brawo. Udało mi się też fajne zagranie postacią Wraith i jej umiejętnością teleportu. Właśnie dla takich smaczków gdzie musimy wykorzystać te umiejętności we właściwy sposób i we właściwym czasie dają mnogość możliwości. Choć konieczny jest też strzelankowy skill którego mi niestety brakuje. 

 

Tak poza tym ostatnio znalazłem polski dżem w Dżaponii, który jednak konsystencją nie napawa zachwytem i niejako uzasadnia to jego blisko dwukrotnie niższą cenę w porównaniu z mniejszym (!) japońskim dżemem. Po prostu nie wygląda apetycznie. Taka trochę maź z suszonymi truskawkami. Słaba reklama naszego kraju. 

 

Na koniec zostawiam was z liderką mojej listy na Spotify. Spotify odkryłem stosunkowo niedawno i ostatnio umilało i rozgrywki na PS4 w Rocket League. 

Tagi: Apex Legends Kpop the division 2

Oceń notkę
+ +6 -

Oceń profil
+ +28 -
willie html (Rikimaru)
Ranking: 998 Poziom: 41
PD: 9709
REPUTACJA: 2261